Kotlety sojowe na odchudzanie

Kotlety sojowe na odchudzanie.

Kotlety.

Kotlety sojowe na odchudzanie są świetne, bo mają mało kalorii. Co prawda 100 gram kotletów dostarcza organizmowi 310 kcal. Jednak jeden kotlet to tylko 25 kcal. To bardzo mało. Aż sam byłem zdziwiony, że tak mało kalorii ma jakby nie było kotlet.

Oczywiście większość osób kojarzy kotlety sojowe z wegetarianizmem. I zaraz pojawiają się dyskusje czy lepiej jeść mięso. Czy też nie. A może tak zjeść kotlety sojowe na odchudzanie jako coś nowego w diecie.  Kotlety sojowe na odchudzanie są dobre, bo zawierają sporo białka. Ale po co białko w diecie odchudzającej ? Białko regeneruje mięśnie. Jest budulcem mięśni. A mięśnie w czasie odchudzania są ważne. Bo jeśli są w dobrym stanie. To spalisz więcej kalorii. A przez to schudniesz więcej. Poza tym w czasie odchudzania każdy z nas chcę schudnąć. A nie spalać mięśnie. Dlatego jeść produkty bogate w białko.

Dlaczego kotlety sojowe na odchudzanie ?

Kotlety sojowe na odchudzanie mają dużą zawartość białka. Co prawda białko roślinne występuje również w innych produktach np. fasoli. Jednak nie w takiej ilości jak w kotletach sojowych.Kotlety sojowe na odchudzanie zawierają węglowodany złożone. Są to takie węglowodany które dłużej utrzymują uczucie sytości. Cukier do krwi jest uwalniany stopniowo. Przez co nie mam wilczych napadów głodów. Węglowodany złożone są bardzo wskazane w czasie odchudzania. Bo szybciej się na nich chudnie. Świetnym przykładem węglowodanów prostych jest jedzenie z fast foodów. Na przykład hamburger który szybko zaspokaja głód. Ale też równie szybko i nagle człowiek jest po nim głodny.

  1. Kotlety sojowe na odchudzanie robione są z mąki sojowej. A mąka sojowa w 50 % składa się z białka.
  2. Bardzo popularne są medaliony sojowe o smaku kurczaka. I to właśnie jeden medalion zawiera TYLKO 25 KCAL.

Oprócz tego kotlety sojowe na odchudzanie są dobre. Bo mają niski indeks glikemiczny. I zawierają sporo błonnika. Czyli składnika odżywczego. Który szybciej wypełnia żołądek. Prze co jedząc mniej. Czujesz się bardziej najedzona. A uczucie sytości dłużej się utrzymuje. Kotlety sojowe na odchudzanie można podawać na wywarze z kurczaka. I z dodatkiem warzyw. Można je również podawać z brokułami.

Kotlety sojowe na odchudzanie nie zawierają cholesterolu.

Ważne jest aby kupić kotlety sojowe na odchudzanie dobrej jakośći. Co nie jest takie proste. Wegetarianie pewnie często kupują kotlety sojowe. Natomiast zwykły zjadacz mięsa. Rzadko kupuje kotlety sojowe na odchudzanie. Dlatego podczas zakupów warto jest dokładnie czytać etykieta produktu. I wybierać te kotlety które nie są modyfikowane genetycznie. Taki producent żywności powinien mieć odpowiedni certyfikat potwierdzający. Że kotlety sojowe na odchudzanie produkowane przez niego nie są genetycznie modyfikowane. Poza tym producent nie powinien dodawać substancji chemicznych w czasie produkcji. Jedyny dodatek powinna stanowić woda. Według mnie kotlety sojowe na odchudzanie można jeść nie tylko zamiast mięsa. Ale ze względu na smak. Można je jeść praktycznie każdego dnia.

  • Kotlety sojowe na odchudzanie są szczególnie popularne na diecie Soth Beach. Zwłaszcza wśród wegetarian.

Kotlty sojowe na odchudzanie można jeść w dwóch wersjach. Bardziej i mniej kalorycznej. Bardziej kaloryczna to kotleciki podawane w panierce. I smażone na tłuszczu. Kotlety sojowe na odchudzanie mają niską zawartość tłuszczową. W 100 gramach kotletów znajduje się tylko 1 gram tłuszcz. Tak mała ilość tłuszczu sprawia, że można je śmiało smażyć. Tłuszcz w diecie odchudzającej też musi znależć.

visual (66)

I – Kotety sojowe na odchudzanie nie zawierają cholesterolu.

II – Tylko trzeba pamiętać że panierka wchłania jak gąbka tłuszcz. Przez co takie kotleciki są bardziej kaloryczne. Natomiast jest wyjście w takiej sytuacji. To znaczy można smażyć kotlety sojowe na odchudzanie na patelni teflonowej. Z dodatkiem małej ilości tłuszczu. Oraz popularne sposób w wielu domach. Wystarczy kotleciki po usmażeniu. Odsączyć tłuszcz ręcznikiem papierowym kuchennym. I też są pysznie. I mają mniej kalorii. Niż kotleciki nie odsączone.

Dobrze jest smażyć kotlety sojowe na odchudzanie na oliwie.

Ile zjadać kotlecików dziennie. Zdrowa i najlepsza porcja według mnie to 30 gram. Taka porcja dostarcza 100 kcal.