Galaretka Dukana

Galaretka Dukana.

Galaretka.

Galaretka Dukana to przepis na dietetyczną galaretkę. Zwykła ma około 400 kalorii. Natomiast ta według przepisu dr Dukana ma zaledwie kilkanaście kalorii. Tak mało kalorii. Ponieważ do zwykłej galaretki. Trzeba dodać cukier. Natomiast do galaretki Dukana dodajesz słodzik. Który ma zdecydowanie. Mniej kalorii. Niż cukier. Ważne żeby w czasie jej przyrządzaniu wybrać taką herbatę smakową jaką lubisz. Dobrze żeby była dobrej jakości. Wierzcie mi ale jest to odczuwalne po tym jak galaretka zgęstnieje. Owocowa herbata dobrej jakości dłużej utrzymuje ładny zapach. O innych dietetycznych galaretkach pisałem już na blogu. Przeczytaj ten wpis: Galaretka na odchudzanie .Czas wykonania jest krótki i zajmuje około 15 minut.

Taki posiłek zaspokaja głód. I sprawi, że będziesz czuć się najedzona przez dłuższy czas. Warto jest ją przygotować sobie w czasie odchudzania. Jedną galaretkę możesz podzielić na kilka porcji. Najlepiej jest przygotować sobie ją w niedziele. I jeść w następnym tygodniu. Po kawałki co dwa dni. Poza tym można ją jeść zamiast słodyczy. Jako słodki przysmak.

Składniki galaretka Dukana.

• Trzy łyżeczki żelatyny.1,5 szklanki wrzącej wody.3 torebki herbaty owocowej np. o smaku pomarańczy.Ale może być inny smak. Taki jak lubisz.Jedna łyżka soku z cytryny.Słodzik.

Przygotowanie galaretka Dukana.

Wstaw wodę. Przygotuj szklankę. Zalej szklankę herbaty. Posłodź słodzikiem. Wyciągnij torebkę. Następnie poczekaj aż herbata ostygnie.W połowie szklanki rozpuść żelatynę. Pamiętaj, że woda musi być wrząca w połowie szklanki. Przygotuj jakiś większy kubek. Lub małą miskę. Wlej do niej herbatę, następnie dodaj żelatynę. Wszystko wymieszaj. I wstaw do lodówki. Poczekaj aż zgęstnieje. Wyciągnij i już możesz delektować się smakiemi galaretka Dukana.