Odchudzanie tanie

Odchudzanie tanieOdchudzanie tanie czyli jak schudnąć za mniej niż 600 złotych. Jest to suma jaką trzeba wydać na jedną osobę. Na miesiąc. Czyli dziennie takie odchudzanie tanie kosztuje około 20 złotych.
Jest to bardzo skuteczna metoda odchudzania. Zanim przeczytasz ten wpis. Mam do Ciebie prośbe. By przeczytać ten wpis. Kilka razy. Dla większości osób. Które nie interesują się odchudzaniem. Albo nigdy się nie odchudzały. Może tu być za dużo informacji. I nie zrozumiesz dokładnie na czym olega odchudzanie tanie. Dlatego proszę cie by przeczytać ten wpis kilka razy.

Na czym polega odchudzanie tanie ?

Odchudzanie tanie to odchudzanie oparte na zwykłych produktach spożywczych. Takie odchudzanie może wydawać się trochę monotonnę. Jednak na odchudzanie jest to dieta idealna.
Odchudzanie tanie składniki:
pierś z kurczka. Ryż. Jajka. Chleb razowy. Twaróg. Opcjonalnie jabłko.

Jest to odchudzanie tanie, bo miesięcznie nie przekracza 600 złotych. Dla jednej osoby.
Odchudzanie tanie to odchudzanie które dostarcza organizmowi sporo białka. Niezbędnego w czasie odchudzania. Białko szybciej regeneruje organizm. Sprawia, że w czasie treningu nie spalasz mięśni. A spalasz tkankę tłuszczową.
Oczywiście oprócz takiego modelu odżywiania trzeba wprowadzić sport. Wtedy waga szybciej będzie spadać.
Taką dietę każdy można ustalić indywidualnie pod siebie. Ja tylko podam wzór. Na podstawie którego każdy może się odnieść.i obliczyć precyzyjnie swoje zapotrzebowanie na kalorie. I wartości odżywcze.

Przykład odchudzanie tanie

Mamy kobiete w wieku 21 lat. Która waży 92 kilogramów. I mierzy 182 centymetrów. I teraz ta kobieta chcę schudnąć 10-15 kilogramów.
Najpierw należy obliczyć dzienne zapotrzebowanie na kalorie.
Czyli mnożymy wagę 92 x 24 = bo 24 godziny ma doba.
92 x 24 = 2208 kalorii.
Dzienne zapotrzebowanie na kalorie wychodzi 2208 kalorii. Tyle kalorii organizm potrzebuje do wykonania swoich czynności.Natomiast taka dieta dostarczy organizmowi 2205 kalorii.
I tutaj jest mały ujemny bilans energetyczny, bo tylko 3 kalorie. Ale zakładamy że w ciągu dnia wprowadzisz sport. I to co będziesz ćwiczyć. Te wszystkie spalone w tym czasie treningu kalorie. Będziesz chudnąć. Na przykład godzina pływania spala 500 kalorii. To po tygodniu spalisz 7 x 500 kcal = 3500 kcal. To jest około 0,5 kilograma tkanki tłuszczowej. Bo średnio przyjmuje się, żeby spalić kilogram tkanki tłuszczowej trzeba spalić 7000 kcal. Oczywiście w pierwszych tygodniach odchudzania spalisz zdecydowanie więcej. Nawet do 2 kilogramów tłuszczyku na tydzień.

Takie odchudzanie tanie bazuje na ujemnym bilansie energetycznym. Czyli w łatwy sposób możesz sobie obliczyć ile schudniesz.

Jest to średnie założenie, że spalisz pół kilograma tłuszczyku. Jednak nigdy nie można dokładnie okreslić ile schudniesz. Bo zależy to od wielu czynników. Od twojego wieku, płci, trybu życia, używek, sposobu odżywiania.

Zanim przystąpisz do odchudzania pamiętaj, żeby oczyścić organizm z toksyn.
Jest to bardzo ważne. Bo jak nie oczyścisz organizm. To organizm będzie zajmować się oczyszczaniem, a nie odchudzanie. I podobnie sytuacja wygląda z używkami takimi jak papierosy czy alkohol. Najlepiej jest je całkowicie rzucić. A na pewno w czasie odchudzania nie można palić ani pić alkoholu. Nie można też jeść innych dodatkowych posiłków. Nie można jeść słodyczy.
Wiem, że takie odchudzanie może wydawać się restrykcyjne. Jednak celem jest schudnięcie.
Oprócz tego w trakcie odchudzania można stosować wspomagacze odchudzania. Czyli zieloną lub czerowną herbatę.

Ile kosztuje odchudzanie tanie ?

  • Pół kilograma piersi z kurczaka to koszt około 8 złotych.
  • Jedno jabłko kosztuje około 50 groszy.
  • 5 jajek to koszt około 1,5 złotych.
  • 250 gram twarogu to koszt około 3 złotych.
  • Ryż to koszt około 2 zlotych.
  • Chleb razowy to koszt około 3 złotych.

