Dieta herbaciana

Dieta herbaciana.

Herbata.

Dieta herbaciana stała się szczególnie popularna w Stanach Zjednoczonych. Pozwala nie tylko zrzucić zbędne kilogramy. Ale również oczyszcza organizm z toksyn.  Szczególnie popularna stała się w Hollywood.  Celebryci niemal oszaleli na jej punkcie. Jednak prawdziwą furorę dieta herbaciana zrobiła w Chinach i Japonii. Gdzie herbata jest często pita. Ale zaraz zaraz czyżby mieszkańcy Azji zapomnieli o swoich herbatach ? Każdy z nas wie, że w obu tych krajach szczególnie popularna jest zielona i czerwona herbata. Tak jednak wcześniej herbata była spożywana do posiłku. Jak się okazuje dieta herbaciana nie tylko odchudza. Ale również posiada właściwości zdrowotne.

Fenomen diety herbacianej polega na tym, że ma lepsze działanie niż kawa. Jak to ? Z reguły kawa pobudza nas. Choć znam takie osoby które po kawie mogą spać. Po pobudzeniu następuje spadek formy. I osłabienie. Czyli szybki skok energii. I później spadek. Natomiast herbata delikatnie pobudza organizm do pracy. I zawiera teinę, a nie kofeinę. Chociaż niektóre herbaty mogą zawierać kofeinę. Jednak jest ona w małych ilościach. Poza tym dieta herbaciana nie wskazuje konkretnej herbaty. Można wybrać spośród wielu herbat na odchudzanie. Można również pić swoją ulubioną herbatę. Wiele osób narzeka na smak popularnych herbat na odchudzanie. Jednak można zaopatrzyć się w herbaty aromatyzowane. Wtedy taka herbata zupełnie inaczej smakuje. Poza tym wszystkie odmiany herbat (zielona, czerwona, biała) mają malutko kalorii. W czasie odchudzania ważne jest, aby herbat nie słodzić.

Na czym polega dieta herbaciana ?

Żeby schudnąć na diecie herbacianej. Trzeba  spełnić kilka rzeczy.  Przede wszystkim należy wprowadzić sport. No ale jest to chyba oczywiste dla każdego. Można się odchudzać bez aktywności fizycznej. Ale zajmuje to więcej czasu. A poza tym sport w czasie odchudzania. Sprawia, że ciało nie traci jędrności. Kolejnym elementem jaki zakłada dieta herbaciana. Jest rezygnowanie z picia innych napojów. Zwłaszcza gazowanych które rozpychają żołądek. I kolorowych, dodatkowo dosładzanych cukrem. Tak jest np. z wieloma sokami. Które są dodatkowo dosładzane. W czasie trwania diety herbacianej najlepiej jest pić herbatę i wodę. Bo woda podobnie jak herbata oczyszcza organizm z toksyn. Dodatkowo nie zawiera kalorii.

•  W ciągu dnia należy wypijać od 6 do 8 filiżanek herbaty.

Znany ekspert od herbat Ukra nazywany również dr tea. Opublikował nawet książkę na temat diety herbacianej.Książka napisana jest w języku angielskim. I nosi nazwę „The ulitimate tea diet”. Można w niej znaleźć niebywałe i zaskakujące fakty na temat herbaty i odchudzania. Autor książki przekonuję, że dieta herbaciana pozwala zrzucić wiele kilogramów.

Kim jest autor książki ? jest ekspertem w zakresie herbat. Jego rodzina od pokoleń zajmuję się uprawą i sprzedażą herbaty.

Według autora książki najpierw należy wybrać swoją ulubioną herbatę na odchudzanie. A następnie często ją pić. Ktoś powie banalne ? No nie do końca. Dr tea miał na myśli tylko te herbaty, które odchudzają. Czyli herbatę zieloną, czerwoną, białą. O wszystkich z nich pisałem już na blogu.

I – Ważne jest też odpowiednie nastawienie psychiczne. Każdy kto się odchudza. Powinien wierzyć w swoje możliwości. Zmienić trzeba swoje nastawienie do odchudzania. Wiele osób jeszcze przed rozpoczęciem odchudzania zakłada że nie schudnie. I później faktycznie trudno jest takiej osobie schudnąć.

II – Według Ukra ważna jest również zmiana nawyków żywieniowych. Trudno jest schudnąć jeśli nawyki żywieniowe będą złe. Dlatego warto jest zmienić swoje nawyki żywieniowe. Lub zamienić je na zdrowe zamienniki. Na przykład słodycze zamienić na owoce. Zmiana nawyków żywieniowych nie musi nastąpić od razu. Może to być stopniowa zmiana. Tak więc dieta herbaciana zakłada zmianę nawyków żywieniowych.

8 kg schudniesz pijąc herbatę.

Tak właśnie tyle można schudnąć stosując dietę herbacianą.  Autor książki przeprowadził badania naukowe potwierdzające, że pijąc herbatę można schudnąć. W badaniach uczestniczyli kobiety i mężczyźni. Badania trwały 8 tygodni.

Dlaczego dieta herbaciana jest skuteczna ? Według autora książki składniki znajdujące się w herbacie. Zmniejszają apetyt na słodycze. Herbata przyspiesza spalanie kalorii. Dodatkowo obniża poziom złego cholesterolu. Dlatego dieta herbaciana nie tylko odchudza. Ale również ma właściwości zdrowotne. Poza tym dieta herbaciana jest naturalna. Nie zawiera związków chemicznych.

Warto dodać że dieta herbaciana obniża poziomu hormonu stresu. Ten hormon nazywa się kortyzol. I przyczynia się do powstawania otyłości. Ponieważ z reguły złe samopoczucie wiele osób zajada. Wysoki poziom tego hormonu powoduje większy apetyt.

Taka kuracja odchudzająca zawiera również spore ilości katechiny. Jest to związek chemiczny który posiada właściwości antyutleniające. Substancja ta również wspomaga odchudzanie. ponieważ każde dnia komórki wytwarzają wolne rodniki. Które przyczyniają się do choroby nowotworowej. Ale również spowalniają proces odchudzania. Dlatego dieta herbaciana usuwa te szkodliwe toksyny z naszego organizmu.

Picie zielonej herbaty spala tkankę tłuszczową. Dlatego w czasie trwania diety herbacianej dobrze jest pić zieloną herbatę. Ale nie tylko. Jednak to właśnie green tea posiada właściwości które odpowiedzialne są za spalanie tłuszczu w organizmie. Sprawdź być może dieta herbaciana jest właśnie dla ciebie.