Dieta oxy

Dieta oxy.

Oxy.

Dieta oxy  jest kuracja odchudzająca która składa się z trzech elementów. Pierwszy etap nazywa się fat burning. I polega na spalaniu tkanki tłuszczowej. Drugi etap to step. Którego celem jest utrzymanie wagi. I trzeci etap. Nosi nazwę balance. Którego celem jest uniknięcie efektu jo-jo.  Każdy z etapów trwa tydzień.  Czyli cała kuracja odchudzająca trwa 3 tygodnie. Później można powtarzać odchudzanie. Ale dopiero po pewnym czasie. Dieta oxy zakłada również picie specjalnego shake. Przygotowywany jest z żurawiny. I właśnie ten shake odróżnia dietę oxy od diety proteinowej. Ponieważ dzięki temu napojowi znikają zaparcia, brak energii. Czy gorsze samopoczucie.

Wiele osób porównuje dietę oxy do diety Dukana. Ponieważ obie diety to kuracje wysokobiałkowe. Jednak obie diety różnią się od siebie.

Etapy dieta oxy.

Fat burning. Czyli inaczej spalanie tłuszczu.

W tym etapie głównie zjada się posiłki z białka zwierzęcego. To właśnie na tym etapie gubi się najwięcej kilogramów.

Step.

Polega na jedzeniu dwóch odmian białka. Zwierzęcego i roślinnego. Oba te składniki należy jeść w proporcji pół na pół. Czyli w posiłku musi znaleźć się 50 % białka pochodzenia zwierzęcego. I 50 % białka pochodzenia roślinnego.

  • Balance.

W tym okresie waga nadal spada.  Jest to wynikiem tego, że organizm przestawił się na inny tryb pracy. I spala kalorie oraz tkankę tłuszczową. Jednak posiłki składają się z białek, węglowodanów i tłuszczy. W odpowiednich proporcjach. Które są zgodne z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia. Na tym etapie zawartość białka wynosi około 65-70 gram. Na każdy dzień. Co stanowi około 15-20 % ogólnej wartości energetycznej.

Najważniejszym założeniem tego etapu jest uniknięcie efektu jo-jo. To szczególnie ważne. Bo kto z nas chce się odchudzać. A później znów przybrać na wadzę. Tutaj również pojawiają się słodkie przysmaki.

Czym jest oxy shake ?

Jak już wspominałe dieta oxy zakłada spożywanie koktajlu. Jest to shake przygotowywany z żurawiny.Przy okazji zobacz jak przygotować: Shake Dukana  Oprócz żurawiny składa się z otrębów i kefiru. Można go samemu przyrządzić w domu. Jest  bardzo smaczny. Shake oczyszcza organizm z toksyn. Żurawina chroni układ moczowy przed infekcjami.

Przykładowy obiad.

•   Mięso z piersi kurczaka. Do tego kilka listków zielonej sałaty. Plasterek sera typu feta. Wszystko należy skropić oliwą z oliwek. Przed i po obiedzie należy wypić szklankę wody z plasterkiem cytryny. Natomiast pierś z kurczaka należy ugotować na parze. I dodać do niej przyprawy.

Przeciwwskazania dieta oxy.

Przed rozpoczęcie kuracji odchudzającej dobrze jest skonsultować się z lekarzem. Nie każdy może stosować dietą białkową.

Natomiast trzeba pamiętać, że dieta oxy jest płatna. I szczegółowe informacje na jej temat uzyskasz po wykupieniu. Efekty diety nie ulegną zmian. Jeśli zachowasz właściwe nawyki żywieniowe. Bo nawet najlepsza dieta na świecie. Nie pomoże jeśli po jej zakończeniu. Wrócisz do złego odżywiania.

Diety białkowe są dobre na odchudzanie. Ponieważ białko przekształca tkankę tłuszczową w energie. I spalana jest tkanka tłuszczowa. A nie mięśnie.