Stepper na odchudzanie

Stepper na odchudzanie.

Stepper.

Stepper na odchudzanie to pierwszy sprzęt sportowy jaki sobie kupiłem.  Mogę o nim wiele powiedzieć. Bo miałem ich już kilka. I spędziłem mnóstwo czasu trenując na steperze. Stepper na odchudzanie to genialne. I tanie urządzenie na odchudzanie. Ale też na wzmocnienie mięśni nóg. Ładne wyrzeźbienie łydek. A nawet modeluje pośladki. Urządzenie to ma zastąpić wchodzenie po schodach. Lub robienie kroków.Niektóre urządzenia pozwalają na regulowanie obciążenia. Tak że kroki wykonują się ciężej. A przez to spalanych jest więcej kalorii.

Z reguły stepper na odchudzanie jest wytrzymałe. Jednak ja sam dwa spaliłem. Bo tak intensywnie ćwiczyłem. Czy można spalić stepper na odchudzanie ? Tak ponieważ stepper na odchudzanie posiada „pompki” pod miejscem na stopy. I jak intensywnie się ćwiczy to strasznie szybko. I mocno się rozgrzewają te „pompki”. Ale bez obaw stopy się nie grzeją.

Stepper na odchudzanie genialnie spala kalorie. Jest małym urządzenie. I łatwo jest go schować do szafy lub pod łóżko. Spala bardzo dużo kalorii. Średnio 300-500 kcal na godzinę. Jednak to zależy od tego ile kroków w ciągu godziny wykonamy. Na początku będzie ciężko. I tych kalorii. Może być mało spalonych. Jednak z czasem w ciągu godziny można spalić nawet 500 kalorii. Ja najwięcej spaliłem 750 kalorii. W ciągu godziny. Ale było to tylko raz. Nie piszę to by się chwalić. Ale po prostu na stepperze można i tyle spalić kalorii.

Jaki kupić stepper na odchudzanie ?

Ceny stepperów zaczynają się już od 100 złotych. Według mnie cena nie odgrywa istotnej roli. Akurat w przypadku steppera. A jedynie materiał z jakiego został wyprodukowany. Na rynku istnieje wiele firm sprzedających steppery. Stepper na odchudzanie powinien bez wątpienia posiadać licznik. Który informuje o spalonych kaloriach. Przebytym dystansie. Czyli liczbie kroków. Praktycznie każdy dzisiejszy stepper na odchudzania posiada licznik. Jednak czasami te najtańsze modele nie posiadają. I tu kolejna ciekawostka. Warto jest wybrać stepper na odchudzanie z dużym wyświetlaczem. Niby prosta sprawa. A jednak bardzo przydatna. Dlaczego z dużym licznikiem. To proste. Wtedy cyfry na wyświetlaczu będą lepiej czytelne. Stepper na odchudzanie to urządzenie płaskie. Więc z poziomu stóp musimy widzieć cyferki. Jeżeli ktoś ma 197 cm. To praktycznie z dwóch metrów. Musi zobaczyć wynik na wyświetlaczu.

P.s. Nie kupujcie tandety z marketów za małe pieniądze. Stepper jest ciężkim urządzeniem. I jak kupicie tandetny. To później będziecie musieli wozić ciężki stepper do reklamacji.

Dlaczego stepper na odchudzanie jest ciężki ?

Bo ma stabilizować pracę. I praktycznie w całości wykonany jest z metalu.

Dobrym sposobem jest też kupienie steppera od kogoś innego. Na przykład na tablicy. Ja sama jeden stepper na odchudzanie sprzedałem. Kupiłem dwa steppery. I drugiego nie używałem. Więc go sprzedałem. Wiele osób robi porządki w mieszkaniach. I wystawiają na sprzedaż stepper. W dobrym stanie. Za przyzwoite pieniądze.

Oczywiście najlepiej jest połączyć stepper na odchudzanie z dietą. Wtedy efekty będą jeszcze lepsze.

Minusy urządzenia.

Szczerze hałas. Dla mnie największą wadą jeśli chodzi o stepper na odchudzanie. Jest hałas. Który powstaje podczas wykonywania kroków. Być może miałem kiepskiej jakości steppery. Jednak miałem ich w swoim życiu kilka. Rożnych producentów. I w różnych cenach. Z początku stepper na odchudzanie chodzi „miękko”. Jednak z czasem mechanizm się wyrabia i kroki są twarde. I słychać charakterystyczne uderzenie. Jak by ktoś uderzał młotkiem o podłogę. No serio tak jest. To też jest oznaką tego że stepper na odchudzanie. powinien na chwilę odpocząć. I wystarcza kilka minut kiedy mechanizm się schłodzi. I można dalej robić kroki.

stepper-hms-fitness

Najważniejszą rzeczą w steperze. Przynajmniej dla mniej. Jest funkcja PULS. Czyli że można zmierzyć puls. To jest bardzo ważne. Ponieważ można schudnąć ćwicząc. Jednak musi to być odpowiedni puls. O którym pisałem we wpisie: Bieganie na odchudzanie Ale z drugiej strony co raz częściej można znaleźć urządzenie które mierzy puls. Swego czasu pulsometry były w biedronce za kilkadziesiąt złotych. Kiedy ja kupowałem steppery to było kilka lat temu. I pulsometry nie były tak tanie i popularne. Jak obecnie. Więc dzisiaj kupując stepper można się obejść bez pulsu.

Konserwacja sprzętu.

Co jakiś czas stepper na odchudzanie trzeba przejechać towotem. Czyli smarem. Kiedy to się robi ? Kiedy urządzenie będzie skrzypieć.

Stepper na odchudzanie ma bardzo fajną zaletę. Że można na nim trenować nawet w bardzo małych mieszkaniach czy pokojach. Oczywiście jeśli ktoś mieszka w USA. To tam metraże domów są duże. Jednak w Polsce mamy małe mieszkania i domy. Wiele młodych osób zaczyna od kawalerki. Gdzie nie ma miejsca na rower stacjonarny. Dlatego stepper na odchudzanie to idealne rozwiązanie.

Poza tym warto wspomnieć że stepper może pełnić funkcję rehabilitacyjną. Sam się o tym przekonałem. Kiedy późno jesienią zwichnałem nogę. I na stepperze po tym jak wszystko się zagoiło. Mogłem sobie spokojnie i powoli stąpać pierwsze kroki. A mówię ci zwichnięcie to strasznie bolesna sprawa. Jak miałeś tyć wiesz. Jak nie miałeś to ci tego nie życze. Dlatego na stepperze można ćwiczyć po urazach i kontuzjach. Wielu piłkarzy posiada stepper. Który pomaga im wrócić do formy po kontuzji.

Oprócz zwykłego steppera. Istnieje stepper skrętny. Jest to taki stepper na odchudzanie gdzie stopy nie pracują w jednej lini góra-dół. Skrętny jest dobry jest na modelowanie mięśni brzucha.

Jaka firma produkuje dobrej jakości steppery ?

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń do ćwiczeń. Najlepszy jest kettler i York. Sprawdź być może stepper na odchudzanie jest dla ciebie.