Kolacja podczas odchudzania

 

Kolacja podczas odchudzania foto.

Lekka kolacja.

Kolacja podczas odchudzania to kluczowy posiłek w czasie trwania diety. Ważny jest odpowiedni dobór potraw na kolacje oraz pora o której spożywamy kolacje. Mało osób przywiązuje uwagę do kolacji w trakcie odchudzania.

A to właśnie wtedy najłatwiej jest przytyć. Dlaczego ? Metabolizm jak i nasz cały organizm zwalnia swoją pracę wieczorem, a w nocy nawet odpoczywa. A przecież każdy z nas nie raz jadł chipsy wieczorem lub kolacje na krótko przed samym snem.

Co ciekaw kolacja podczas odchudzania związana jest ze śniadaniem.

Mało osób wie, że nie jedzenie śniadania skutkuje jedzeniem bardziej obfitych kolacji. Zostało to zresztą naukowo udowodnione. Przeprowadzono badania, gdzie podzielono ludzi na dwie grupy. Pierwsza grupa ludzi jadła śniadania. Druga z kolei nie jadła śniadania. Po prostu pomijała ten posiłek w ciągu dnia.

  • Okazało się. że osoby które nie jadły śniadania łatwiej przybierały na wadze. Natomiast osoby które jadły śniadania jadły kolacje mniej kaloryczną i mniej obfite. Rzadziej przybierały na wadzę.

Wbrew obiegowej opinii kolacja podczas odchudzania nie musi być spożywana o 18-19 godzinie. Ostatni wieczorny posiłek powinniśmy spożyć na 2-3h przed snem.

Warto jest żebyśmy zadbali o to by, codzienna kolacja nie była monotonna i nie składała się z tego samego jedzenie.

Nasz zegar biologiczny zwykle powoduję, że jesteśmy zmęczeni wieczorem, metabolizm spowalnia się, a co za tym idzie należy unikać ciężkich i tłustych potraw spożywanych na noc. Zobacz także wpis: Truskawki na odchudzanie

Kolacja podczas odchudzania 3 porady:

1. Kolacje jedz na 2-3 h przed snem.

2. Menu powinno składać się z owoców, warzyw, jogurtów.

3. Jedz powoli i spokojnie, staraj się jadać kolację o stałej porze.

Osoby które jedzą śniadania rzadziej mają napady tzw. wilczego apetytu. Co jest bardzo niebezpieczne w trakcie i po odchudzaniu. Niektóre osoby w trakcie takiego wilczego apetytu są w stanie opróżnić praktycznie całą lodówką. I dostarczyć UWAGA kilka tysięcy kalorii. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii należy spalić żeby schudnąc 1 kilogram to przeczytasz o tym we wpisie: Ile kalorii to jeden kilogram