4 sposoby na mniejszy apetyt

mniejszy apetyt

Mniejszy apetyt to z pewnością pragnienie wielu z nas. Ale jak tu sobie odmówić zjedzenia czegoś. Skoro tak pysznie wygląda i zapewne smakuje. Na przykład kawałek tortu. W czasie odchudzania apetyt odgrywa szczególną rolę. Zresztą po samym odchudzaniu też. Wiele razy zdarza się, że efekt jo-jo. Spowodowany jest nadmiernym apetytem. I dlatego dzisiaj publikuje wpis dotyczy tego. Co zrobić, aby apetyt był mniejszy.

4 sposoby na mniejszy apetyt.

Wąchanie aromatu posiłku.

Jeśli już jesteś najedzona lub nie powinnaś jeść pewnych posiłków to wąchaj jedzenie. Intensywne wąchanie apetycznego posiłku sprawi, że mózg pomyśli, że faktycznie jesz ten posiłek. Wiem że brzmi to może dziwnie. Jednak nie którym wystarczy sam zapach jedzenia.

Niebieski kolor.

Jeśli chcesz mieć mniejszy apetyt to polub niebieski kolor. Badania naukowe potwierdziły, że niebieski kolor hamuje apetyt. Zastosuj niebieski kolor w swojej kuchni, a będziesz mniej jeść.

Niebieski kolor pozytywnie wpływa na organizm człowieka, uspokaja go i ogranicza apetyt. Możesz mieć niebieskie talerze, ubrania, obrus wszystko to sprawi, że ograniczysz swój apetyt.

Myśl.

•  Na mniejszy apetyt myśl o tym co jadłaś. Zastanów się czy faktycznie jesteś już głodna czy tylko apetyt sprawia, że sięgasz po kolejny kawałek ciasta. Czy twój poprzedni posiłek był naprawdę solidny ? .Czy powinnaś się po nim czuć głodna ? Czasami wystarczy odczekać kilkanaście minut. By posiłek cały trafił do żołądka. I wtedy uczucie głodu minie.

Na blogu znajdziesz także: Napoje tłumiące głód

Jeśli nie mineły 3 godziny od twojego ostatniego posiłku to prawdopodobnie nie jesteś głodna, a jedynie masz duży apetyt. Jeśli masz naprawdę spory apetyt to sięgnij po zdrową i lekką przekąskę np. jabłko.

Lusterko.

Dobrym sposobem na mniejszy apetyt jest umieszczenie lusterka w różnych częściach mieszkania. Nie zapomnij umieścić lusterka w kuchni, gdzie przygotowujesz i spożywasz posiłki. Lusterko sprawi, że przypomnisz sobie ile wysiłku musiałaś włożyć w odchudzaniu lub…że nie chcesz dalej tyć.