Sos czosnkowy Dukana

Sos czosnkowy Dukana.

Czosnek.

Sos czosnkowy Dukana to przepis na dodatek do kanapek i posiłków. Ma mało kalorii. Można go śmiało dodawać do posiłków. Nie tylko w czasie odchudzania. Mogą go również jeść osoby, które chcą zachować zgrabną sylwetkę. Co ważne podkreślenia sos czosnkowy Dukana ma delikatny posmak czosnku.  Wiele dostępnych na rynku sosów jest bardzo ostrych. Co nie jest dobre. Bo zbyt ostry smak powoduję, że w posiłku. Czuć tylko czosnek. A przeciez sos ma być dodatkiem. I podkreślić smak dania. Mocno przyprawionych. W dodatku mają mocny intensywny smak czosnku. Ten z kolei jest łagodny. Na blogu odchudzanieplus znajdziesz też inne ciekawe przepisy w diecie Dukana. Przeczytaj wpis: Ryba po grecku Dukana

Składniki sos czosnkowy Dukana.

•   Jogurt naturalny. Najlepiej 0 % tłuszczu.od 1 do 2 łyżeczek jogurtu kotlin. Jest to jedyny jogurt bez cukru. Który można jeść w trakcie trwania diety Dukana. Dla smaku pieprz i sól. Oprócz tego 1-2 ząbki czosnku. Zioła dla smaku. Te które lubisz.na przykład bazylia itp. Może to być mieszanka ziół. Jednak ja nie polecam ostrych. I intensywnych ziół. Dlaczego ? Bo taki sos będzie bardzo intensywny.  I posiłek z takim sosem. Straci smak. Dobre zioła do sosu. To tymianek, bazylia, majeranek. Natomiast nie polecam dodawać chilli. Ostrych przypraw. Zbyt dużo pieprzu. W małych ilościach tak.

Przygotowanie sos czosnkowy Dukana.

Obierz czosnek. Wyciśnij czosnek. Następnie wymieszaj jogurt z przyprawami i czosnkiem. Teraz dla smaku możesz dodać zioła. Możesz również dodać ketchup. Później wystarczy, że zmiksujesz całość. Użyj do tego blendera. Uzyskasz rzadką konsystencje. Natomiast jeśli chcesz, żeby bardziej zgęstniał. To wystarczy, że włożysz go do lodówki na kilka godzin. Bardziej gęsty sos czosnkowy Dukana uzyskasz jeśli zamiast jogurtu 0 % tłuszczu. Użyjesz jogurt 3% tłuszczu. Na przykład serek wiejski piątnica. Jednak wtedy taki sos będzie bardziej kaloryczny. Taki sos czosnkowy Dukana możesz dodawać do jajek, surimi, gołąbków.