Kalorie bakalie

Kalorie bakalie.

Rodzynki.

Kalorie bakalie czyli ile kalorii znajduję się w popularnych przysmakach. Bakalie czyli mieszanka kandyzowanych i  suszonych owoców. Bakalie głównie dodawane są do ciast i deserów. Praktycznie każdy z nas ma swoje ulubione bakalie.

Bakalie stanowią główny składnik tradycyjnych ciast np. sernik z rodzynkami. Dostarczają organizmowi wielu cennych i wartościowych witamin. I składników odżywczych. Najwięcej wartości odżywczych mają świeże bakalie.

Kalorie bakalie które z nich zawierają najwięcej, a które najmniej kalorii w sobie. Które warto jeść, a które nie w czasie odchudzania.

Bakalie powszechnie uznawane są za mocno kaloryczne i tuczące. Najbardziej tuczące są bakalie dodawane do ciast i słodyczy.

Jednak w małych ilościach można je również jeść w czasie odchudzania. Na blogu znajdziesz również wpis: Orzechy kalorie. Można dodawać je na przykład do sałatek i surówek. Można je także traktować jako przekąskę między posiłkami.Do potraw można je dodawać w płatkach, całości w całości lub pokrojone w duże kawałki.

Tabela zawartości: kalorie bakalie.

Kalorie bakalie na 100 g.

  1.   Figi suszone 240 kcal.
  2.   Orzechy brazylijskie  688 kcal.
  3.   Orzechy nerkowce 560 kcal.
  4.   Orzechy pistacjowe 577 kcal.
  5.   Orzechy laskowe 634 kcal.
  6.   Orzechy włoskie 651 kcal.
  7.   Orzechy ziemne 582 kcal.
  8.  Daktyle suszone 240 kcal.
  9.  Rodzynki suszone pół szklanki 300 kcal.
  10.   Śliwki suszone 1 szt. 12 kcal.

Jak widać najmniej kaloryczna jest jedna śliwka, bo zawiera tylko 12 kalorii. W przypadku śliwki to są kalorie bakalie na jedną sztukę. Natomiast najbardziej kaloryczne są orzechy brazylijskie. Na blogu znajdziesz także wpis:  Dieta orzechowa .Akurat w naszej kulturze bakalie nie są spożywane każdego dnia.  Jednak istnieją kraje gdzie bakalie spożywa się każdego dnia. Zamiast chipsów i orzeszków spożywane są rodzynki, orzechy czy śliwki suszone. Na te ostatnie szczególnie uważajcie w czasie odchudzania 🙂 Nie wątpliwie bakalie są bardziej zdrowe i mają więcej wartości odżywczych niż chipsy czy orzeszki. Jednak jedzenie bakalii w nadmiarze może prowadzić do odkładania się tkanki tłuszczowej. Pamiętaj kalorie bakalie najwięcej mają orzechy brazylijskie.