Żurawina na odchudzanie

Żurawina na odchudzanie.

Charakterystyczny cierpko-kwaśny smak tak większości z nas kojarzy się żurawina. Niektórzy mówią, że żurawina to starsza siostra porzeczki. Żurawina na odchudzanie to jeden z najbardziej trwałych owoców. W normalnych warunkach wytrzyma 1,5 miesiąca. A w zamrażarce nawet rok.

Co ciekawe żurawina pochodzi ze Skandynawii. I uprawiana jest jak widać na zdjęciu. Na terenach mokrych, bagiennych i torfowiskach.

Dlaczego żurawina na odchudzanie ?

Żurawina na odchudzanie jest świetna. Bo owoce te świetnie oczyszczają organizm z toksyn. Dzięki temu łatwiej jest schudnąć.

  • Oprócz tego żurawina na odchudzanie jest dobra, bo obniża poziom złego cholesterolu. Często nadwadze towarzyszy zbyt wysoki poziom złego cholesterolu.

W czasie odchudzania można przygotowac dietetyczne konfitury z żuirawiny. Zamiast dodawać zwykły cukier. Można dodać słodzik.

Szklanka żurawiny zawiera tyle błonnika co jedno jabłko.

Trzeba pamiętać, że żurawina na odchudzanie poddana wysokiej temperaturze. Traci swoje właściwości zdrowotne. Najwięcej wartości odżywczych zawiera świeża żurawina. I SOK z żurawiny. I to właśnie sok z żurawiny możemy dostać w sklepach. Dlatego w czasie trwania diety warto jest pić sok żurawiny.

Co ciekawe żurawina na odchudzanie zawiera naturalny konserwant. O trudnej nazwie kwas benzoesowy. Jak widać naturalne konserwanty występują w przyrodzie.

zurawina na odchudzanie 2

Zbiór żurawiny.

Super jest też koktajl żurawinowy. Nie tylko dostarcza mnóstwo witamin. I wartości odżywczych. To jeszcze zawiera wiele składników. O których pisałem na blogu. Które są dobre na odchudzanie

Przepis na dietetyczny koktajl żurawinowy.

Składniki. 1 szklanka jogurtu naturalnego 0 % tłuszczu.Pół szklanki żurawiny. ¼ łyżeczki cynamonu . mięta lub melisa. Łyżka zmielonego siemienia lnianego. O siemiu pisałem na blogu. Siemie lniane na odchudzanie. Łyżeczka miodu (można, ale nie trzeba dodawać).

Umyj żurawinę. Odsącz ją. Następnie wsyp do garnka. Dodaj szklankę ciepłej wody. Wstaw na ogień aż się zacznie wrzeć. Możesz dodać miód. Dodaj jogurt naturalny. Wszystkie składniki zmiksuj. Użyj blendera. Następnie dodaj cynamon i siemie lniane. Całość wlej do szklanki. I wstaw na kwadrans do lodówki. Na końcu koktajl żurawinowy możesz ozdobić melisą lub miętą.

W czasie diety. Warto jest pić sok z żurawiny na 30 minut przed posiłkiem. Najlepiej jest kupić taki sok, który nie jest dodatkowo dosładzany.

Żurawina dobra nie tylko na odchudzanie…

Owoce te bardzo popularne są w medycynie naturalnej. Znane są właściwości pro zdrowotne żurawiny. Powszechnie wiadomo że żurawina jest świetna na schorzenia związane z układem moczowym. Szczególnie polecane jest jedzenie żurawiny przez kobiety.

Dlaczego żurawina jest dobra na układ moczowy ? Choroby układu moczowego. W dużym stopniu spowodowane są bakteriami e-coli. Które przylegają do ścian komórkowych dróg moczowych. Przez co pwoodują podrażenienia i infekcje układu moczowego. Natomiast żurawina zapobiega przyleganiu tych bakteri do ścian komórkowych.

Poza tym jedzenie żurawiny zapobiega próchnicy. Owoce te chronią zęby przed działaniem bakterii. I innych drobnoustrojów. Jak to się dzieje ? To ciekawe w sumie. Jedzenie żurawiny sprawia, że tworzy się powłoka na zębach. Tak jak by zęby pokryć teflonem.

Natomiast chyba najwazniejsze właściwości. To te antynowotworowe. Żurawina ma właściwości przeciwutleniające.