Odchudzanie po ciąży

 

Odchudzanie po ciąży.

Ciążą.

Odchudzanie po ciąży jak to jest.W dzisiejszym wpisie postaram się przedstawić Tobie odchudzanie po ciąży fakty i mity na ten temat.

Mam dla Ciebie dwie wiadomości. Jedna zła, a druga dobra.

Jednak zacznę od lepszej: po ciąży można uzyskać lepszą kondycję niż sprzed ciąży.

Zła jest taka, że zajmuję to więcej czasu i trzeba być cierpliwym.

  • W mediach trwa istny wyścig, która celebrytka szybciej schudnie i szybciej wróci do pracy po narodzinach dziecka.

Ciąża to nie choroba,  urodzenie dziecka nie przekreśla posiadania smukłej sylwetki. Przykłady wielu aktorek, piosenkarek i celebrytek pokazuję, że odchudzanie po ciąży może być szybkie i skuteczne. Dla wielu młodych matek trudno jest zaakceptować swój wygląd fizyczny po narodzinach dziecka. Bardzo szczupłe kobiety w ciąży są w stanie przybrać do 40 kilogramów więcej.

Odchudzanie po ciąży fakty i mity.

  1. Jak będę mieć cesarkę to lekarz dokona nacięcia mięśni brzucha. Nie jest to prawdą, ponieważ cesarka prawidłowo wykonana nie naruszy mięśni tylko ściany jamy brzusznej.Mimo cesarki kształt i wygląd brzucha nie ulegnie zmianie.
  2. Po ciąży będę mogła w końcu jeść  na co tylko  mam ochotę, bo w czasie ciąży musiałam się pilnować ze względu na dobro dziecka ?

No, nie jest to do końca prawda. Nie możesz zapomnieć o tym, że po narodzinach większość kobiet karmi dziecko piersią. Zgodnie z zasadą “jesteś tym co jesz”. Jeśli chcesz, żeby Twój bobas prawidłowo się rozwijał i był zdrowy dbaj o to co jesz. Im zdrowsze jedzenie tym matczyne mleko zdrowsze.

W czasie karmienia piersią powinnaś jeść mleko, jogurty, sery, żeby dostarczyć najlepsze mleko dziecku. Uważaj na niektóre rodzaje ryb. Co prawda ryby w znakomitej większości są zdrowe dla organizmu. Jednak niektóre ryby zawierają śladowe ilości rtęci. Wynika to z zanieczyszczenia środowiska.

W takim przypadku rtęć może się przedostać razem z mlekiem do organizmu niemowlaka. Dokładnie czytaj etykiety skąd pochodzą ryby i od jakiego producenta.

Odchudzanie po ciąży wygląd brzucha  ?

W czasie ciąży włókna mięśni brzucha wydłużają się wynika to z faktu, że brzuch będzie rosnąć w miarę jak dziecko będzie się rozwijać w brzuchu matki. Proces regeneracji i powrotu do prawidłowych mięśni brzucha wynosi od 3-6 miesięcy. Zbyt wczesne odchudzanie i ćwiczenia po narodzinach nie jest dobrym rozwiązaniem. Musisz dać organizmowi możliwość naturalnej regeneracji.

Zbyt wczesne odchudzanie i stosowanie diety może spowodować zmiany w konsystencji mleka.

Ciekawostką jest fakt, że kobiety po narodzinach dziecka powinny zwracać uwagę na prawidłową postawę. W pierwszych tygodniach po narodzinach dziecka, kiedy zajmujesz się wychowaniem dziecka, sprawdzasz pocztę mailową lub siedzisz powinnaś zwracać uwagę na to, żeby mieć wyprostowany kręgosłup.

Dużo świeżo upieczonych mam zwraca uwagę na wygląd brzucha i wagę po ciąży. Jednak w ciąż mało mam zapomina o mięśniach  macicy. Moment narodzin to prawdziwa trauma dla mięśni macicy.

Co ciekawe. I faza gojenia się tych mięśni, przypominam I faza zaczyna się dopiero po 6 tygodniach !

Odchudzanie po ciąży a bieganie ?

Do bieganie po ciąży można wrócić nie wcześniej niż 8 tygodni po ciąży.

  • Odchudzanie po ciąży jaki sport wybrać ?

Zdecydowanie pływalnia. Jest najmniej inwazyjne. Zalet jest wiele. Nie obciąża mięśni i stawów tak mocno obarczonych i zmęczonych 9- miesięczną ciążą. Dodatkowo na basen możesz wybrać się ze swoim maleństwem. Pływanie dobrze wpływa na kręgosłup, który w czasie ciąży musi dźwigać mamę i maleństwo w brzuszku.

Popularnym sposobem na odchudzanie po ciąży jest ograniczenie spożywanych kalorii. Jednak przy stosowaniu żelażnej zasady 500 kcal dla bobasa. Jest to zasada, która mówi, że matka oprócz dziennej dawki kalorii dla siebie musi dostarczać 500 kcal. Te 500 kcal to kalorie przeznaczone na „produkcję” mleka, którym karmi niemowlaka.