Lody light truskawkowo-bananowe

Lody light truskawkowo-bananowe.

Przepis na lody.

Lody light truskawkowo-bananowe czyli dietetyczny przepis.Latem ale nie tylko czas na mroźne schłodzenie. A najlepiej schładzają woda i lody. Jednak większość lodów. Jest bardzo kaloryczna. I dodatkowo zawiera śmietanę. W tym poście możesz zobaczyć jak przygotować dietetyczne lody. Z popularnych sezonowych owoców. Jest to przepis na lody. Bez użycia mąki pszennej. I o niskiej zawartości tłuszczu. Można je wykonać samemu w domu. Ich przygotowanie jest szybkie.I bardzo proste. Lody nie trzeba słodzić. Cukier zawarty w owocach. Sprawia, że posiłek jest wystarczająco słodki.

Przepis na lody light truskawkowo-bananowe.

Lody light truskawkowo-bananowe. Na blogu znajdziesz też wpis: Kalorie w lodach

75 kcal na porcję 100 g. Jedna porcja wystarczy dla 2 osób. Zamiast świeżych truskawek. Można użyć truskawek mrożonych. Możesz również skropić lody. Sokiem z cytryny.

Składniki lody light truskawkowo-bananowe.

•  100 g truskawek. Truskawki to bardzo dietetyczne owoce. Na blogu znajdziesz wpis: Dieta truskawkowa

•  1 duży banan. Banan z kolei dostarcza organizmowi potas. Czyli składnik niezbędny do prawidłowej pracy serca.

Natomiast ciekawostką jest fakt. Że w przemyśle spożywczym. Do zamrażania masy lodowej. Używa się ciekłego azotu. Dzięki czemu można uzyskać różne ciekawe smaki. Na przykład lody o smaku whiskey. Istnieją nawet lody o smaku mięsnym lub warzywnym. Fuj jak to musi smakować. Jednak te smaki w Polsce nie są popularne. Z kolei lody sorbetowe. To lody na bazie owoców, wody i cukru.

Lody przygotowanie.

Obierz banany ze skórki. Opłucz i obierz ze szypułek truskawki. Pokrój owoce w plasterki.  Następnie wstaw je do zamrażarki. W zamrażarce trzymaj przez około godzinę.  Następnie wyciągnij i użyj blendera. Później znowu wstaw do lodówki na 30 minut. Gotowe lody przelej do miseczki. Teraz możesz lody udekorować np. truskawkami.

Na blogu znajdziesz także przepis na: Jogurtowe babeczki bez cukru Zobacz też dietetyczne przepisy w diecie Dukana. Znasz inne dietetyczne przepisy oprócz lody light truskawkowo-bananowe pisz na facebook.