W czasie odchudzania chleb musi być razowy. Bo tylko chleb razowy ma niski indeks glikemiczny. O którym pisałem już na blogu. Biały chleb jest gorszy jeśli chodzi o odchudzanie.

Plus dodatki takie jak zielona czy czerwona herbata. Oraz inne suplementy diety. Ja na przykład często polecam stosować witaminy rozpuszczalne. W postaci tabletek rozpuszczalnych. Kosztują niewiele, bo kilka złotych. A dostarczą organizmowi więcej witamin. A jak wiadomo w czasie odchudzania organizm traci tkankę tłuszczową. Ale także pozbywa się witamin. I innych wartości odżywczych.
Jak jeść pierś z kurczaka ?
W czasie odchudzania najlepiej jest jeść pierś z kurczaka gotowaną. Taka pierś z kurczaka ma najwięcej wartości odżywczych. I jest najlepsza w czasie odchudzania. Poza tym smażona czy pieczona pierś z kurczaka dostarczy organizmowi dodatkowych kalorii. I dodatkowego tłuszczu. A dieta jest ściśle wyliczona i ściśle określona.

Jest to odchudzanie w czasie którego nie będziesz głodna. Natomiast dużą zaletą diety jest to, że w trakcie kuracji odchudzającej dobrze się czujesz. Odpowiednia ilość białka w diecie sprawi, że nie będziesz spalać mięśni. A dasz energię mięśnią do spalania tkanki tłuszczowej. Twaróg świetnie oczyszcza organizm z toksyn. I przyspieszy odchudzanie.

Przykładowy jadłospis odchudzanie tanie

  1. Pierwszy posiłek.5 jajek. Plus dwie kromki chleba razowego.
  2. Drugi posiłek. 100 gram ryżu. Plus 250 gram piersi z kurczaka.
  3. Trzeci posiłek. 100 gram ryżu. Plus 250 gram piersi z kurczaka.
  4. Czwarty posiłek. Dwie kromki chleba razowego. Plus 250 gram twarogu.

Pozostaje pytanie kiedy można zjeść jabłko ?
Jabłko można zjeść do 1 albo 2 posiłku.
Twaróg zjedzony na kolacje regeneruje cały organizm. Zmęczony po całym dniu odchudzania. Taka dieta sprawia, że odchudzanie nie jest męczące. A kilogramy łatwo spadają.
Jest to odchudzanie tanie i systematyczne. To znaczy chudniesz systematycznie. Stopniowo ale w jednym tempie. Czyli nie schudniesz wiele kilogramów w krótkim czasie. Na przykład 15 kg w 4 tygodnie.

Jest to odchudzanie tanie i bazuje na naszych tradycyjnych produktach.
Jest to też bardzo dobre odchudzanie dla osób zapracowanych, bo nie muszą się głowić nad tym co mają zjeść. A trening można zrobić po pracy lub po szkole.
Zawartość energetyczna i wartości odzywcze.
W takim tanim odchudzaniu masz 220 gram białka. 80 gram tłuszczu. Węglowodany na poziomie 135 gramów.

Odchudzanie tanie dostarcza powyżej 2 gram białka na kilogram masy ciała.
Jeśli będziesz pić zieloną herbatę albo czerwoną. To w czasie odchudzania nie można jej słodzić.
Jest to odchudzanie tanie które zadziała tylko w momencie kiedy włączysz sport. Albo inna aktywność fizyczną np. długie spacery, trening cardio itp.

Bo zauważ jaka jest mała róźnica energetyczna tylko kilka kalorii. Tak więc by schudnąć.Trzeba się trochę poruszać. Tak by więcej kalorii spalić. Niż dostarczasz kalorii organizmowi. Jest to czysta matematyka. Nie ma tutaj żadnej filozofi.
To taka samo jak masz pieniądze w portfelu. Jak masz w portfelu 5 złotych. To nie kupisz niczego za więcej niż 5 złotych. Podobnie jest z odchudzaniem.
W przypadku tej diety musisz mieć ujemny bilans energetczna. I do tego należy uprawiać sport by zbić wagę.

Co w sytuacji kiedy ważę mniej niż 90 kilogramów. Wtedy bilans energetyczny musi być odpowiednio mniejszy.

Jeśli chcesz zmniejszyć dzienną dawkę kalorii. To robisz to na poziomie ryżu. To z ryżu odejmujesz kalorie. 100 gram ryżu dostarcza średnio około 350 – 390 kcal. Przy tej diecie ryżu jesz w ciągu dnia 200 gram. A więc jeśli jesteś osobą chudszą niż 90 kilogramów. To ucinasz kalorie z ryżu. Czyli na przykład w posiłku 2 i 3 jesz posiłki o zawartości 50 gram ryżu. W ten sposób utniesz 100 gram ryżu. Czyli zaoszczedzisz około 350 kalorii. Ważne jest aby redukowac weglowodany w diecie. Bo to na białku z pozostałych produktów głównie nam zależy.A ryż jest produktem bogatym w węglowodany.