Jak robić zakupy żeby nie przytyć

Jak robić zakupy żeby nie przytyć.

Odchudzanie a zakupy.

 

Dzisiaj wpis poświęcony temu jak robić zakupy żeby nie przytyć. Ten wpis pomoże ci uniknąć przybrania na wadze podczas robienia zakupów. Większość jedzenia od którego tyjemy znajduję się w naszych domach. Większość z nas poza pracą najwięcej czasu spędza w domu. I to w domu jemy najczęściej i przygotowujemy jedzenie do pracy, szkoły itp. Czyli tyjemy od tego co sami kupiliśmy na zakupach. Trochę to przewrotne. Idziemy na zakupy. Tracimy czas i pieniądze. A na końcu tyjemy od tego co sami kupiliśmy. Dlatego dzisiejszy post poświęcony jest temu jak robić zakupy żeby nie przytyć.

Dzisiaj prezentuje kilka wskazówek jak robić zakupy żeby nie przytyć.

Często zaglądamy do lodówki wieczorem lub w nocy, szukamy słodkości schowanych w szafach.

A wszystko to zaczyna się od zakupów. Więc jak robić zakupy, żeby później nie przytyć ? O tym poniżej.

Jak robić zakupy żeby nie przytyć.

Kupuj produkty, które zawierają tabele kalorii oraz zawartość produktów np. białko, tłuszcz, węglowodany. Wtedy będziesz wiedziała co jesz i co podajesz swojej rodzinie. Jeszcze parę lat temu trudno było znaleźć dokładny skład produktu. Dzisiaj co raz więcej producentów podaje dokładny procentowy skład produktu.
Przygotuj listę i rób zakupy zgodnie z listą zakupów, wtedy masz większe szanse, że nie skusisz się na np. ptasie mleczko w promocji, czy batonik przy kasie. Na blogu znajdziesz także wpis:  Jak jeść na mieście żeby nie przytyć
Wybieraj produkty mniej kaloryczne, light o mniejszej zawartości tłuszczu np. ser. Dokładnie czytaj etykiety produktów spożywczych. Nie wszystkie produkty light są faktycznie light. Czasami faktycznie jest mniejsza zawartość tłuszczu. Jednak może być w nim ogromna ilość cukru.

Rób zakupy na bieżąco z miesięcznym wyprzedzeniem. Nie ma sensu robić zakupy na kilka miesięcy z góry. Im więcej będziesz mieć smakołyków w kuchni przeznaczonych “na potem” tym większa szansa, że sięgniesz po nie z apetytu. Dlatego najlepiej jest robić zakupy na bieżąco. Nie ma sensu kupować zapasu ciastek czy innych smakołyków na kilka miesięcy.

Jak robić zakupy żeby nie przytyć czyli zakupy z pustym żołądkiem.

Staraj się nie chodzić na zakupy z pustym żołądkiem. Naukowcy już dawno udowodnili, że osoby które głodne wybierają się do sklepu, kupują więcej produktów. Głodne osoby w sklepie kupują więcej, bo kupują to na co mają ochotę w danej chwili. A nie to czego potrzebują na najbliższy tydzień lub miesiąc. Wiadomo, że głodny człowiek ma ochotę zjeść wszystko 🙂 Poza tym w większych marketach z reguły są restauracje lub bary z szybkim jedzeniem, gdzie można wrzucić coś na ząb na szybko. Jeśli wybierzesz się głodna, masz większe prawdopodobieństwo, że tam zajrzysz. Niektóre fast foody to prawdziwe bomby kaloryczne. Sprawdź sama ile  mają kalorii. Pisałem o nich we wpisie: Fast food kalorie . Masz inne pomysły na to jak robić zakupy żeby nie przytyć pisz na facebooku.