Dieta nie działa

powody dla których dieta nie działa

sos dla odchudzania

Może zdarzyć się sytuacji w której żadna dieta nie działa. Dlaczego u niektórych osób stosowanie diety nic nie daje ?

Czasami dieta nie działa, bo wynika to czynników zewnętrznych np. przyjmowanie lekarstw. W innych przypadkach dieta nie działa bo wcześniej tez była stosowana dieta. Więc organizm nie chce pozbywać się tkanki tłuszczowej. Poniżej przedstawiam inne przykłady.

10 powodów kiedy dieta nie działa.

  1. Zbyt mało pijesz wody mineralnej. Picie wody w czasie odchudzania jest bardzo ważne. Odpowiednie nawodnienie organizmu sprawia, że łatwiej i szybciej schudniesz.
  2. Brakuje ci silnej woli. Albo brakuje ci motywacji.
  3. Masz więcej niż 30 lat. Z wiekiem metabolizm spowalnia. Z reguły trudniej jest schudnąć osobie starszej niż młodszej. Zobacz wpis: Dieta dla 30 latki
  4. Nie ruszasz się. Postaw na sport. Trudno jest schudnąć bez aktywności fizycznej.
  5. Jesteś ciągle na diecie. Jeśli cały czas się głodzisz lub jesteś na diecie. Zrób przerwę od diety. I znowu wróć do diety. Może to paradoksalnie zabrzmi, ale czasami wystarczy zrobić przerwę w odchudzaniu, żeby schudnąć.
  6. Nie panujesz nad tym co jesz. Tak zwane kompulsywne jedzenie. Z czasem przekształca się w bulimie.
  7. Bierzesz leki. Przeczytaj dokładnie ulotkę dołączoną do lekarstw, które zażywasz. Niektóre lekarstwa mogą spowalniać odchudzanie. Ba od niektórych leków można nawet przytyć. Dlatego, że zaostrzają one apetyt.
  8. Masz problemy ze zdrowiem. Takie choroby jak cukrzyca czy tarczyca sprawiają, że trudniej jest schudnąć.
  9. Stres, stres, stres ! Zajadasz stres zamiast rozładować napięcie stresowe. Więcej przeczytasz we wpisie Stres a odchudzanie
  10. Masz złe nawyki żywieniowe. Zmień swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe, które uniemożliwiały ci schudnąć. Jeśli chcesz schudnąć na dłużej to musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe. Często spotyka się osoby, które schudły już. Jednak po pewnym czasie i tak wróciły do swojej poprzedniej wagi. Czy w takim przypadku dieta nie działa ? To oznacza, że albo wystąpił efekt jo-jo albo ta osoba wróciła do dawnych nawyków żywieniowych.

Na blogu znajdziesz wpis: Dieta Bananowa