Otyłość a cukrzyca

 

Otyłość a cukrzyca foto.

Lekarstwa.

Otyłość a cukrzyca jest ze sobą nierozerwalnie związana.

Problem otyłości to nie tylko kwestia wyglądu zewnętrznego czy gorszego samopoczucia. Zbędne kilogramy wpływają na nasz stan zdrowia. Międzynarodowe organizacje zajmujące się ochroną zdrowia już dawno okrzyknęły otyłość jako jedna z kilku chorób cywilizacyjnych. Zobacz także wpis: Choroby wynikające z otyłości

  • Obok otyłości znalazły się takie choroby jak nowotwory czy problemy z sercem (zawały). Przyznacie sami, że nie jest to zbyt doborowe towarzystwo.

Dlatego rządu wielu krajów już dawno poświęciły spore środki z budżetu państwa na walkę z otyłością. Realizowane są liczne programy rządowe mające na celu uświadomienie i uczulenie społeczeństwa na problem otyłości.

Mało osób zdaje sobie sprawę z faktu, że otyłość prowadzi do różnych chorób. O ile na początku otyłość zmienia wygląd. Tak z upływem czasu prowadzi do licznych chorób, a nawet śmierci. Jedną z takich chorób jest właśnie cukrzyca.

Nadwaga jest jedną z kluczowych przyczyn powstawania i rozwoju cukrzycy typu drugiego. Cukrzyca i otyłość zazębiają się.

Dlaczego otyłość związana jest z cukrzycą ?

Otyłość powoduje zaburzenie funkcjonowania receptorów insuliny w organizmie.
Prowadzi to do zaburzenia poziomu insuliny w organizmie.

Osoby chorująca na cukrzyce typu drugiego na początku choroby mają zwiększony poziom insuliny w organizmie. Po mimo tego komórki mięśniowe nie przyjmują w odpowiedni sposób glukozy. Lekarze nazywają taki stan rzeczy insulino odpornością.

Wysoki poziom insuliny powoduje uczucie głodu. Głód zaspokajany jest jedzeniem co w efekcie skutkuje dodatkowymi kilogramami.

Otyłość a cukrzyca.

Otyłość-> złe funkcjonowanie receptorów-> wysoki poziom insuliny -> głód -> otyłość.

W celu uniknięcia cukrzycy warto jest zrzucić zbędne kilogramy i prowadzić zdrowy tryb życia czyli odpowiednia, zbilansowana dieta i aktywność fizyczna.

W takim razie jak się uchronić przed cukrzycą ? Co prawda cukrzyca może wynikać z innych przyczyn nie tylko z otyłości. Jednak najlepszym sposobem na uniknięcie cukrzycy jest schudnąć. Tylko tyle albo aż tyle. Na blogu publikuje dziesiątki diet oraz sposobów i wskazówek na odchudzanie. Schudniesz zniknie otyłość a cukrzyca nie wystąpi.