Zdrowe odchudzanie

Zdrowe odchudzanie to pytanie które zadaję sobie wiele osób. Ile kg na miesiąc można schudnąć. Co jeść żeby chudnąc. Czy faktycznie trzeba stosować drakońskie diety, żeby chudnąć. O tym wszystkim we wpisie.

Zanim rozpoczniesz zdrowe odchudzanie. Musisz sobie zadać pytanie. Ile kilogramów chcesz schudnąć. Inaczej będzie wyglądać. Odchudzanie osoby która chcę tylko schudnąć 2-3 kilogramy. A inaczej będzie wyglądać odchudzanie 20-30 kg. W przypadku małych kilogramów. Do zrzucenia. Na przykład do 5 kilogramów. Wystarczą diety chwilowe. Których wiele możesz znaleźć na blogu.

Z pewnością zdrowe odchudzanie to dieta plus ćwiczenia. Dieta na odchudzanie wcale nie musi drastyczna. Czasami wystarczy zmiana nawyków żywieniowych. Ja sam wiele razy chciałem schudnąć 2-3 kilogramy. I wystarczyło, że zrezygnowałem z kolacji. I jadłem więcej produktów bogatych w błonnik. I schudłem 2-3 kilogramy. Natomiast ile kg na miesiąc zdrowo jest chudnąć ? Średnio przyjmuje się, że można chudnąć od 1-2 kilogramów na tydzień. ALE No właśnie, ale na początku. Odchudzania często okazuje się, że więcej chudnie się. Nawet do 3-4 kilogramów. Jest to normalne. Zwłaszcza jeśli ktoś wcześniej się nie odchudzała. Później jednak organizm przyzwyczaja się do diety. I chudnie mniej. Jednak najbardziej zdrowe dla organizmu jest jak chudnie się kilogram lub dwa kg.

•  Jak pisałem produkty zawierające błonnik. To podstawa jeśli chodzi o zdrowe odchudzanie. Błonnik przyspiesza trawienie. Zawarty jest w różnych produktach. Szczególnie znaleźć go można w owocach i warzywach. Dla osób zapracowanych. Można zabierać do pracy lub do szkoły pieczywo chrupkie. Które zawiera spore ilości błonnika. Pieczywo chrupkie może stanowić zamiennik owoców i warzyw. Jeśli chodzi o błonnik.

Zdrowe odchudzanie powinno zawierać sport. Aktywności fizycznej na odchudzanie jest sporo. O wielu z nich pisałem na blogu. Wybór sportu zależy od wieku, wagi. Oraz tego jaki tryb życia prowadzimy. Czasami wystarczy zostawić samochód na parkingu pod domem. I pojechać rowerem do pracy. By schudnąć sporo kilogramów. Zresztą więcej o tym jak schudnąć jeżdżąc na rowerze. Pisałem we wpisie: Odchudzanie na rowerze

Tu z kolei możesz obejrzeć trening na spalenie tkanki tłuszczowej. Czyli zdrowe odchudzanie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

[jwplayer mediaid=”17541″]

Natomiast ćwiczenia na odchudzanie. To najlepszą są ćwiczenia aerobowe. Czyli tlenowe. Czyli takie do spalania kalorii. Używają, pobierają energię z tkanki tłuszczowej. W przypadku jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Trzeba tylko pamiętać o jednej zasadzie. Żeby ćwiczenia nie były krótsze niż 40 minut. Najlepiej jest ćwiczyć od 40-60 minut. Dopiero po 20 minutach organizm sięga po energie z rezerwy. Czyli z tkanki tłuszczowej. Wcześniej energia pochodzi z pożywienia które wcześniej zjedliśmy.

Pamiętaj również o rozgrzewce. Nawet jeśli zamierzasz trenować amatorską. I wracając do przykładu. Wyciągniesz z piwnicy. I odkurzysz swój rower. To zanim na niego wsiądziesz. Pamiętaj o rozgrzewce. Każdy trening czy ćwiczenia. Musi być poprzedzone rozgrzewką. Która ma na celu przygotowanie mięśni do wysiłku. Poza tym rozgrzewka pozwala na uniknięcie kontuzji. Czyli rozgrzewka to też zdrowe odchudzanie.

Wspomagacze a zdrowe odchudzanie.

Zdrowe odchudzanie to również wszelkie dodatki które można stosować. Naprawdę na rynku istnieje tak wiele środków wspomagających odchudzanie. Że nie powinno to stanowić problemow. I nie chodzi akurat o tabletki cud. Co to za nas schudną 5 czy 10 kilogramów. Ale naturalne metody na odchudzanie. Choćby zielona herbata która pozwala na zdrowe odchudzanie. Pita w ciągu dnia zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Oprócz tego zdrowe odchudzanie to również czerwona herbata. Poza tym naturalne przyprawy. Które przyspieszają odchudzanie. Takie jak chili czy kurkuma. O której pisałem we wpisie: Kurkuma na odchudzanie

I – Niektóre witaminy można również przyjmowac w formie suplementów diety. Na przykład błonnik można przyjmować w formie tabletek. Kwasy omega 3 również dobrze wpływają na odchudzanie. istnieje nawet dieta oparta o kwasy omega 3. Pisałem o niej we wpisie: Dieta omega

II – Rezygnacja z alkoholu to również zdrowe odchudzanie. Alkohol zwiększa apetyt. A poza tym alkohol to puste kalorie. Które nie dostarczają organizmowi wartości odżywczych. Puszka piwa to około 300 kalori.

Poza tym zdrowe odchudzanie to zawsze zmniejszenie dziennej dawki kalorii. Żeby schudnąć zawsze musi wystąpić to ujemny bilans energetyczny. Czyli musisz spalić więcej kalorii niż dostarczasz. Trzeba też pamietać, żeby schudnąć 1 kilogram. To potrzeba spalić 7000 kalorii.

1 kg tłuszczu do spalenia to 7000 kcal.

Czyli jeśli twoja dzienna dawka kalorii. Dotychczas wynosiła 2500 kalorii. I zmniejszysz dzienną dawkę kalorii o 1000 kalorii. To po tygodniu można schudnąć 1 kilogram. Tylko zmniejsząc dzienną dawkę kalorii o 500 kalorii. Wtedy dzienna dawka kalorii wyniesie 1500 kalorii.

Zdrowe odchudzanie to również słodycze. Ale dietetyczne. Na blogu znajdziesz wiele przepisów na słodkie przekąski, O mniejszej zawartości kalorii. Czyli dietetyczne. Zobacz wpisy w dziale: Przepisy Dukana.

Waga a zdrowe odchudzanie.

W czasie odchudzania warto jest się ważyć. Ja szczerze polecam wagi elektroniczne. Są bardziej wygodne. I do tego bardziej czytelne. Zdrowe odchudzanie to systematyczne ważenie się. Najlepiej jest ważyć się raz w tygodniu. Ja polecam ważyć w niedziele z rana. Przed posiłkiem. A po toalecie. W samej bieliżnie. Wtedy wynik ważenia jest najlepszy.