Skakanka na odchudzanie

Skakanka na odchudzanie

skakanka

Skakanka na odchudzanie nie tylko pomaga w odchudzaniu, ale także poprawia kondycję fizyczną. Skakanka na odchudzanie jest tania i można z nią ćwiczyć prawie wszędzie – wystarczą 2-3 metry kwadratowe przestrzeni.

Skakanka na odchudzanie angażuje wiele partii mięśni. Ćwicz trzy razy w tygodniu po 15 minut, a szybko zauważysz efekty: schudniesz i ładnie wymodelujesz swoje ciało.

Jaka skakanka na odchudzanie na początek ?

Jeśli rozpoczynasz przygodę ze skakankę, zacznij od ciężkiej skakanki pvc. Taka skakanka wolniej się obraca i nie sprawi ci trudności.

Zasada jest prosta: lekka skakanka szybciej się obraca i szybciej się męczysz, cięższa skakanka wolniej się obraca i dłużej możesz ćwiczyć.

Podczas skakania miej lekko ugięte kolana, a palce trzymaj skierowane do środka. Skakankę trzymaj na wysokości biodra.

Skakanka na odchudzanie plusy.

Najważniejszą zaletą skakanki jest to, że w trakcie ćwiczeń uzyskujesz najlepsze możliwe tętno do spalania kalorii. To bardzo ważne, ponieważ nie każde ćwiczenia odchudzają i nie każde tętno  w trakcie ćwiczeń dobrze wpływa na odchudzanie.

Poza tym skakanka na odchudzanie jest dobra, bo angażują do pracy wiele partii mięśni.

– mięśnie pośladków, brzucha i łydek, triceps, biceps a nawet zginacze nadgarstków.

Skakanka na odchudzanie technika skakania.

Klasycznie skoki.

Skacz na tyle by skakanka mogła przejść, rozkładaj ciężar podskoków na obu stopach równomiernie. Ćwicz w systemie minuta ćwiczeń i minuta odpoczynku.

Na przemiennie.

Skacz na skakance raz na lewej nodze raz na prawej nodze. Ćwiczenia wykonuj naprzemiennie. Skacząc przez skakankę wyobraź sobie jakbyś biegała w miejscu.

Ósemka – skakanka na odchudzanie.

Ósemka to ćwiczenie, które polega na ośmiokrotnym wykonaniu pierwszych ćwiczeń i ośmiokrotnym wykonaniu drugich ćwiczeń. Przez osiem obrotów skacz na równe nogi, następnie osiem skoków wykonuj naprzemiennie.

Kolana wysoko uniesione.

Skacz naprzemiennie z wysoko uniesionymi kolanami. Kolana powinny być ugięte pod kątm 90 stopni. Wykonuj ćwiczenia w systemie 1 minutowym: 1 minuta ćwiczeń i 1 odpoczynku.

Turbo skakanka na odchudzanie

Skacz na skakance przez 5 minut albo przez 1 minutę następnie odpoczynek i znowu ćwiczenia. Chodzi o to, by wykonać 600 skoków.

Przykładowy plan treningowy: skakanka na odchudzanie.

•  30 sekund skoki i 45 sekund przerwy 30/45.

•  45 sekund skoki i 30 sekund przerwy 45/30.

•  60 sekund skoki i 30 sekund przerwy 60/30.

•  90 sekund skoki i 60 sekund przerwy 90/60.

•  120 sekund skoki i 60 sekund przerwy 120/60.

•  180 sekund skoki i 90 sekund przerwy 180/90.

•  120 sekund skoki i 60 sekund przerwy 120/60.

•  90 sekund skoki i 60 sekund przerwy 90/60.

•  60 sekund skoki i 30 sekund przerwy 60/30.

•  45 sekund skoki i 30 sekund przerwy 45/30.

•  30 sekund skoki i 45 sekund przerwy 30/45.

Skakanka na odchudzanie opinie.

„…Polecam skoki na skakance! to niesamowite ze w tak krótkim czasie można poczuć się tak dobrze i zauważyć efekty. Skacze już tydzień a schudłam 5 kg!. skacze 4 razy po 5 minut, co prawda dość szybkim tempem, gdyż skusiłam się, na zakup porządnej skakanki z licznikiem zyłkowanej, w tym czasie robię łącznie około 3000 przeskoków, przerwy po ok 5-6 minut, żeby przywrócić oddech i móc ćwiczyć dalej. Więc kobietki jeśli chcecie naprawdę poczuć się lepiej możecie zacząć już dziś skakać na skakance , bo to całkowicie poprawia nastrój i dzięki temu nie sięgam już tak po przekąski, bo nie chcę zaprzepaścić straty jednego numeru w tydzień!…”

„…a schudłam 10 kg i ubyło z brzucha 11 cm – w ciągu 4 miesięcy. Sprawca tego cudu? – SKAKANKA!!!!! Oraz to , że nie jadłam po godz 18 (no czasami). Jestem uzależniona od barów i fast foodów a i tak udało mi się schudnąć. Wszystko dzięki skakance. cały tłuszczyk na ciele się trzęsie i go ubywa. Sama nie mogłam w to uwierzyć. Potem przestałam skakać i znowu 2 cm przybyło, więc od dziś skaczę od nowa:) Spróbujcie – naprawdę warto!!!…”

Skakanka na odchudzanie przeciwwskazania.

Z tego sposobu na odchudzanie nie powinny korzystać osoby ze zwyrodnieniami stawów oraz problemami z sercem i układu krążenia.

Wierze w Ciebie, z pewnością dasz radę ! Skakanka na odchudzanie przyniesie ci wiele satysfakcji i spalonych kalorii.

Schudniesz, dasz radę !