Jak odchudzić dziecko ?

Jak odchudzić dziecko.

Jak odchudzić dziecko to pytanie które sobie zadaje wielu rodziców. Oczywiście w pierwszych latach nie ma sensu odchudzać dzieci. Gorzej jeśli problem otyłości pojawi się  w wieku 10 i więcej lat. Co wtedy robić ? jak odchudzić dziecko ? Jak ma się zachować rodzic, aby poradzić sobie z problemem nadwagi u swojej pociechy.

Porady dla rodziców jak odchudzić dziecko.

•  Ucz dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych. Najlepiej jest uczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. Zgodnie z powiedzeniem czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. W dużym stopniu to jak odżywiamy się w dorosłym życiu zależy od tego co jedliśmy w dzieciństwie. Dlatego tak ważne jest, aby uczyć dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych.

•  Rodzice sami powinni odżywiać się zdrowo, dają w ten sposób przykład dziecku. Dzieci biorą przykład ze swoich rodziców. Jeśli rodzice źle się odżywiają to istnieje duża szansa na to,  że dzieci również będą odżywiać się nie zdrowo.

•  Zastąp słodycze słodkimi owocami. Lepiej jest nauczyć dziecko jedzenia słodkich owoców niż słodyczy. Owoce również zawierają cukier. Jednak jest to cukier bardziej zdrowy i lepiej przyswajalny dla organizmu.

•  Uświadamiaj dziecko o szkodliwości pewnych produktów spożywczych. Na etapie wczesnej szkoły podstawowej dziecko nie potrafi rozróżnić dobrych i złych produktów spożywczych. Dlatego ważne są rozmowy rodziców z dzieckiem na temat szkodliwości fast foodów. Tego, że nie można cały dzień jeść tylko słodycze, ale nie tylko ze względu na zęby 🙂

•  Jeśli masz możliwość wybierz szkołę, gdzie sklepik szkolny sprzedaję zdrową żywność, a automatów do napojów nie ma
wyznacz dni lub okazje np. urodziny, wakacje w których pozwolisz dziecku na fast-food, cole czy słodycze.

•  Nie ulegaj każdej prośbie dziecka o nie zdrową żywność, ale też nie zakazuj zupełnie – zakazany owoc smakuje najlepiej. Każdy z nas był przecież kiedyś dzieckiem i jedliśmy różne smakołyki. Nie ma co popadać z jednej skrajności w drugą. Najlepiej jest stosować zasadę “złotego środka”.

•   Jeśli dziecko jest otyłe zgłoś się z nim do lekarza, zapisz na sport. Wielu dorosłych uważa, że dziecko otyłe jest łakomczuchem i leniwe. Czasami otyłość może wynikać z przyczyn zdrowotnych. Jeśli zauważysz, że twoje dziecko tyje mimo, że je mało i zdrowo. W dodatku jest aktywne fizycznie to zgłoś się do lekarza. Być może otyłość lub nadwaga wynika z przyczyn zdrowotnych.

•   Spędzaj z dzieckiem aktywnie czas np. spacery, jazda na rowerze. Możliwości do wspólnej rodzinnej aktywności fizycznej jest mnóstwo. Wszystko zależy od upodobań rodziców. Można wybrać się wycieczkę rowerową. pływalnie itp.

Na blogu znajdziesz także: 10 sposobów jak odchudzić faceta