Dieta biblijna

dieta biblijnaDieta biblijna trwa około 40 dni.Co prawda niektórzy uważają, że dieta biblijna pozwala schudnąć aż 10 kilogramów w 40 dni. Ale nie wierzcie w takie rzeczy. Z pewnością można schudnąć, ale nie aż tyle.
Pierwotnie dieta biblijna miała mieć charakter zdrowotny. Jednak szybko okazało się, że dieta biblijna jest dobrą dietą odchudzającą.
Dieta biblijna odnosi się do Starego Testamentu.
Zacznijmy od początku dieta biblijna została stworzona przez Jordana Rubina. Cały proces odchudzania składa się z trzech etapów. Potocznie mówimy, że jest to dieta biblijna. Jednak nazywana jest takżę „Dieta Stwórcy”.
Od razu warto zaznaczyć, że dieta biblijna jest podobna do diety Dukana. Z tym, że w diecie Dukana jest więcej przepisów.

  • Niektórzy uważają, że dieta biblijna oprócz menu polega na modlitwie. Tak nie jest. W czasie odchudzania nie trzeba się modlić.

O co chodzi z tą nazwą ?
Jordan Rubin jest neuropata. Chorował na chorobe Leśniowskiego-Crohna. Jest to paskudna choroba. Przewlekła i nawracjąca którą cięzko jest wyleczyć. O diagnozie dowiedział się w wieku 19 lat. Jest to choroba związana z zapaleniem jelit. Szukał dla siebie odpowiedniej diety. Takiej w której jest mało przetworzonych produktów.
Jego choroba była na tyle poważna, że w poszukiwania odpowiedniej diety. Która mogłaby go wyleczyć odwiedził 70 pracowników służby zdrowia. I to w aż 7 krajach ! Próbował ponad 300 suplementów. I nadal nic. Nic to nie dawało Jordanowi. Jego stan zdrowia dalej się pogarszał. Miał liczne objawy choroby.

  • Takie jak:
  • bóle brzucha. Problemy z wątrobą.
  • Utrata włosów. I cierpiał na bezsenność.

Przez blisko 2 lata Jordan odwiedzał liczne gabinety lekarskie. I nic to nie dawało. Aż w końcu sam zaczął badać swój organizm. Co jest dla niego dobre. A co mu szkodzi. Po tym jak stworzył własną dietę. Która mu pomogła. Otworzył ośrodek Garden of Life.

Dieta biblijna na czym polega ?

Dieta biblja mowi o tym, że ryż ryżowi jest nie równy. W czasie kuracji nie można jeść ryżu białego. Bo według autora diety jest ryż bardziej przetworzony. Jednak można jeść ryż brązowy. Który jest bardziej zdrowszy. I najmniej przetworzony.
Ciekawa jest teoria Jordana Rubina. Że nie wszystkie ryby można jeść. Dlaczego Jordan dzieli ryby na te z łuskami. I ryby bez łusek. Jeść można ryby z łuskami. Czyli takie ryby jak pstrąg czy łosoś. Natomiast dieta biblijna zakazuje jeść ryby bez łusek. Rybami bez łusek są np. węgorze, sum.
Ale także skorupiaki takie jak: kraby, homary, małże.
Dieta biblijna w dużym stopniu wzoruje się na Księdze Kapłańskiej.
Dieta biblijna trwa 40 dni jest to odniesienie do postu Jezusa. Który też trwał 40 dni.

Dlaczego 3 etapy odchudzania – dieta biblijna ?

