Kalorie wino i piwo

 

Kalorie wino i piwo.

Wino kalorie.

Kalorie wino i piwo czyli co zawiera więcej kalorii. Czy więcej kalorii ma wino. Czy też piwo ? O tym, że alkohol to puste kalorie wie praktyczny każdy. Jednak ile kalorii znajduję się w popularnych winach i piwach. O tym poniżej we wpisie kalorie wino i piwo. Niektóre diety na odchudzanie dopuszczają alkohol. Ale z reguły w małych ilościach.  Na przykład w diecie Dukana można dodać wino podczas smażenia. Ale musi to być wino białe wytrawne. Z reguły takie wino wyparuje. I pozostanie jedynie zapach wina w potrawie.

Kalorie wino i piwo.

Tabela kalorii zawartych w winie:

Kcal na 100 g.

•  Wino białe półsłodkie          92 kcal.

•  Wino białe półwytrawne    78 kcal.

•  Wino czerwone półsłodkie 96 kcal.

•  Wino czerwone słodkie      106 kcal.

Spośród wina najwięcej kalorii ma wino czerwone słodkie, bo aż 106 kalorii. Natomiast najmniej kalorii ma wino białe półwytrawne tylko 78 kalorii. Warto dodać, że kalorie dotyczą prawdziwych win. W Polsce mianem wina określa się wiele wyrobów alkoholowych. Prawdziwe wino to alkohol z czystych produktów gronowych. Natomiast wina uzyskiwanie na bazie innych owoców. To są wina owocowe.Wino w małych ilościach. Dodawane do potraw może poprawić trawienie. Przeczytaj także wpis: Kalorie w kiełbasie i wieprzowinie

Tabela kalorii zawartych w piwie.

Kalorie wino i piwo.

Kcal na 100 g.

  1. Piwo bezalkoholowe   27 kcal.
  2. Piwo ciemne pełne     42 kcal.
  3. Piwo jasne mocne      64 kcal.
  4.  Piwo jasne pełne        49 kcal.

Ciekawostką jest fakt, że piwo jest na 3 miejscu spośród napojów pitych na świecie. Pierwsza jest woda. A druga jest herbata. Spośród piwa najwięcej kalorii ma piwo jasne mocne. O tym jak alkohol wpływa na odchudzanie przeczytasz we wpisie: Alkohol a odchudzanie .Co ciekawe najmniej kalorii ma piwo bezalkoholowe, bo tylko 27 kalorii.  W przypadku piwa im mocniejsze piwo tym więcej ma kalorii. Dlatego też piwa bezalkoholowe mają mniej kalorii niż zwykłe piwa.