Buraki na odchudzanie

Buraki na odchudzanie  Buraki na odchudzanie mają mało kalorii. I są bardzo zdrowe. Już nasze babcie dodawały buraki do obiadu. A to ze względu na dużą ilość witamin. I wartości odżywczych. Buraki na odchudzanie świetnie zapobiegają anemii. Buraki to również afrodyzjak. Tak buraki jako lekarstwo na popęd seksualne. Znane były już w starożytności.

Pewnie wiele osób się zdziwi, ale buraki je się nie tylko bulwy. Ale również liście tych warzyw. Niektórzy nawet uważają, że liście mają więcej wartości odżywczych. Niż korzeni.

Dlaczego buraki na odchudzanie ?

Buraki na odchudzanie wzmacniają odporność. Co w czasie odchudzania jest ważne. Gdy gubisz kilogramy to organizm jest osłabiony. I dlatego dobrze jest jeść buraki na odchudzanie. Poza tym buraki na odchudzanie zawierają sporo błonnika. Czyli składnika odżywczego. Który przyspiesza trawienie. I szybciej się chudnie jak jesz produkty zawierające błonnik. Więcej o samym błonniku. Możesz przeczytać we wpisie na blogu: Błonnik na odchudzanie Warzywa te również wskazane są dla osób z niedokrwistością. A to dlatego. Że jedzenie buraków zwiększa produkcje czerwonych ciałek krwi.

Buraki na odchudzanie świetnie oczyszczają organizm z toksyn.

Oczyszczenie organizmu przed odchudzaniem jest BARDZO ważne. To jak jechać samochodem z zabrudzoną przednią szybę. Daleko nie da się tak zajechać. Tak sami jest z odchudzaniem. Wiele osób pisze do mnie stosuje dietę x i nie działa. Dlaczego ? Bo organizm nie jest oczyszczony. Jednak musi to być głębokie oczyszczenie. A nie tylko powierzchowne. Picie sporo wody przez kilka dni. Z pewnością oczyści organizm. Jednak pewne toksyny i tak siedzą głęboko w naszym organizmie. I tutaj SUPER jest sok ze świeżych buraków. Który oczyszcza organizm. Sok z buraków oczyszcza krew z toksyn. A także wątrobę.

Co ważne dla kobiet w ciązy. Buraki dostarczają organizmowi kwasu foliowego. Jest to składnik niezbędny do prawidłowego rozwoju płodu. Składnik ten bardzo rzadko występuje w produktach spożywczych. Dlatego wiele kobiet w okresie ciąży przyjmuje kwas foliowy w formie tabletek. A nie potrzebie. Wystarczy jeść buraki. I pić sok z buraków.

Natomiast trzeba pamiętać, że buraki zawierają sporo cukrów. Dlatego osoby z cukrzycą.  Powinny wcześniej skonsultować się ze swoim lekarzem. Czy mogą jeść buraki na odchudzanie.

Poza tym buraki są świetne na zgagę. A to dzięki temu, że mają charakter zasadowy. Przez co wprowadzają równowagę do żołądka. Zwłaszcza, że obecnie jemy tak wiele. Jedzenia które ma charakter kwasowy. Dlatego warto jeść buraki na odchudzanie i nie tylko.

Uwaga !

Burak są bardzo zdrowe. Jednak nie wszystkie. Nie kupuj buraków w zalewie octowej w słoiku. Ponieważ zalewa octowa. Albo też buraki z dodatkiem octu (w słoiku) tracą swoje właściwości odżywcze. I zmniejszają produckje czerwonych krwinek. To ciekawa sprawa. Ja na przykład nie wiedziałem o tym wcześniej. Dopiero od lekarza dowiedziałem się o tym.

Warzywa te zawierają sporo potasu. A jest to składnik. Który dobrze wpływa na pracę serca. I układu krwionośnego. Ale też potasu dużo człowiek traci w trakcie odchudzania. Zwłaszcza jeśli oprócz diety. Trenujesz intensywnie. Na przykład biegasz lub pływasz. Potas wypłukiwany jest z organizmu. A buraki na odchudzanie świetnie uzupełniają braki potasu w organizmie.

Dlaczego sok z buraka to petarda na oczyszczenie – detox ?

Kilka faktów. Sok z buraka. Ale też sam burak. Obniża poziom złego cholesterolu. Likwiduje drobonoustroje. Usuwa mocznik z organizmu. Dobrze wpływa na florę jelit.Wiele osób wydaję sporo pieniędzy na odchudzanie. I zdrowe soki. A wystarczy samemu przygotować buraki. I sok z nich.

Swego czasu piłem sok z buraków z dodatkiem przypraw. Super sprawa, bo sok dostarczał witamin. I wartości odżywczych. Natomiast przyprawa pieprz cayenne. Przyspiesza spalanie kalorii.

  • Buraki lek na depresje.

Ciekawą sprawą, jest fakt że buraki są świetne jako lekarstwo na depresje. A to dlatego, że zawierają betainę. Jest to substancja. Która w przemyśle farmaceutycznym stosowana jest jako lek na depresję. Oprócz tego buraki na odchudzanie są dobre bo dostarczają organizmowi tryptofan. Jest to składnik który uspokaja i dodaje „radości:. Podobnie jak zjedzenie tabliczki czekolady. Dlatego jedz buraki zamiast czekolady. A będziesz zadowolona.