Herbatniki Dukana

Herbatniki Dukana.

Herbatniki.

Herbatniki Dukana czyli słodki dodatek do kawy. Nawet w czasie odchudzania spotykamy się z rodziną, znajomymi. No właśnie co wtedy podać ? Skoro jesteśmy na diecie. Z jednej strony mamy ochotę na coś słodkiego. Z drugiej nie chcemy przytyć. Z pomocą przychodzi pyszny przepis na herbatniki Dukana. Takie ciasteczka mają mało kalorii.

A do ich pieczenia używasz słodzika zamiast cukru. Co sprawia, że są jeszcze bardziej dietetyczne. Najlepiej jest je podawać z gorącą kawą. Lub jako dodatek do gorzkiej herbaty. Czas przygotowania zajmuje około 25 minut. Jedna blacha słodkości powinna starczyć na kilka dni. W zależności od tego kto jaki ma apetyt. No i czy je herbatnik Dukana samemu czy też  z rodziną.

Składniki herbatniki Dukana.

•  1 łyżka otrębów owsianych. 2 białka. 3 rozpuszczone tabletki słodzika.1 łyżka otrębów pszennych. Aromat waniliowy Możesz też dodać inny aromat. Taki jak wolisz. Ale mi smakuje z aromatem waniliowym.1 żółtko.

Przygotowanie herbatniki Dukana.

Najpierw zmiel otręby. Następnie dodaj słodzik, źółtko i aromat. Później ubij białko na pianę. Wszystko połącz ze sobą. Przygotuj piekarnik. Rozgrzej do 180 stopni. Posmaruj blachę olejem. Ale tylko troszkę. Połóż papier do pieczenia. Wlej masę tak na około pół centymetra. Ale nie za cienko. Bo się ciasteczka przypalą. Po prostu tak by uzyskać grubość herbatników. Wstaw blachę do piekarnika. Na około 3-4 minuty. Tak by z góry herbatniki Dukana był twardy. Na blogu znajdziesz wiele innych ciekawych przepisów w diecie Dukana. Przeczytaj wpis:  Biszkopty Dukana .

Następnie wyciągnij blachę. Pokroj masę w kształt herbatników. Póżniej znów włóż do piekarnika na około 15 minut. Ale około 12 minut zobacz bo czasami wystarczy 12 minut. Wiem niby nic 3 minuty. Ale herbatniki Dukana są cienkie więc lepiej tego pilnować. Możesz sprawdzić czy są już dobre patyczkiem do szaszłyków.Możesz też dodać odrobinę cynamonu. I to wszystko smacznego ! Herbatniki Dukana wspaniale pachną. No i jaka satysfakcja, że sama je przygotowałaś. Znasz inne ciekawe przepis na odchudzanie ? Pisz na facebooku.