Hamburger light przepisy

 

Hamburger light przepisy foto.

Hamburger light.

Hamburger light przepisy to 7 sposobów na zrobienie dietetycznego hamburgera w czasie odchudzania.

Kto powiedział, że hamburger musi tuczyć ? Owszem większość sprzedawanych hamburgerów raczej nie pomoże w odchudzania.

Jednak mam dla ciebie przepis, który uczyni z twojego hamburgera light przekąskę. Czyli hamburger light przepisy.

Na blogu znajdziesz też przepis na 6 sposobów na mniej tłuszczu w posiłkach

Hamburger light przepisy.

1.Mięso.

Zamiast wołowiny wybierz chude mięso. Postaw na indyka lub kurczaka.Chude mięso to mniej kalorii i tłuszczu. W ten sposób hamburger będzie bardziej dietetyczny.

2.Bułka.

Przyrządzaj hamburgera z pełnoziarnistej bułki. Bez truda powinnaś dostać takie pieczywo w sklepie. Jest zdrowsze, ma mniej kalorii i więcej błonnika bardzo ważnego w czasie odchudzania.

3.Dodaj dużo zieleni.

Możesz dodać sałatę, szpinak zdrowo, lekko i smacznie. W ten sposób nie tylko podkreślisz smak hamburgera. Ale także sprawisz, że hamburger light przepisy będzie miał więcej witamin.

Zobacz też inne przepisy na odchudzanie np. Fit przekąski

4.Dodaj ziarna.

Dla wzbogacenia smaku możesz do hamburgera dodać odrobinę ziaren. Ziarna to cenne źródło błonnika. Jednym z ciekawszych ziaren jest komosa ryżowa. Możesz o niej przeczytać we wpisie: Komosa ryżowa na odchudzanie

5.Ser.

Zamiast grubych plastrów dodaj do hamburgera starty żółty ser. Smak sera pozostanie, a zjesz go zdecydowanie mniej niż w tradycyjnym hamburgerze. Możesz także zrezygnować z sera pełnotłustego. I wybrać ser żółty odtłuszczony czyli light.

6.Sos w środku.

Wiele osób narzeka, że chude mięso jest suche i jałowe. Dlatego dla poprawy smaku i zwilżenia mięsa możesz dodać sos do środka bułki. Podczas przygotowywania sosu. Możesz dodać do niego zioła, przyprawy. Zobacz wpis: Zioła na odchudzanie

7.Majonez.

Zamiast pełno tłuszczowego majonezu użyj majonezu light. Jeśli jednak chcesz jeszcze bardziej ograniczyć kalorie to wymieszaj nisko tłuszczowy majonez z jogurtem naturalnym 0% tłuszczu. Możesz także użyć jogurtu zamiast majonezu.

Hamburger light przepisy pomogą Tobie w przygotowaniu zdrowego i lekkiego fast foodu.