Kalorie w serze

Kalorie w serze.

Ser kcal.

Kalorie w serze zależą od tego czy jest to ser tłusty czy typu light. Najwięcej kalorii mają sery pełnotłuste. I te też tuczą najbardziej. W czasie odchudzania najlepiej jest dodawać ser do posiłków. W małych ilościach.

Raczej nie należy jeść sera w całości. Lub dodawać go do kanapek. Najbardziej tuczące jest połączenie sera z białym chlebem. Sera pełno tłustego. Bo jest to połączenie węglowodanów z tłuszczem. Taka kanapka zjedzona późnym wieczorem od razu odłoży się w postaci tkanki tłuszczowej. Zresztą przed zakupem sera. Zawsze sprawdź na opakowaniu ile tłuszczu zawiera ser.

Tabela kalorii zawartych w różnych odmianach sera.

Kalorie w serze na 100 g.

Kcal na 100 g.

  1. Ser Feta                                       216 kcal.
  2. Ser topiony tłusty                   222 kcal.
  3. Ser twarogowy chudy             98 kcal.
  4. Ser twarogowy pełnotłusty   176 kcal.
  5. Ser twarogowy półtłusty        132 kcal.

Kalorie w serze najwięcej ma ser topiony tłusty. Natomiast najmniej kalorii posiada ser twarogowy chudy. W czasie odchudzania najlepiej jest wybrać ser twarogowy chudy. Nie tylko ze względu na małą ilości kalorii, ale także ze względu na niską zawartość tłuszczu. O nabiale w czasie odchudzania nie powinny zapomnieć osoby po 50 roku życia które zamierzają się odchudzać. Przeczytaj wpis: Odchudzanie po 50 Odchudzanie po 50 ze względu na ryzyko wystąpienia osteoporozy powinno być bogate w wapń.

•  Warto wiedzieć, że niektóre sery zaostrzają apetyt. Jak to ? Producenci serów w celu poprawy smaku dodają przyprawy do sera. W efekcie zjedzenie takiego sera. Zwiększa apetyt. Dlatego najlpeiej jest wybrać ser bez dodatków. Bez przypraw. Kalorie w serze zależą nie tylko od tego czy jest to ser tłusty, ale też od rodzaju.