Jak ćwiczyć na orbitreku

Jak ćwiczyć na orbitreku.

Orbitrek.

Jak ćwiczyć na orbitreku żeby schudnąć to pytanie zadaje sobie większość osób, które posiadają lub zamierzają kupić sprzęt na odchudzanie.  Orbitrek rozwija wszystkie partii ciała. Ćwicząc na orbitreku spalasz kalorie i pobudzasz różne partie mięśni.

Jeśli Twój orbitrek ma program ćwiczeń to podpowie Ci jak spalić tkankę tłuszczową, a nie nabrać mase mięśniową.Zwróć uwagę czy orbitrek ma funkcje pomiaru tętna to szczególnie istotne podczas odchudzania.

Jak ćwiczyć na orbitreku – początek. Przede wszystkim na samym początku ćwiczenia na orbitreku warto jest przeczytać instrukcje obsługi. Wiem, że nikt tego nie lubi i większość z nas nie czyta (albo przynajmniej tylko pobieżnie) instrukcje obsługi. Jednak moja wskazówka jest taka zanim zaczniesz ćwiczyć na orbitreku zobacz jakie funkcje i możliwości oferuję Twój orbitrek.

Jak ćwiczyć na orbitreku żeby uzyskać najlepsze tętno do spalania tkanki tłuszczowej.Najlepsze tętno do spalania kalorii to 70-80 % Twojego maksymalnego tętna. Jak ćwiczyć na orbitreku to tylko z takim tętnem, bo ono najlepiej spala tkankę tłuszczową.

Jak ćwiczyć na orbitreku ?

Pamiętaj o kolejności ćwiczeń na orbitreku: Najpierw rozgrzewka. Później ćwiczenia i na koniec ochłonięcie.

Postawa na orbitreku.

  1. Stój wyprostowana, rozłóż stopy płasko na pedałach, unieś głowę, dłonie trzymaj na uchwytach.
  2. Nie zapomnij o rozgrzewce. Powinna trwać około 15 minut. Część rozgrzewki możesz wykonać na orbitreku, ale przy minimalnym oporze.
  3. Kontroluj swoje tętno.
  4. Ćwicz ze stałą prędkością około 15 minut.
  5. Ćwicz zgodnie ze swoim możliwościami. Z czasem możesz zwiększyć opór.
  6. Ostatni etap treningu trwa 5 minut. W tym czasie ćwicz spokojnie i stopniowo obniżaj opór.
  7. Jeśli chcesz uzyskać lepsze efekty ćwicz  2-3 razy w tygodniu.

Jak ćwiczyć na orbitreku wskazówki.

Jeśli rozpoczynasz ćwiczenia na orbitreku to na początku ustal tempo zgodnie z Twoją kondycją. Z czasem zwiększaj tempo i intensywność treningu. Nie ma sensu forsować się od samego początku intensywnym treningiem, bo skończy się to bolesnymi zakwasami na drugi dzień.

Warto jest ustalić kroki na orbitreku zgodnie ze swoim wzrostem czyli jak jesteś osobą wysoką to większy rozstaw kroków, a jak mniejszą to mniejszy rozstaw kroków.

Na koniec ćwiczeń zejdź z orbitreka jak już skończy maszyna pracę, „nie skacz” wcześniej zanim maszyna nie skończy pracować.

Dużym błędem zresztą sam go popełniałem na początku treningu na orbitreku jest silne trzymanie rączek czy też ramion. Nie ma to sensu, bo orbitrek odróżnia od innych urządzeń fakt, że pracują wszystkie partie mięśni. Jak mocno przytrzymujesz rączki to wyłączasz z pracy pewne mięśnie.

• Ciekawostka: jak ćwiczyć na orbitreku.

Ciekawą sprawą jest fakt, że jak ustawisz kroki na mniejsze i z większym obciążeniem to uzyskasz efekt steppera. To jest to co pisałem w innym wpisie, że orbitrek zastępuje 3 urządzenia w jednym czyli 3 w 1. O tym pisałem we wpisie Orbitrek na odchudzanie

Na samym początku staraj się ćwiczyć po 30 minut 3 x razy w tygodniu. W miarę upływu czasu zwiększ czas treningu.

Najlepsze efekty w trakcie ćwiczeń na orbitreku dają ćwiczenia interwałowe czyli ćwiczenia naprzemienne.

Z własnego doświadczenia polecam po zakończeniu ćwiczeń na orbitreku poświęcić dosłownie chwilę od 3-5 minut na lekkie ćwiczenia rozciągające w ten sposób unikniesz bólu mięśni.

Materiał video jak ćwiczyć na orbitreku.

[jwplayer mediaid=”8132″]