Metody obliczania wagi

Metody obliczania wagi.

 Metody obliczania wagi są różne. Określić wagę można na kilka sposobów. Najbardziej znaną i najpopularniejszą jest bmi.

BMI to wskaźnik, który informuje nas o stanie naszej wagi. Podałem wzór na podstawie, którego każdy z nas może sobie obliczyć czy mieści się w prawidłowych granicach czy też je przekroczył.
Wskaźnik ten szczególnie jest popularny wśród dietetyków oraz w klubach sportowych, które określają na tej podstawie ile dana osoba powinna schudnąć.

Metody obliczania wagi “BMI”.

„Body mass index”.

17–18, niedowaga.
18,5–25,0 – waga prawidłowa.
25,0–30,0 nadwaga.

Wzór.

BMI=waga(kg)/wzrost(m)².

Według mnie wskaźnik ten nie jest wiarygodny. Określenie swojej wagi przez wzory jest trochę dziwne. Każdy człowiek jest inny, ma inną budowę. I określenie jego wagi według wzoru jest błędne. Są osoby, które są szczupłe, ale mają mocno rozbudowaną sylwetkę i przez to odnosimy wrażenie, że są tężsi. Istnieją też osoby, które mają nadwagę, ale nie widać tego po nich. Wszystko zależy od budowy człowieka i anatomii. Na blogu znajdziesz także wpis: Napoje gazowane odchudzanie

Metody obliczania wagi -100.

Kiedyś lekarze stosowali dość archaiczny sposób wskaźnika. A mianowicie od wzrostu odejmowali sto. Tyle ile zostało, tyle powinniśmy ważyć. Dzisiaj taką metode obliczania wagi raczej rzadko się spotyka.

Przykład obliczania wagi.

Pani Kasia 167 cm 167-100=67 cm.
Czyli 67 kg.

Dla takiej osoby waga do 67 kilogramów jest prawidłowa. Natomiast powyżej zaczyna się już nadwaga. BMI podobnie jak i inne metody obliczania wagi maja określić, a także uzmysłowić danej osobie jakie ryzyko chorób na nią czeka. Nadwaga to nie tylko wygląd zewnętrzny. Często otyłość prowadzi do różnych chorób. Dlatego warto się odchudzać.

Osoby mocno otyłe są narażone na choroby wieńcowe, zawał serca oraz problemy z poruszaniem się. Nadwaga osłabia stawy powoduje, że muszą więcej „udźwignąć”. Jak widać metody obliczania wagi są różne.