Dekalog odchudzania

Dekalog odchudzania to najważniejsze zasady. O których warto pamiętać w czasie odchudzania. 10 najważniejszych zasad o których nie możesz zapomnieć w czasie odchudzania. Zanim rozpoczniesz odchudzanie przeczytaj ten wpis. Z pewnością pomoże ci podczas diety.

Dekalog odchudzania.

1) Nie jedz pustych kalorii. Puste kalorie i tak nie sprawią, że będziesz najedzona. W swojej diecie zrezygnuj z alkoholu czy słonych przekąsek. Dostarczają ogromnej ilości kalorii. Ale nie zawierają praktycznie żadnych właściwości odżywczych. Jedzenie pustych kalorii szybko prowadzi do odkładania się tkanki tłuszczowej.

2) Jedz częściej a mniej. Dekalog odchudzania mówi o tym, że trzeba jeść częściej a w mniejszych ilościach. W ciągu dnia najlepiej jest jeść kilka posiłków. Od 4 do 5 dziennie. Przerwy między kolejnymi posiłkami nie powinny być dłuższe niż 3 godziny. Dekalog odchudzania zakłada maksymalnie 5 godzin. Jak jesz częściej, a mniej to organizm rzadziej odkłada tkankę tłuszczową. Bo z reguły wszystko co zjesz zostaje spalone.

•  W czasie odchudzania najgorzej jest jeść duże posiłki. Na przykład duże obiady. Oczywiście jeśli jesz posiłki w domu. To nie jest to problem. Gorzej jeśli stołujesz się na mieście. Niektóre restauracje na obiad przygotowują ogromne porcje jedzenia. Które wystarczą do nakarmienia kilku osób. W niektórych restauracjach obiad może mieć aż 2000 kalorii. A składa się na niego mięso, sosy i inne dodatki np. pieczywo.

3) W czasie odchudzania najlepiej jeść produkty naturalne. Pochodzące z ekologicznych upraw. A przynajmniej jak najmniej przetworzone. Dlatego w czasie odchudzania nie jedz produktów typu instant. Dekalog odchudzania nie zawiera produktów gotowych. Są to najczęściej zupki i sosy. Które można szybko przygotować. Dekalog odchudzania to zdrowe i naturalne posiłki.

Dobrze jest czytać etykiety produktów spożywczych. To że coś jest light. Nie oznacza wcale, że jest dietetyczne. Czasami produkty light mają mało tłuszczu. Ale zawierają ogromne ilości węglowodanów.

Korzystaj z pomocy ekspertów – dekalog odchudzania.

4) Jeśli chcesz schudnąć skutecznie to musisz mieć jakąś wiedzę na temat odchudzania. Oczywiście nikt od nikogo nie wymaga pełnej wiedzy o odchudzaniu. Dlatego najlepiej jest korzystać z osób posiadających wiedzę na temat odchudzania. Dobrze jest czytać blogi lub portale o odchudzanie. Dekalog odchudzania mówi również o prowadzeniu dziennika odchudzania. Swoje postępy w odchudzaniu. Możesz zapisać w dzienniku odchudzanie. Który możesz pobrać Dziennik odchudzania pobierz .Możesz w nim zapisywać ile kalorii jesz każdego dnia. Jakie posiłki jesz. Dzięki temu łatwiej będzie ci schudnąć.

5) Nie rezygnuj z drobnych przyjemności. Dekalog odchudzania zawiera drobne przyjemności. Słodycze czy fast foody można jeść nawet w czasie diety. Ważne jest żeby zachować umiar. I jeść je w małych ilościach. Więcej o odchudzaniu. Przeczytasz http://pl.wikipedia.org/wiki/Odchudzanie .Nagradzaj siebie za każdy kilogram spalonego tłuszczyku. Pamiętaj jednak że te posiłki najlepiej jest jeść w południe. I później je aktywnie spalić. Na przykład idąc na zakupy, spacer czy jazdą na rowerze.

6) Trzeba również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Dlatego w ciągu dnia należy pić o 1,5 do 2 litrów wody mineralnej. Woda to podstawa jeśli chodzi o dekalog odchudzania.Najlepsza jest woda mineralna niegazowana. Gazowana woda rozrzedza żołądek. I sprawia, że możemy zjeść więcej. Dlatego najlepiej jest wybrać wodę bez bąbelków. Woda oczyszcza organizm z toksyn. A także usuwa z organizmu produkty spalania i przemiany tkanki tłuszczowej. Żeby organizm szybciej spalił tłuszcz musi być oczyszczony. Dlatego przed odchudzaniem należy oczyścić organizm z toksyn.

7) Wprowadź do swojej diety warzywa i owoce. Dekalog odchudzania zawiera warzywa i owoce w codziennym jadłospisie.Większość z nich zawiera błonnik. Który przyspiesza odchudzanie. Dlatego warto jeść warzywa i owoce w czasie odchudzania. Najlepiej jest wybierać te które zawierają niską zawartość skrobi.

Dodatkowo warzywa i owoce oczyszczają przewód pokarmowy z resztek pokarmowych. I dostarczają wielu cennych witamin i wartości odżywczych. Dietę możesz również urozmaicić owocami sezonowymi.

Dekalog odchudzania mówi o tym, że dobrze jest jeść owoce sezonowe.

Na przykład truskawki lub inne owoce świetnie nadają się w czasie odchudzania. Zobacz wpis: Dieta truskawkowa

8) Nie zapomnij o zjedzeniu śniadania o poranku. Wiele osób nie je śniadania. A później na koniec dnia. Z reguły wieczorem dopada ich wilczy głód. Jest to normalne zachowanie organizmu. W ten sposób nadrabia braki z poranka. Dlatego staraj się zawsze jeść śniadanie. Dekalog odchudzania mówi, że rano trzeba coś zjeść. Nawet drobna przekąska jest dobra na śniadanie. Z rana musisz dostarczyć organizmowi energii do jego dalszej pracy.

dekalog odchudzania

9) Urozmaić swoje posiłki. Dekalog odchudzania zakłada, że posiłki powinniśmy sami przygotować. W czasie odchudzania komponuj posiłki. Wiele osób narzeka na odchudzanie. bo ciągle muszą jeść to samo. Dlatego dekalog odchudzania mówi o tym by komponować posiłki. Najlepiej jeśli w każdym z posiłków znajdą się składniki odżywcze. W odpowiedniej proporcji. Te składniki odżywcze to: białka, węglowodany i tłuszcze. Dzięki temu dieta będzie smaczniejsza. I nie będzie monotonna.

10) Zmień swoje nawyki żywieniowe. Nawet najlepsza dieta i sport nie przyniesie efektów. Jeśli zachowasz złe nawyki żywieniowe. Często efekt jo-jo występuje dlatego, że dieta się skończyła. I zostały złe nawyki żywieniowe. Możesz je zmieniać stopniowo. Czasami wystarczy zamienić swoje ulubione posiłki. Na inne mniej kaloryczne. I mniej tłuste. Na przykład zamiast słodyczy możesz jeść słodkie owoce. Zamiast coli zwykłej wybierz cole light. Natomiast do sałatki warzywnej. Zamiast majonezu użyj jogurtu naturalnego 0 % tłuszczu. Mam nadzieje, że ten dekalog odchudzania pomoże ci schudnąć.