Indeks glikemiczny odchudzanie

Indeks glikemiczny odchudzanie.

Miara.

 

Indeks glikemiczny odchudzanie . Jaki ma wpływ na odchudzanie ? Indeks glikemiczny wskazuje jak dane pożywienie wpływa na poziom cukru we krwi. Każdy posiłek, który dostarczamy naszemu organizmowi powoduję wzrost glukozy we krwi. Na blogu znajdziesz także wpis: Produkty zawierające gluten

  Indeks glikemiczny odchudzanie ?

Otóż istota problemu polega na tym, że produkty spożywcze zawierające wysoki poziom IG blokują spalanie tłuszczy. Gorsze spalanie tłuszczy prowadzi do odkładania się tkanki tłuszczowej. W efekcie tyjemy.

– Produkty indeks glikemicznym odchudzanie.

Produkty o wysokim IG powodują szybki wzrost poziomu cukru we krwi i tak samo szybkie spalanie tego cukru. Na indeks glikemiczny produktów powinny szczególnie zwracać osoby chorujące na cukrzyce.

Problem indeks glikemiczny odchudzanie.

I problem polega na tym, że szybkie spalanie cukru blokuję spalanie tłuszczy.

II problem szybkie spalanie cukru powoduję, że jesteśmy głodni
i koło się zamyka.

Dlatego jeśli chcemy schudnąć powinniśmy spożywać produkty o niskim IG. Taki produkty powodują, że cukier rozkłada się dłużej i powoli, przez dłuższy czas nie jesteśmy głodni. Typowym przykładem produktów zawierających wysoki i niski indeks glikemiczny jest pieczywo. Jasne pieczywo z reguły posiada wysoki indeks glikemiczny. Czyli szybko podnosi poziom cukru we krwi, ale też cukier szybko spada. Natomiast pieczywo razowe, pełnoziarniste posiada niski indeks glikemiczny. Dzięki czemu cukier we krwi utrzymuje się na równym poziomie. Cukier stopniowo jest uwalniany.