Kalorie w oleju

Kalorie w oleju.

Olej spożywczy.

Kalorie w oleju nikt nie liczy. Olej dodawany jest do wielu posiłków. Dodajemy go do sałatek, ciast. Niektórzy z nas dodaj go do warzyw. Wiele sosów przygotowuje się na bazie oleju.  Każdy posiłek smażony zawiera tłuszcz. Chyba że jest smażony na patelni teflonowej. Wtedy nie trzeba dodawać tłuszczu.

Na blogu znajdziesz także: Olej kokosowy na odchudzanie .Idealny olej w czasie odchudzania. Można go dodawać do różnych posiłków. Jest to olej dietetyczny. Który wspomaga odchudzanie. Jest też droższy niż inne oleje. Ale co się dziwić. Skoro jest uzyskiwany z kokosów. Jeden z nie wielu olei które można jeść w czasie odchudzania.

• Ale olej nie tylko tuczy. Przy okazji zobacz wpis: 5 bomb kalorycznych .Również posiada witaminy i wartości odżywcze. Na przykład olej rzepakowy zawiera kwasy tłuszczowe. Wystarczy każdego dnia zjeść tylko 2 łyżki. Żeby dostarczyć organizmowi niezbędnych witamin i wartości odżywczych. W czasie odchudzania zamiast dodawać olej do posiłków. Użyj oliwy z oliwek.

Tabela kalorii zawartych w oleju spożywczym.

Kalorie w oleju kcal na 100 g.

  1. Olej kukurydziany    950 kcal.
  2. Olej lniany                    910 kcal.
  3. Olej rzepakowy          900 kcal.
  4. Olej słonecznikowy  950 kcal.
  5. Olej sojowy                  932 kcal.

Wszystkie oleje mają powyżej 900 kalorii. Natomiast najwięcej kalorii ma olej kukurydziany. Najmniej kalorii ma olej rzepakowy, bo tylko 900 kalorii. Średnio każdy olej ma około 900 kalorii. W naszych domach najbardziej popularny jest olej rzepakowy. Nazywany jest także oliwką północy. Olej jest jednym z najbardziej tuczących produktów spożywczych. – – Dlatego najlepiej jest nie dodawać oleju do posiłków w czasie odchudzania. Wiele posiłków jest tuczących. Właśnie przez to, że jest smażonych na oleju. Dodatkowo dieta bogata w tłuste posiłki. Sprzyja rozwojowi chorób serca. Wzrasta również poziom złego cholesterolu. Jedynym olejem, który nie podnosi cholesterolu. Jest olej rzepakowy. Kalorie w oleju rzepakowym to 900.