Kalorie w mleku

Kalorie w mleku.

Zbiornik mleka.

Kalorie w mleku czyli które mleko ma najmniej kalorii. Czy w trakcie odchudzania można pić mleko. I jakie mleko jest najlepsze ? Niektóre diety ograniczają spożycie tłuszczu w czasie odchudzania. Dlatego z mleka należy wtedy zrezygnować. Z kolei inne diety oparte są o produkty bogate w tłuszcz np.  Dieta Kwaśniewskiego .I w trakcie ich trwania można pić nawet pełnotłuste mleko bez obaw. Oczywiście najzdrowsze jest mleko prosto od hodowcy. Jednak takie mleko jest też droższe. No i nie każdy ma możliwość kupienia takiego mleka. W sklepie najczęściej możemy spotkać mleka pasteryzowane. O dłuższej dacie ważności.Natomiast kalorie w mleku podaje niżej. Kalorie w mleku zależą od zawartości tłuszczu.

Tabela kalorii zawartych w mleku.

Kalorie w mleku na 100 g.

  1. Mleko 0% tłuszczu 33 kcal.
  2. Mleko 0,5% tłuszczu 36 kcal.
  3. Mleko 2% tłuszczu 47 kcal.
  4. Mleko 3,2% tłuszczu 58 kcal.
  5. Mleko kozie 72 kcal.
  6. Kalorie mleko owcze 107 kcal.
  7. Mleko w proszku pełne 479 kcal.
  8. Mleko zagęszczone słodzone 323 kcal.
  9. Kalorie mleko wielbłądzie 70 kcal.

Na blogu znajdziesz także: Dieta mleczna .Jak widać najwięcej kalorii ma mleko w proszku. Prawie 500 kalorii. W zestawieniu znalazło się nawet mleko wielbłądzie. Tak nawet mleko wielbłądzie ludzie piją. Najbardziej kaloryczne i najbardziej tuczące jest mleko zagęszczone słodzone. Które wiele osób dodaje do kawy.  Mleko jest zdrowe. Dostarcza organizmowi wiele witamin i wartości odżywczych.

•  Przede wszystkim mleko zawiera wapń. Już szklanka mleka wystarczy, aby dostarczyć dzienną porcję wapnia.Który jest niezbędny do odbudowy i rozwoju kości. Wapń zapobiega powstawaniu osteoporozy. Na którą szczególnie narażone są kobiety po 50 roku życia. Zobacz także wpis: Odchudzanie po 50 .Jednak wapń można również przyjmować w inny sposób. Na przykład spożywając nabiał. Zamiast mleka pełnotłustego możesz zjeść jogurt naturalny 0 % tłuszczu. Taki odtłuszczony jogurt ma nie tylko mniej tłuszczu. Ale również mniej kalorii.

Zobacz też inne przepisy i tabele kalorii dostępne na blogu: Kalorie w platkach