Dieta Karoliny Szostak

 

Dieta Karoliny Szostak to brak diety…jak sama przyznaje raczej nie stosuje diety odchudzającej. Jednak ostatnio dziennikarka Polsatu postanowiła pochwalić się swoimi osiągnięciami w odchudzaniu.

Dziennikarka korzysta z indywidualnego planu odżywiania który specjalnie dla niej ułożyła dr Lidia Trawińska z kliniki Vital. W pierwszej kolejności ze swojego codziennego menu wykluczyła mięso. Choć jak sama przyznaje, bardzo lubiła wcześniej jeść mięsne posiłki.

Jak wiadomo mięso bogate jest w białko niezbędne w czasie odchudzanie. Dlatego dieta Karoliny Szostak w to miejsce wprowadziła specjalne warzywa bogate w białko. Jak przyznaje sama dziennikarka efekty diety są rewelacyjne.

” Czuje się świetnie i chudnę…” – powiedziała w jednym z wywiadów. Dodała także, że ostatnio wykonywała badania krwi, które wykazały, że jest zdrowa jak ryba ! Dodała, że pierwsze efekty od razu zauważyła przymierzając rzeczy. Cieszy się, że w końcu może nosić ciuchy w mniejszym rozmiarze.

Najważniejsze zasady – dieta Karoliny Szostak.

Rezygnacja z mięsa. To dobry wybór. Chociaż w czasie odchudzania można zamienić tłuste i niezdrowe mięso na delikatne i lekkie mięso. Dobrym rozwiązaniem w czasie odchudzania jest jedzenie kurczaka gotowanego. Takie mięso ma mniej tłuszcze i dostarcza organizmowi wiele cennych wartości odżywczych. Znam wiele osób gdzie odstawienie samego mięsa wystarczyło, żeby schudnąć. Natomiast jeśli chcesz odstawić mięso pamiętaj, aby zastąpić je innym produktami spożywczymi. Mięso dostarcza organizmowi białka. Dieta Karoliny Szostak to dieta bez mięsa nie dostarcza białka organizmowi. Jednak białko nie tylko znajduję się w mięsie, ale także w warzywach lub np. soi.

Jedzenie więcej warzyw i owoców. Warzywa i owoce przyspieszają odchudzanie. W czasie odchudzania najlepiej jest wybierać takie warzywa i owoce, które mają najmniej węglowodanów. Dieta Karoliny Szostak bogata jest w warzywa i owoce. Nawet owoce bogate w cukier nie sprawią, że przytyjesz od nich tak szybko jak np. od słodyczy. Jednym z owoców zawierających spore ilości cukru są np. winogrona.

Spożywanie warzyw bogatych w białko (w miejsce mięsa). Dieta Karoliny Szostak bogata jest w warzywa zawierające białko. Jest to uzupełnienie braków wynikających z nie jedzenia mięsa.

Co ciekawe dieta Karoliny Szostak nie wymaga ciągłego ważenia się. Dziennikarka przyznała, że rzadko waży się na wadze. Dla niektórych kobiet jest to bardzo dobra zasada. Zbyt częste ważenie się w czasie odchudzania może prowadzić do nie potrzebnej frustracji. Jak wiadomo odchudzanie to proces stopniowy i nie da się z dnia na dzień schudnąć nie wiadomo ile. Dlatego dobrze jest ważyć się rzadko, ale systematycznie. Pisałem o tym we wpisie:  Jak ważyć się podczas odchudzania

Przypomnę tylko, że Karolina Szostak od samego początku związana jest z Telewizją Polsat. Gdzie początkowo pracowała jako reporter, a teraz jako dziennikarz i wydawca serwisów sportowych. Więcej możesz przeczytać na wikipedi http://pl.wikipedia.org/wiki/Karolina_Szostak .Jak sama przyznaje zawsze miała parę kilogramów więcej. Na początku było to spowodowane burzą hormonów, a poźniej dramatycznym wypadkiem samochodowym. Jako nastolatka uległa bardzo ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. To cud, że dzisiaj żyje i normalnie funkcjonuję. Młody wiek i ogromna siła woli pomogły aktorce wrócić do normalnego trybu życia.

Dieta Karoliny Szostak to odchudzanie bez mięsa wskazane jest dla każdego kto chce chudnąć stopniowo.