Akupunktura na odchudzanie

Akupunktura na odchudzanie.

Odchudzanie alternatywne.

Akupunktura na odchudzanie to tradycyjna chińska medycyna stosowana od tysięcy lat. Akupunktura na odchudzanie stosowana jest przez wiele osób na całym świecie.Zgodnie z założeniami akupunktury w ciele człowieka występują czakry. Czyli punkty energetyczne. Przez które przepływa energia.Na blogu znajdziesz także: Homeopatia na odchudzanie . Dlaczego przez ciało miałaby przebiegać energia ? W dodatku nie widzialna ?!

Wszystko co nas otacza zbudowane jest z atomów. Wszędzie występuje energia. Nawet jej nie widzimy. I nie czujemy. Energia to nie tylko prąd z gniazdka. Energia wytwarza się kiedy rozmawiamy przez telefon komórkowy. A przecież tego nie widzimy. Podobny sposób myślenia zakłada medycyna chińska. Gdzie akupunktura jest tak powszechna i tak znana jak u nas witamina C w tabletkach.

Czakry umiejscowione są w różnych częściach ciała. Blokada któregoś z czakrów powoduję występowanie choroby.

Dlatego w celu odblokowania czakrów. Czy też punktów energetycznych stosuję się akupunkturę. Czyli krótko mówiąc wbijanie igieł w ciało. Nie ma jednak co się obawiać. Nakłucia igłami nie bolą. Są to delikatne ukłucia. Jak przy komarze. Wiele osób wcześniej mnie pytało. Czy akupunktura na odchudzanie pozostawia ślady. Igły stosowane podczas zabiegu nie zostawiają ślady. Więc każdy kto wybiera się na zabieg. Nie musi się obawiać kiedy ślady zejdą. To nie pobieranie krwi. Jeśli zabieg przeprowadza specjalista. Często zdarza się, że akupunktura na odchudzanie wykonywana jest przez lekarza.  Jeśli szukasz akupunktury w swojej okolicy wpisz w wyszukiwarkę google  .To specjalista powinien użyć rękawiczki medyczne ochronne (jednorazowe). A cały zabieg powinien odbyć się w normalnym gabinecie.

Dlaczego akupunktura na odchudzanie ?

Stosowanie akupunktury pozytywnie wpływa na podwzgórze przysadki nadnercza w mózgu. Co pomaga w odchudzaniu.

Wiele osób postrzega otyłość jako skutek przejadania się. Nadmiernego apetytu i brak kontroli nad tym co człowiek spożywa. Jednak czasami otyłość może wynikać z problemów zdrowotnych. Na przykład cukrzycy, zaburzenia funkcjonowania jajników, tarczycy itp.

Oczywiście sama akupunktura nie ma mocy czarodziejskiej różdżki i nie sprawi, że po wkłuciu kilku igieł schudniesz, ale…No właśnie stosowanie akupunktury pomaga pozbyć się problemów zdrowotnych. Między innymi tych o których wspomniałem kilka wersów wyżej.

Plusy akupunktura na odchudzanie.

•  Praktycznie brak efektów ubocznych.

•  Oprócz korzystnego wpływu na odchudzanie. Akupunktura dobrze wpływa także na sen. Łagodzi objawy stresu.

•  Obniża poziom złego cholesterolu.

•  Przyspiesza metabolizm. Poprawia krążenie krwi. Szybsze ukrwienie tkanki. To także szybsze spalanie kalorii.

Badania naukowe a akupunktura na odchudzanie.

Stosowanie akupunktury w kuracji odchudzającej jest powszechną praktyką w Chinach. Istnieje wiele badań i publikacji naukowych. Które podkreślają, że akupunktura pomaga w odchudzaniu.

Co ciekawe jedno z badań przeprowadzono w Polsce. Wzięły w nim udział kobiety w okresie menopauzy. Stosujące hormonalną terapię zastępczą.

Każda z kobiet miała problemy z dodatkowymi kilogramami. Badania dowiodły, że kobietą łatwiej było schudnąć stosując akupunkturę. Niż stosując nisko kaloryczna dietę.Kobiety w okresie menopauzy z nadwagą stosujące akupunkturę.  Uzyskały lepsze  efekty w odchudzaniu. Niż kobiety w podobnej sytuacji stosujące samą dietę.

Specjaliści od akupunktury zanim dokonają zabiegu to przeprowadzają wywiad na temat stanu zdrowia i przyczyn nadwagi u pacjenta.

Wady akupunktura na odchudzanie.

Minusem z pewnością jest fakt, że akupunktura to zabieg za który trzeba zapłacić. No i nie jest dostępna wszędzie. Z reguły gabinety oferujące akupunktura na odchudzanie znajdują się w dużych miastach.

Efekty akupunktura na odchudzanie.

Akupunktura świetnie wspomaga odchudzanie. Jednak jeszcze lepsze efekty uzyskasz, gdy połączysz ją z dietą i aktywnością fizyczną. Świetne rezultaty w odchudzanie daję połączenie akupunktury z innymi elementami. Diety, aktywności fizyczne z masażami odchudzającymi. Lub z ziołami na odchudzanie. Jak widać akupunktura na odchudzanie pomaga zrzucić zbędne kilogramy.