Mango na odchudzanie

mango na odchudzanie foto

mango

Mango na odchudzanie to owoc, który pochodzi z Afryki. Nazywany jest także irvingia gabonensis. W Kamerunu skąd pochodzi owoc używany jest głównie jako lek na płodność i infekcje.

Nie sądzono jednak, że owoc ten to skuteczny sposób na odchudzanie.

Jednak wiadomość o odchudzających właściwościach mango szybko obiegła cały świat. W Polsce mango na odchudzanie wciąż jest mało znany i nie doceniany. Mimo tego, że owoc pochodzi aż z Kamerunu to łatwo można go kupić w większych i mniejszych sklepach.

Cały sekret odchudzania zawarty w mango znajduję się w nasionach tego owocu.

Mango na odchudzanie a badania naukowe ?

Prestiżowe pismo „lipids in health and disease” opublikowało badania dotyczące skuteczności ekstraktu z mango. Przeprowadzono badania dotyczące tego czy mango na odchudzanie pomaga czy też nie ? Badania trwały 28 dni, a ich uczestnicy którzy pili ekstrakt z mango schudli średnio po 4 kilogramy !!!. To bardzo dużo jeśli weżmie się pod uwagę, że uczestnicy tylko pili ekstrakt i nic więcej nie robili np. sport itp.

Uczestnicy zgubili 4,5 cm w biodrach i 6,1 cm w talii. Pozostali uczestnicy, którzy nie pili ekstraktu z mango nic nie schudli.

Na blogu znajdziesz także wpis:  Melon na odchudzanie

Mało tego owoc ten nie tylko pomaga w odchudzaniu, ale także obniża poziom cukru we krwi i poziom cholesterolu. Ekstrakt uzyskany z nasion mango stablizuje gospodarkę hormonalną organizmu.

Mango na odchudzanie czy wiesz, że.

100 g mango to jedynie 73 kcal.

Co warte podkreślenia mango na odchudzanie jest dobre, ponieważ zapobiega powstawaniu i odkładaniu tkanki tłuszczowej. To dobra wiadomość dla osób, które już schudły i chcą uniknąć przykrego efektu jo-jo.

Przepis na koktajl odchudzający z mango. Na blogu znajdziesz także inne: Koktajle na odchudzanie

Składniki koktajlu:

•  1 pomarańcza.

•  1 mango.

Przygotowanie koktajlu z mango na odchudzanie.

Najpierw obierz owoc mango, oddziel miąższ od pestek. Pokrój mango na kawałki. Następnie wyciśnij sok z pomarańczy. Do soku z pomarańczy dodaj mango, a następnie wszystko dokładnie zmiksuj w blenderze.