Aerobik na odchudzanie

Aerobik na odchudzanie.

Ćwiczenia.

Aerobik na odchudzanie to znany sposób na spalenie kalorii. Jednak jak ćwiczyć, żeby schudnąć. I czy każdy aerobik pozwala na spalenie kalorii. O tym we wpisie. Zapraszam.

Wbrew pozorom nie trzeba wylewać litrów potów, żeby dużo schudnąć. Aerobik na odchudzanie powinien trwać dłużej. A wysiłek fizyczny powinien utrzymywać się na umiarkowanym poziomie. Krótki, intensywny wysiłek fizyczny. Sprawi, że szybko się zmęczysz. I spalisz mniej kalorii. Oczywiście aerobik na odchudzanie trzeba wykonywać na odpowiednim pulsie. Pisałem o nim we wpisie: Bieganie na odchudzanie

Trzeba pamiętać, że poziom pulsu zależy od wieku, wagi i kondycji fizycznej.

Jak obliczyć puls ?

220 – wiek = max HR (czyli puls). Puls na spalanie tłuszczyku to około 70-75  % maxymalnego pulsu. Więcej o tętnie przeczytasz na tętno  .Czyli jeśli trener odchudzania ma 30 lat. To 220-30=190. To jest max HR. I teraz 190 x 75 % = 142, 5 .Czyli przyjmijmy że jest to około 143 puls.

Jak często uprawiać aerobik na odchudzanie ? Najlepiej 2-3 razy w tygodniu. Zachowując odstęp 2, 3 dni. Wtedy mięśnie mają czas zregenrować się. Trening dzień po dniu. Zwłaszcza na początku może powodować zakwasy.

Obecnie aerobik na odchudzanie można stosować w domu. Lub w klubie fitness. Ćwicząc w domu. Nie będziesz mieć tyle sprzętu co w klubie. Na przykład stepu, hantelków itp. Jednak do ćwiczeń w domu. Wystarczy obejrzeć filmy na youtubie.

Dlaczego aerobik na odchudzanie jest dobry ?

Ponieważ nazwa aerobiku wywodzi się od ćwiczeń aerobowych. Są to ćwiczenia tlenowe. Które najlepiej i najszybciej spalają tkankę tłuszczową.

Trzeba pamiętać, żeby aerobik na odchudzanie trwał odpowiedni czas. Najlepiej od 40 do 60 minut. Dopiero po około 20 minutach spalana jest tkanka tłuszczowa. Jeśli chcesz uprawiać aerobik na odchudzanie. nie zapomnij o rozgrzewce. Jest ona bardzo ważna. Ponieważ zapobiega kontuzją. Oraz innym urazą. Dlatego każdy aerobik na odchudzanie powinien być poprzedzony rozgrzewką. Podczas rozgrzewki pamiętaj, żeby rozgrzać zarówno. Górne i dolne kończyny. Dlatego wykonaj ćwiczenia na nogi ręce.

Jak schudnąć chodząc na aerobik na odchudzanie w klubie ?

Ważne jest żeby zapisać się do odpowiedniej grupy zajęć. Często zdarza się, że nie ma podziału. Na intensywność treningu. Aerobik na odchudzanie powinien być podzielony na dwie grupy. Zarówno podstawową jak i zaawansowaną. Wtedy spalanie tkanki tłuszczowej jest najlepsze. Jednak często okazuję się na zajęcia z aerobiku. Przychodzi każdy. I brak jest podziału na grupy.

Oczywiście najlepsze efekty uzyskasz jeśli połączysz aerobik na odchudzanie z dietą. Ważny jest to co jesz. Nawet najbardziej męczącyc trening. Nie pozwoli na schudnięcie. Poza tym dieta ma na celu również regeneracje organizmu. Jeśli będziesz uprawiać aerobik na odchudzanie. i spalać tkankę tłuszczową. To musisz też jeść pokarm który zregenruje twój organizm. W końcu chudnąc. Tracisz cząstkę siebie. Pożywienie powinno dostarczyć wartości odżywczych. Które zregenrują mięśnie. Odbudują komórki.

Co jeść dieta podczas aerobiku. Powinna dostarczać dwie grupy produktów.

  1. Które dadzą ci kopa i energie. Do ćwiczeń. Największą głupotą jest ćwiczyć na głodnika. W ten sposób nie schudniesz. Poza tym trenując będąc na głodzie. Masz mniej energii.A tym samym szybciej skończysz trening. Nawet szybciej niż przed minimalnym czasem. Czyli 40 minutami.

Energie dostarczysz z makaronów, kasz, ryżu. Te najlepiej jeść brązowe. Czyli NIE z białej mąki. Oraz pieczywo. Również razowe. NIE z białej mąki.

Przykład.

Śniadanko. Kromka chleba razowego z pomidorem, sałatą.

  1. Musisz dostarczyć organizmowi białka. Żeby zregenrować mięśnie. Białko dostarczysz z takich produktów jak: chudę mięso. Np. pierś z kurczaka. W czasie odchudzania najlepiej jest ją gotować. Wtedy ma mniej tłuszczu niż smażona. I smakuje równie dobrze. Białko również zawarte jest w rybach chudych. Chudym serze i jajkach.

•  Przykład.

Kolacja lub obiad.

Pierś z kurczaka gotowana. Podawana z surówką z warzyw. I sosie z jogurtu naturalnego 0 % tłuszcz. Do sosu możesz dodać świeże zioła.

Stosując aerobik na odchudzanie. w diecie trzeba zrezygnować ze słodyczy, białego pieczywa i alkoholu.

W ciągu dnia najlepiej jest jeść od 4-5 posiłków. Każdy z posiłków powinien zawierać małą ilość kalorii. Tak żeby łatwo można było je spalić. Poza tym nisko kaloryczne posiłki. Usprawnią metabolizm. I spalanie posiłków będzie szybsze. Przez co nie będzie się odkładać w organizmie. w postaci tkanki tłuszczowej.

I – Posiłki należy jeść w spokoju. Nie zapomnij zjeść śniadania. Bardziej kaloryczne mogą być główne posiłki np. obiad i kolacja. Śniadanie, II śniadanie i podwieczorek. Powinno być mniej kaloryczne.

II – Aerobik na odchudzanie możesz również wspomóc masażami na odchudzanie. Które przyspieszą limfy w naczyniach. A tym samym spalanie tkanki tłuszczowej. I przemian biochemicznych zachodzących w organizmie. Będzie szybsze.

Poza tym dieta a aerobik na odchudzanie. Powinna zawierać produkty zawierające błonnik. Pisałem o nich na blogu. We wpisie: Błonnik na odchudzanie .Dzięki takim produktom przemiana materii będzie szybsza. Tym samym jedzenie nie będzie zalegać w żołądku. Nie strawione. I nie będzie się odkładać w postaci tkanki tłuszczowej.

Pamiętaj dieta plus aerobik na odchudzanie i schudniesz !