Pierwszy etap ma na celu oczyszczenie organizmu z toksyn. Drugi etap to jest ten etap właściwy.w czasie którego chudniesz. Trzeci etap ma na celu dalsze chudnięcie stopniowe. Ale też utrzymanie efektu odchudzania. Tak by nie wystąpił efekt jo-jo.
Pierwszy etap odchudzania polega na oczyszczaniu organizmu. Pierwszy etap to etap stabilizowania insuliny. O czym sam wiele razy wspominałem na blogu. Zanim zaczniesz się odchudzać oczyść organizm z toksyn. Faza ta ma również na celu ustabilizowanie poziomu cukru we krwi.
Pierwszy etap – dieta biblijna – co można jeść ?
Mięso, ryby, zielone warzywa,. Natomiast nie można jeść roślin strączkowych, owoców, kasze, pieczywo. Czyli produktów bogatych w węglowodany.
W pierwszej fazie odchudzania chodzi głównie o ty by wyeliminować same węglowodany z diety. Ten etap trwa 14 dni.
Drugi etap – dieta biblijna – co można jeść ?
W tym czasie jemy wszystkie produkty z pierwszej fazy. Plus pieczywo pełnoziarniste i kasze.
Drugi etap diety biblijne również trwa 14 dni.
Trzeci etap – dieta biblijna – co można jeść ?
W trzecim etapie możesz jeść wszystko co w poprzednich fazach. Plus owoce i rośliny strączkowe
.W czasie trwania kuracji odchudzającej bardzo ważne jest. Aby raz w tygodniu robić sobie detoks. Głodówkę. I cały dzień spędzić na sokach warzywnych i wodzie.
Trzeci etap odchudzania trwa 12 dni.

W sumie dieta biblijna to 40 dni.

Posiłki należy jeść co 4 godziny. Trzeba też wcześniej kłaść się spać. Około gdoziny 23. tak by organizm mógł się spokojnie zregenerować.
Żywność nie może zawierać pestycydów, hormonów, metali ciężkich, nawozów sztucznych.
Dieta biblijna bazuje na produktach ekologicznych. Nie przetworzonych. Według autora diety toksyny i zanieczyszczenia znajdujące się w żywności spowalniają proces odchudzania.

W czasie odchudzania nie można dodawać słodzika do napojów. Ani też pić napojów na bazie słodzika. Na przykład wody mineralne niegazowane, ale smakowe na bazie słodzika. Potraw nie można smażyć. Należy unikac mąki. I produkty na bazie białej mąki. Nie można jeść lodów. A także dieta biblijna zakazuje jeść nabiał który ma długi termin ważności. Nie można podgryzać między posiłkami. Do przygotowania posiłków. Nie można używać bezpośrednio wody z kranu. Lepiej żeby była to woda w butelkach. Najlepiej woda mineralna niegazowana.
Nie można również jeść orzechów z miodem. Unikać trzeba miodu. Nie można jeść także prażonych orzechów.
Dużą zaletą diety biblijne jest fakt, że nie trzeba liczyć kalorii.

Tego nie można dieta biblijna:

alkohol, palić papierosy, fast foody, słodycze, ryż, makaron, wieprzowina, ryby hodowlane. Orzechy prażone. Owoce w syropie.
Dieta biblijna mimo swojej nazwy mogą również stosować ludzie nie wierzący.
Dieta biblijna dostarcza organizmowi sporo witamin, antyoksydantów i minerałów. Antyoksydanty mają właściwości antynowotworowe.
Lista dozwolonych produktów – dieta biblijna.

  1. Drób gotowana lub pieczona.
  2. Surowe warzywa.
  3. Nasiona lny,
  4. sezamu,

słonecznika. Jogurty. Olej lniany. Kefir. Łosoś. Dorsz. Najlepiej warzywa o niskiej zawartości skrobi takie jak kapusta, ogórki, kalafior, papryka, brokuły.maślanka.kukurydza. Nasiona lnu.
Natomiast moja wskazówka jest taka by nie jeść za dużo produktów kwaszonych kapusty, ogórków itp. Bo zakwasisz sobie organizm. Te produkty jedz w mniejszych ilościach.

W trakcie trwania diety warto jest uprawiać sport. Aktywność fizyczna przyspiesza odchudzanie. Najlepsze efekty w czasie odchudzania daję sport plus dieta. Ale nie każdy sport ciebie odchudzi. Na odchudzanie dobre są treningi cardio, interwałowe itp.
Trzeba pamiętać, że dieta biblijna jest długo czasowa dieta. Więc warto ją stosować kiedy mamy więcej wolnego czasu. Na przykład w okresie świątecznym.

