Kalorie codzienne czynności

Kalorie codzienne czynności.

Sprzątanie.

Kalorie codzienne czynności czyli ile kalorii spalamy każdego dnia. Nie zastaniawaliście się nigdy ile spala się kalorii w trakcie wykonywania codziennych czynności. Takich jak prowadzenie samochodu czy odkurzanie. I które codzienne czynności spalają najwięcej kalorii, a które najmniej ? Jeśli tak to poniżej możecie sprawdzić jaka czynność ile spala kalorii. Czyli kalorie codzienne czynności. Niektóre kalorie codzienne czynności z pewnością was zaskoczą.

Kalorie codzienne czynności.

Tabela kcal/godzina czynności. Czyli ile kalorii można spalić podczas codziennych czynności.

•  Prysznic  88 kcal.

•  Spanie  62 kcal.

•  Słanie łóżka 200 kcal.

•  Jedzenie  37 kcal.

•  Odkurzanie  150 kcal.

•  Prasowanie  144 kcal.

•  Zamiatanie podłogi  150 kcal.

•  Prowadzenie samochodu 50 kcal.

Oglądanie telewizji 25 kcal. Zobacz także wpis o tym jak schudnąć w domu:  5 sposobów na odchudzanie w domu Zmywanie 75 kcal.Wchodzenie na schody  1100 kcal. Jest to jedna z najbardziej spalających kalorie czynności. Ale z drugiej strony kto jest w stanie wspinać się po schodach przez godzinę ? Schodzenie ze schodów  364 kcal.

Kąpiel  88 kcal. Sprawdź także wpis: Kąpiel na odchudzanie .Nawet podczas leżenia można spalić kalorie. Leżenie spala 33 kcal. Ale jest to tak zwane spalanie spoczynkowe. Czyli, że nawet gdybyśmy nic nie robili. To organizm i tak będzie spalać kalorie. Bo potrzebują kalorie do wykonywania swoich procesów wewnątrz organizmu. Poprawianie makijażu ok. 5 min  30 kcal. Zobacz także wpis:  Odchudzanie twarzy

Według mnie najciekawsze są dwa jedzenie 37 kcal i poprawianie makijażu, aż 30 kcal. Mężczyzni zawsze narzekają, że kobiety spędzają mnóstwo czasu przed lustrem. Zmieniając i poprawiając makijaż. A przecież godzina makijażu spala 360 kalorii. To dobrze że w czasie jedzenia spalane są kalorie. W czasie jedzenia, pracują mięśnie. Natomiast najbardziej zaskakujące jest, że wchodzenie po schodach spala ponad 1000 kalorii. Zobacz także: 5 bomb kalorycznych .Nie wątpliwie kalorie codzienne czynności zależą również od innych czynników. Takich jak wiek. Stan zdrowia czy też waga człowieka.