Jak ważyć się podczas odchudzania

 

Jak ważyć się podczas odchudzania foto.

Jak ważyć się podczas odchudzania ? Najlepiej rzadko, ale systematycznie. Wbrew pozorom ważenie się w czasie odchudzania jest bardzo ważne, dlaczego ? Przecież nikt z nas nie chcę się odchudzać bez efektów. Każdy z nas odchudza się i stosuje diety z myślą o utracie wagi. A jedynym sposobem na sprawdzenie skuteczności odchudzania jest ważenie się na wadze. Dlatego jak ważyć się podczas odchudzania ?

Podczas odchudzania powinniśmy ważyć się raz w tygodniu. Najbardziej optymalnym terminem jest kontrola wagi jest niedziela. Choć oczywiście może to być równie dobrze inny dzień tygodnia. Ważne, żeby był to tylko jeden dzień w tygodniu.

Jak ważyć się podczas odchudzania ?

Należy pamiętać, że ważymy się rano po toalecie, a przed śniadaniem. Jest to najlepsza pora na ważenie się. Wynik wagi będzie najbardziej zbliżony do rzeczywistej wagi.

Kontrola wagi w ciągu dnia może dawać mylny obraz.

Człowiek w ciągu dnia spożywa różne posiłki jedne bardziej obfite, drugie mniej. Do tego dochodzą napoję, które także powodują, że nasza waga może być większa.

Najlepiej poczekać do niedzieli i raz w tygodniu monitorować naszą wagę. Jednak przełóż ważenie na inny dzień jeśli w sobotę balujesz. Ślub, urodziny lub inna zabawa może spowodować że wynik wagi nie będzie prawdziwy. Pamiętaj, że alkohol odwadnia organizm.

  • Na blogu znajdziesz także: Test wag łazienkowych

Częste ważenie nawet kilka razy w ciągu dnia może nas doprowadzić do obsesji na punkcie swojej wagi. W ciągu dnia wahania wagi mogą wynosić nawet do 3-4 kilogramów. Wszystko zależy od tego co jemy i jaki tryb życia prowadzimy.

Nie należy się martwić i od razu biedz na wagę nawet jeśli raz czy dwa zjedliśmy bardziej obfity posiłek.

W takim przypadku nasz organizm strawi nadmiar pokarmu. Zaniepokoić powinniśmy się jeśli będzie to się powtarzać.

Pamiętaj także by ważyć się na wadze dobrej jakości, która pokazuje prawidłowy wynik. I szybko się nie psuje. Podsumowując jak ważyć się podczas odchudzania to z głową i spokojem.