Wodorosty na odchudzanie

Wodorosty na odchudzanie.

Wodorosty na odchudzanie to zupełna nowość jeśli chodzi o odchudzanie. Co prawda w naszym klimacie i kulturze wodorosty raczej mało są popularne. Jednak przeprowadzono badania naukowe na podstawie których stwierdzono, że dzięki wodorostom można schudnąć. Niegdyś królowało powiedzenie: Jedz wodorosty, a będziesz piękny i gładki ! Dzisiaj można powiedzieć jedz wodorosty a schudniesz.

Być może już niedługo osoby odchudzające się będą jadły wodorosty na odchudzanie.

Dlaczego wodorosty na odchudzanie ?

Otóż przeprowadzono badania naukowe, które wykazały, że wodorosty pomagają w odchudzaniu. Naukowcy udowodnili, że zjedzenie śniadania z tostem z dodatkiem wodorostów pozwala spalić więcej kalorii niż 30 minut joggingu. To dobra wiadomość zwłaszcza dla tych którzy nie lubią ćwiczyć.

“Jedzenie wodorostów spala więcej kalorii niż 30 minut joggingu !”

Dlaczego tak się dzieje ? Wodorosty na odchudzanie są świetne, bo wypełniają żołądek. I człowiek po nich szybko czuje się najedzony. Wodorosty są cennym źródłem minerałów i błonnika. Poza tym wodorosty na odchudzanie to samo zdrowie. Są ekologiczne. Nie zawierają chemii. Pochodzą prosto z natury.

•  Naukowcy przeprowadzili badania wśród 80 mężczyzn. Wszystkich uczestników podzielona na dwie grupy. Pierwsza grupa ochotników jadła tosty z dodatkiem wodorostów. Natomiast druga grupa jadła tosty z dodatkiem jajka. Osoby z pierwszej grupy szybciej chudły niż osoby jedzące tosty z jajkiem.

No tak, ale skąd dostać wodorosty na odchudzanie w Polsce ?

Naukowcy z fundacji The Seaweed Foundation w tym celu stworzyli chleb z dodatkiem ekstraktu z wodorostów. Sam chleb niczym specjalnym nie różni się od zwykłego chleba.

Smakuje i wygląda jak zwykły chleb. Jednak sekret chleba tkwi w składniku dodawanym do jego wypieczenia. Tym składnikiem jest ekstrakt z wodorostów. W ten sposób naukowcy otrzymali chleb z wodorostów.

Być może nie długo tosty z wodorostów będą chlebem powszednim osób odchudzających się. Trudno jest w naszej szerokości geograficznej jest jeść wodorosty na odchudzanie. Jednak chleb z dodatkiem wodorostów jak najbardziej.

A wy co o tym sądzicie ? kupilibyście tosty z wodorostów na odchudzanie ?