Odchudzanie w domu

odchudzanie w domu

dom

Odchudzanie w domu nie musi być trudne. Dzisiaj na blogu prezentuje 5 sposobów na odchudzanie w domu. Oczywiście sposoby te nie sprawią, że schudniesz 5 czy 10 kilogramów w tydzień. Jednak zawsze coś spalisz kalorii. Czy wiesz, że nawet podczas rozmowy telefonicznej możesz chudnąć. Zobacz też jak wpływa mycie zębów na odchudzanie. I po co jeść jabłko przed obiadem. O tym wszystkim we wpisie poniżej.

Odchudzanie w domu 5 sposobów.

Chudnij przez telefon.

Jeżeli spędzasz dużo czasu na rozmowach telefonicznych to z pewnością ucieszysz się czytając to. Spaceruj po domu w czasie rozmowy telefonicznej. Jeżeli codziennie rozmawiasz po 10 minut to chodząc w ciągu miesiąca jesteś w stanie spalić 1000 kcal.

Stój, a nie siedź – odchudzanie w domu.

Siedząc spalasz 100 kalorii. Natomiast stojąc spalasz 140 kcal na godzinę.

Stojąc 2 godziny dziennie spalisz o 100 kalorii więcej. Po miesiącu spalisz o 3000 kalorii więcej niż przy siedzącym trybie.

Wysypiaj się.

Co ma wspólnego sen z odchudzanie ?! Nasz organizm wytwarza hormon odpowiedzialny za stres. Ten hormon nazywa się kortyzol. Oprócz stresu hormon ten reguluje apetyt. Jeśli się nie wysypiasz lub słabo śpisz w nocy to automatycznie wzrasta kortyzolu w organizmie. A co za tym idzie zwiększ się apetyt i tyjesz.

Zobacz też: odchudzanie twarzy

Zjedz jabłko przed obiadem – odchudzanie w domu.

Naukowcy przeprowadzili badania wśród 350 uczestników z Waszyngtonu. To badanie wykazało, że osoby, które jadły jabłko przed obiadem schudły więcej niż pozostałe osoby, które nie jadły jabłka.

Dlaczego jest to istotne ? Jabłko średnio zawiera 5 g błonnika, a ten z kolei powoduję sytość i pęczniej w żołądku. Wszystko to powodowało, że osoby, które jadły jabłko jadły mniejsze porcje obiadu i chudły.

Myj zęby.

Tak dobrze czytasz myj zęby, ale nie tylko rano. Myj żeby po każdym posiłku. W pracy jest to raczej trudne do zrealizowania, jednak w domu nie powinno to sprawić trudności. Spędzanie wiele czasu w domu powoduję, że często sięgamy po jedzenie z nudów. Zobacz także wpis: Kolacja podczas odchudzania

•  Jeżeli umyjesz zęby po każdym posiłku to dasz sygnał mózgowi, że posiłek już się skończył i koniec z podjadaniem. Mycie zębów po każdym posiłku to sygnał dla mózgu, że czas posiłku już minął. W ten sposób następny posiłek zjesz za 3-4 godziny, a nie za godzinę no i…zachowasz śnieżnobiały uśmiech 😉 Jeśli znasz inne sposoby na odchudzanie w domu pisz na facebooku.