Aronia na odchudzanie

Aronia na odchudzanie.

Aronia.

Aronia na odchudzanie to pyszny owoc choć o cierpkim smaku. Który warto jeść w czasie odchudzania. Aronia kwitnie już w maju. Natomiast owoce wypuszcza we wrześniu.

Owoc ten wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Do jej rozwoju potrzebne jest jedynie słońce. Z czasem zaczęto uprawiać aronie w Europie i Azji. Jest stosunkowo tania. I bardzo zdrowa dla naszego organizmu.

Dlaczego aronia na odchudzanie ?

Z kilku powodów. Po pierwsze ma mało kalorii. Bo 100 gram aroni dostarcza tylko 47 kcal. Poza tym aronia reguluje cukier we krwii.  Ma silne właściwości oczyszcające i antyoksydacyjne. Co jest szczególnie ważne w czasie odchudzania. Bo żeby chudnąć trzeba mieć oczyszczony organizm z toksyn. Poza tym owoce te wzmacniają odporność. Co również jest ważne w czasie odchudzania. Bo w czasie odchudzania z reguły organizm człowieka jest osłabiony. Poza tym aronia na odchudzanie zawiera wiele witamin. I wartości odżywczych. Takich jak żelazo. Które zapobiega anemii. Potas, kwasy omega 3, niacyne, fosfor, selen czy miedź. Oprócz tego zawiera sporo błonnika. Czyli składnika odżywczego. Który wspomaga odchudzanie. W czasie odchudzania warto jeść same owoce. Lub pić sok z aroni. Ważne by sok nie był dodatkowo dosładzany. Aronia na odchudzanie może być również dodawana do sałatek i surówek. Lub jako składnik innych posiłków.

100 gram aronii dostarcza 47 kcal.

Poza tym regularne spożywanie aronii obniża poziom tróglicerydów w organizmie.

Gorzki lek najlepiej leczy.

Co ciekawe aronia jest jednym z najzdrowszych owoców. Aronia nie wymaga specjalnych warunków do rozwoju. Warto tylko wspomnieć, że  wytrzymuje temperaturę do – 40 stopni SZOK ! Co sprawia, że do jej uprawy nie potrzeba używać pestycydów. I innych środków ochrony roślin.

  • Owoce te bardzo mocno odtruwają organizm z toksyn.

Zwłaszcza z metali ciężkich.W tym ołowiu. Które powszechnie występują w środowisku. Warto jest pić sok z aroni. Zwłaszcza w czasie wakacji. Ponieważ picie soku z aronii. Chroni skóre przed oparzeniami UV. Które powstają wyniku opalania. Zwłaszcza na początku urlopu. Kiedy spędzamy sporo czasu na słońcu. Łatwo jest o oparzenia skóry.

Aronia łagodzi skutki uboczne leków antynowotworowych ! Dlatego wskazana jest dla osób, które zmagają się z chorobą nowotworową.

Poza tym aronia na odchudzanie jest dobra również na wzrok i pamięć.