Kalorie w lodach

Kalorie w lodach.

Lody kcal.

Kalorie w lodach zależą od tego czy lody są same czy z dodatkami. Bardziej kaloryczne są lody z dodatkami np. orzechami. Zobacz także: Orzechy kalorie .Lato to czas upałów i wypoczynku. W tym czasie chętnie szukamy wytchnienia w cieniu. I schładzamy organizm zimną wodą i lodami. Czy jednak lody w czasie odchudzania to dobry wybór ? Poniżej przedstawiam kalorie w lodach.

W czasie odchudzania dobrze jest jeść lody wodne. Bo te mają najmniej kalorii. Ciekawostką jest fakt, że obecnie można uzyskać każdy smak lodów. Ciekawe, prawda ? W tym celu używa się ciekłego azotu. Który zamraża każdy smak. Ale i tak obecnie jest tyle rodzajów smaków. Od zatrzęsienia.I tak możesz zjeść lód o smaku whiskey. Dasz wiarę ?! O smaku whiskey 🙂 Czego to ludzie nie wymyślą.

Tabela kalorii zawartych w lodach.

Kalorie w lodach na 100 g.

  1. Lody bakaliowe      133 kcal.
  2. Lody czekoladowe  128 kcal.
  3. Lody orzechowe     135 kcal.
  4. Kalorie w lodach owocowych   114 kcal.
  5. Lody śmietankowe 135 kcal.
  6. Lody waniliowe      120 kcal.

Najwięcej kalorii mają lody orzechowe i śmietankowe, bo aż 135 kalorii. Natomiast najmniej kalorii mają lody owocowe, bo tylko 114 kalorii. Oczywiście w czasie odchudzania najlepiej jest nie jeść lodów. Chyba, że są to lody dietetyczne. O takich pisałem już na blogu. Na blogu znajdziesz przepis na: Lody light truskawkowo-bananowe .Jednak lody oprócz kalorii zawierają spore ilości tłuszczu. Mają mało wartości odżywczych. Głownie składają się z samego cukru. Raczej są to puste kalorie. Jednak jak pyszne są te puste kalorie.

•  Prawdziwe lody produkowane są na śmietanie. Jeszcze więcej kalorii mają lody z bakaliami. Prawdziwą bombą kaloryczną jest deser na bazie lodów. Tak chętnie podawany w kawiarniach. Przy okazji zobacz wpis: 5 bomb kalorycznych .Taki deser może mieć nawet kilka tysięcy kalorii. Bo składa się na niego wiele dodatków. Na przykład wafle, bakalie i orzechy. Podsumowują kalorie w lodach zależą od rodzajów i dodatków.