Dieta biblijna podobnie jak dieta dukana składa się z 3 etapów.

Jakie są opinie na temat diety biblijnej ?
Dieta biblijna jest raczej pozytywnie odbierana. Nie ma większych głosów przeciwnych. W dużym stopniu dieta biblijna przypomina jedzenie koszerne. W przypadku diety biblijnej mamy bardziej do czynienia ze zmianą nawyków żywieniowych. Niż z rygorystycznym odchudzaniem.Z pewnością brak liczenia kalorii na diecie sporo osób ucieszy. Mnie akurat nie przeszkadza czy muszę liczyć kalorie czy też nie. Od siebie dodam, że z warzyw i owoców w czasie odchudzania najlepiej jest wybrać te które mają najmniej cukru. Są w internecie całe tabele które pokazują jaki owoc lub warzywo ile ma cukru, skrobi. Bardzo dobrze na organizm wpływają produkty ekologiczne. Problem może być jedynie z ich zakupem. Podobnie mięso. Najlepiej gdyby było to mięso z wolnego chodu. I od rolnika który prowadzi gospodarstwo ekologiczne. Bez używania dodatkowych środków chemicznych. Z pewnością jest takich gospodarstw mniej. Ale z pewnością są. Oczywiście takie mięso jest zdecydowanie droższe niż zwykle.
Ciekawą sprawą jest też, że nie wszystkie ryby można jeść w czasie kuracji. Zwykle byliśmy przyzwyczajeni, że praktycznie wszystkie ryby są zdrowe.

Mnie osobiście podoba się 3 etapowy proces odchudzania. Najpierw oczyszczanie organizm. Następnie odchudzanie właściwe. I na koniec stabilizowanie wagi i wolne chudnięcie. Dobrym pomysłem są również 1 dniowe głodówki. Tutaj jak zwykle zdania są podzielone. Jedni są za 1 dniowymi głodówkami. Inni są przeciw 1 dniowym głodówką. Moim zdaniem takie głodówki są bardzo dobre. Oczyszczają organizm z toksyn. Na pierwszy rzut oka nasz organizm może być oczyszczony. Nawet jeśli prowadzisz zdrowy tryb życia. Nie pijesz, nie palisz dobrze się odżywiasz i do tego uprawiasz sport. To i tak organizm może być zanieczyszczony. Te zanieczyszczenia pochodzą ze środowiska które nas otacza. Czyli z powietrza, wody, otoczenia. Zdecydowanie lepiej się człowiek czuje po detoxie 1 dniowym.

Dieta biblijna przewiduje picie koktajlów warzywnych. Które także dobrze wpływają na organizm. Bo dostarczają wielu witamin. I wartości odżywczych. A poza tym dostarczają kalorii. Więc ten jeden dzień oczyszczenia w diecie biblijnej nie jest do końca taką głodówką.
Myślę, że pięknę w całej historii Jordana, że autor diety odwiedził mnóstwo gabinetów lekarskich. Mnóstwo lekarzy. I sam się uzdrowił. Bez pomocy lekarzy.
Stan zdrowia Jordana był tak kiepski,że lekarze nie rokowali mu dużych nadziei. W końcu sam sobie pomógł. Bo w końcu kto zna lepiej swój organizm jak my sami ? Jak widac dieta biblijna jest nie tylko dieta odchudzająca ale takzę dietą leczniczą. Ja zawsze uważałem, że jedzenie jest najlepszym lekarstwem. Które możemy sami sobie podać. A sam Jordan napisał liczne ksiązki o swojej chorobie. Jest wykładowcą. Mówcą motywacyjny. Jest chętnie zapraszany do radia i telewizji.
Mówi się, że dieta biblijna opóźnia procesy starzenia się organizmu. Zmniejsza stany zapalne zwłaszcza stawów.
Z pewności dieta biblijna to jedna z ciekawszych diet odchudzających jak i diet leczniczych.
Jak widać dieta biblijna ma dużo zasad. Ale jeśli ma pomoóc na odchudzanie. I przynieść korzyści zdrowotne. To warto ją stosować.