Przyspieszanie metabolizmu

przyspieszanie metabolizmu

Przyspieszanie metabolizmu jest szczególnie ważne w czasie odchudzania. Szybszy metabolizm pozwala szybciej schudnąć. Istnieją naturalne sposoby jak przyspieszyć metabolizm. Dzisiaj przedstawić Ci kilka sposobów na przyspieszanie metabolizmu czyli szybsze spalanie kalorii.

10 sposobów na przyspieszanie metabolizmu.

1. Intensywne ćwiczenia z rana. Pobudzą twój metabolizm nawet przez 12 do 24 h od wysiłku. Ćwicz intensywnie 3 razy  tygodniu, a zauważysz przyspieszanie metabolizmu.

2. Po porannych ćwiczeniach zjedz śniadanie bogate w błonnik i białko. Nie jedzenia śniadania sprawia, że w ciągu dnia zjesz więcej jedzenia.

3. Ćwicz z przerwami. Zamiast 40 minutowego treningu, wykonuj 4 serie ćwiczeń po 10 minut. W ten sposób zwiększysz swój metabolizm nawet o  25 %. Po intensywnym treningu np. kardio odczekaj 30 minut i spożyj koktajl proteinowy.

4. Pij litr wody mineralnej na dzień. Naukowcy z Berlina wykazali, że w 10 minut po spożyciu 0,5 litra wody metbolizm wzrasta o 30 %. Dodatkowo woda oczyszcza organizm z toksyn.

  • 5. Pij zieloną herbatę. Zielona herbata zwiększa spalanie kalorii o 30-40 %.Przeprowadzano badania które wykazały, że osoby pijące zieloną herbatę podczas odchudzania schudły więcej niż osoby, które nie piły zielonej herbaty. Zielona herbata jest idealna na przyspieszanie metabolizmu.

6.Przyspieszanie metabolizmu białko i błonnik. Wprowadź więcej białka i błonnika do swojej diety. Komponuj tak posiłki, żeby proteiny stanowiły 30 % twojego jadłospisu. O wspaniałych właściwościach błonnika pisałem we wpisie: Błonnik na odchudzanie

Przyspieszanie metabolizmu

7. Zwiększ swoją masę mięśniową. Więcej mięśni to więcej spalonych kalorii. Zamień lub spal tkankę tłuszczową, a w to miejsce rozwijaj mięśnie. Wraz ze wzrostem masy mięśniowej następuje przyspieszanie matabolizmu. Wielu sportowców np. piłkarzy ma tak wytrenowany organizm, że w momencie kiedy zaczyna się sezon rozgrywek organizm przestawia się na “tryb aktywny” i sami z siebie chudną. Jest to absolutny fenomen. Mogą jeść tłusto i fast foody a i tak schudną. To właśnie dzięki mięśniom i treningom. Tak właśnie działa organizm.Nie muszą stosować diety, anu ruszać się a organizm sam spala tkankę tłuszczową. Wynika to z naszego wewnętrznego zegara biologicznego. U sportowca organizm w momencie rozpoczęcia sezonu przygotowuje się do wzmożonej pracy i sam z siebie spala więcej kalorii. Następuje przyspieszenie metabolizmu.

8. Jedz warzywa i mięso gotowane na parze. Dlaczego to tak ważne ?Po pierwsze są zdrowe. Po drugie zatrzymują utratę sodu z organizmu. Jedz posiłki gotowane na parze, a już po kilku tygodniach zauważysz, że chudniesz. Przeczytaj wpis: Warzywa na odchudzanie

9. Używaj przypraw w kuchni. Musztarda, chilli, pieprz cayenne mogą przyspieszyć metabolizm nawet o 20 %

To tylko kilka sposobów na przyspieszanie metabolizmu. Znasz więcej pisz na FB !