Orzechy kalorie

 

Orzechy kalorie.

Orzechy kcal.

Orzechy kalorie czyli które mają najmniej, a które najwięcej kcal.  W czasie odchudzania orzechy w małych ilościach można dodawać do posiłków. Orzechy dodawane do diety obniżają poziom cukru we krwii. Dodatkowo obniżają poziom złego cholesterolu. Natomiast objadanie się samymi orzechami może skończyć się przybranie na wadze dodatkowych kilogramów.

Orzechy są co prawda kaloryczne jednak są też bardzo sycące. Mają bardzo dużo witamin i wartości odżywczych.Ciekawostką jest fakt, że dieta dla anorektyczek. Oparta jest o orzechy. Właśnie dlatego, że mają one tak wiele witamin. I wartości odżywczych.Badania naukowe potwierdziły, że jedzenie orzechów dobrze wpływa na prace mózgu.

• Dieta bogata w orzechy jest szczególnie polecana osobom pracującym umysłowo. Na blogu znajdziesz też: Dieta dla kobiet pracujących w biurze  .Dlatego nawet zjedzenie małej garści orzechów sprawi, że będziemy najedzeni przez dłuższy czas.Na blogu znajdziesz także wpis: Dieta orzechowa

Tabela kalorii zawartych w orzechach.

Orzechy kalorie na 100 g.

  1. Orzechy arachidowe 595 kcal.
  2. Orzechy laskowe      695 kcal.
  3. Orzechy nerkowca    638 kcal.
  4. Orzechy kalorie pistacjowe  618 kcal.
  5. Orzechy włoskie       679 kcal.
  6. Orzeszki ziemne      634 kcal.

Jak widać orzechy kalorie mają różne. Różnice między najbardziej, a najmniej kalorycznymi orzechami są nie wielkie. Najwięcej kalorii mają orzechy laskowe, bo aż 695 kalorii czyli prawie 700 kalorii. Natomiast najmniej kalorii mają orzechy arachidowe, bo tylko 595 kalorii. Jeszcze więcej kalorii mają orzechy z innymi dodatkami. W czasie odchudzania najlepiej jest jeść świeże orzechy. Najbardziej tuczące jest jedzenie orzechów z innymi wysoko kalorycznymi produktami np. lodami. Orzechy bogate są w białko. Które również pomaga w odchudzaniu.

– Na przykład orzechy włoskie w 100 gramach zawierają aż 15 gram białka. Pamiętaj żeby nie trzymać orzechów w miejscu wilgotnym. Z tego względu że może powstać pleśń na nich. Z kolei fistaszki najlepiej jest rozłupać rękoma.  A nie zębami. Bo orzechy rosną przy ziemi i mogą być zanieczyszczone. Orzechy najlepiej jest przechowywać w miejscu ciemnym i chłodnym. Z reguły orzechy należy trzymać przez kilka miesięcy.