Truskawki na odchudzanie

Truskawki na odchudzanie.

Truskawki.

Truskawki na odchudzanie to nie tylko sezonowy owoc na schudnięcie. Jest to młoda roślina uprawna. Powstała w XVIII wieku. Truskawki to odmiana poziomek. Owoc ten powstał z połączenia dwóch poziomek wirginijskiej i chilijskiej.Szczególnie polecane są dla osób, które się odchudzają. Posiadają dużo wartości odżywczych i jednocześnie są mało kaloryczne. Na blogu pisałem już o diecie truskawkowej. Zobacz także wpis: Dieta truskawkowa

Czy wiesz, że ? 100 g truskawek to 35 kcal. Pośród owoców niższą wartość kaloryczną posiada tylko arbuz.

Truskawki na odchudzanie ich skład to ?

•  90 % woda.

•  7,5 % cukry.

•  O,9 % kwasy organiczne.

Truskawki na odchudzanie polecane są osobą, które cierpią na niedobór witaminy C. Ponieważ posiadają bardzo dużo wspomnianej witaminy. Co prawda sezon na truskawki trwa krótko, bo tylko kilka tygodni. Jednak truskawki można jeść przez cały rok. Warto jest korzystać z truskawek mrożonych.

Dlaczego truskawki na odchudzanie ?

Jest to bardzo dobry owoc na odchudzanie. Ponieważ można je podawać na wiele sposobów. Zawiera enzym który przyspiesza spalanie tłuszczu. Ten enzym nosi nazwę bromelina. Rozkłada on białko pokarmowe. I można go spotkać między innymi w ananasie. Przeczytaj wpis: Ananas na odchudzanie Poza tym truskawki na odchudzanie są dobre bo zawierają spore ilości żelaza. Czyli składnika odżywczego, który chroni organizm przed anemią. Posiada właściwości bakteriobójcze i antynowotworowe.

Co ciekawe wiele maseczek kosmetycznych w swoim składzie zawiera truskawki. Z pewnością jest to jeden z bardziej dietetycznych owoców. Dzięki niskiej kaloryczności można go podawać razem z innymi owocami. Albo dodawać do sałatek. Czy podawać z jogurtem naturalnym 0 % tłuszczu. Dodatkowo zawiera spore ilości błonnika. Który przyspiesza trawienie pokarmu w żołądku. I przyspiesza proces odchudzania.

Jakie truskawki na odchudzanie ?

Najlepsze są duże truskawki. Nie tylko dlatego,  że mniej je trzeba obierać. Ale dlatego, że są bardziej dojrzałe. I bardziej soczyste. Niż mniejsze. Dodatkowo mają więcej witaminy C.  Dobrze jeśli pochodzą z upraw ekologicznych. I nie są pryskane. I nie są dodawane do nich żadne środki chemiczne.

Najlepsze truskawki na odchudzanie to świeże owoce. Oczywiście wiąże się to również z ceną. Bo na początku kiedy tylko truskawki się pojawią. Ich cena jest najwyższa. Ale też wtedy są najświeższe. Natomiast w miarę upływu czasu. Cena truskawek spada. Ale też owoc jest gorszy. Najgorsze są przebrane i truskawki sprzedawane na samym końcu. Dlaczego ? Zaczynają gnić. I wytwarzają szkodliwy sok (kwas).

Natomiast jeśli chcesz mieć truskawki z własnego ogródka. Zobacz jak sadzi truskawki Kasia

[jwplayer mediaid=”17785″]

I – Nie warto jest kupować owoce w pojemnikach. Zwłaszcza w pojemnikach z plamami. Lub takich które są pakowane szczelnie. Na przykład folią spożywczą. Do lodówki najlepiej jest wkładać truskawki już umyte. W przeciwnym razie mimo niskiej temperatury. Bakterie będą się namnażać.

II – Poza tym najlepsze truskawki na odchudzanie to same owoce. Bez żadnych dodatków. Co dla wielu z nas jest problemem. Bo kto z nas nie uwielbia truskawek z bitą śmietaną ? W czasie diety dobrze jest dodać jogurt naturalny 0 % tłuszcz zamiast śmietany.Z truskawek można również przygotowywać Koktajle na odchudzanie .W celu wydobycia smaku z truskawek. Można do nich dodać ocet balsamiczny.

Przepis na dietetyczny deser z truskawek.

Składniki. 400 gram truskawek. Słodzik. 3 łyżki gorącej wody. Szklanka mleka nisko tłuszczowego. Najlepiej 0,5 % tłuszczu. 3 łyżeczki żelatyny.

Przygotowanie truskawki na odchudzanie.

Przygotuj szklankę ciepłej wody. Rozpuść w niej żelatynę. Następnie zmiksuj truskawki z słodzikiem i mlekiem. Po tym jak żelatyna przestygnie. I urośnie. Dodaj zmiksowane truskawki. Wszystko razem znów zmiksuj. Używając do tego blendera. Wystarczy miksować przez minutę. Ale blender musisz ustawić na najwyższych obrotach. Wszystko musi się dokładnie wymieszać. I tak żeby powstała lekka biała piana.

Niestety ale truskawki na odchudzanie mają również wady. Niektóre osoby. Zwłaszcza dzieci są uczulone na truskawki.

UWAGA !

Owoce te powinny unikać osoby które cierpią na nadwrażliwość salicyny. Ponieważ truskawki zawierają spore ilości salicyny. Więcej o salicynie przeczytasz w google

Cukier zawarty w truskawkach na odchudzanie nosi nazwę fruktozy. I jest to cukier który posiada niski indeks glikemiczny. Dlatego truskawki na odchudzanie mogą również jeść osoby z cukrzyca. Ponieważ nie powoduje nagłych skoków poziomu cukru we krwi. Zresztą produkty o niskim indeksie wskazane są również w czasie odchudzania. Ponieważ łatwiej jest od nich schudnąć. Dłużej człowiek jest najedzony. Oprócz tego owoce te zawierają spore ilości wody. W większości składają się z wody. Dzięki czemu organizm szybciej się oczyszcza. Oczyszczeniu ulega również układ pokarmowy. Znasz inne przepisy na truskawki na odchudzanie. Pisz na facebooku.