Dobre diety

Dobre diety.

Dobre diety czy takie istnieją. W dzisiejszym wpisie postaram się odpowiedzieć na pytanie o dobre diety  które wiele razy otrzymuje od Was !

„ Czy możesz polecić jedną diete, która jest najlepsza. Jakie diety dobre są a które nie ?…”

No właśnie dlaczego jedne diety odchudzające działają a inne nie. Czy istnieją w takim razie dobre diety ?

Każdy kto rozpoczyna odchudzanie powinien sobie zadać kilka pytań:

1. Czy chce schudnąć mało np. 2-5 kilogramów.

2. Czy chce zrzucić dużo kilogramów np. 20, 30 kg.

Czy chce traktować dietę na odchudzanie jako nowy sposób odżywiania.

Na blogu prezentuje różne diety. Jedne na parę dni które pozwalają zrzucić mało kilogramów oraz takie dobre diety dzięki którym można schudnąć dużo kilogramów. Niektóre diety to diety szybkie, żeby np. schudnąć na ślub czy urodziny.

Jednak dokładniej odpowiadając na te pytanie odpowiedź jest prosta dieta diecie jest nie równa. Są dobre diety i nie właściwe diety. Wszystko zależy od tego ile chcemy schudnąć w jakim czasie i jaki dotychczas prowadziliśmy tryb życia. Oczywiście jeśli ktoś wcześniej jadł same fast- foody i słodycze to radze wprowadzić nie tylko dietę, ale też zmienić swoje nawyki żywieniowe. Jeśli dieta przyniesie efekty, a nawyki żywieniowe pozostaną złe to i tak prędzej czy później kilogramy wrócą. Jednak poza tym istnieją dobre diety kilkudniowe na zrzucenie paru kilogramów.

Dobre diety bez efektu jo-jo ?

Drugą kwestie bardzo ważną w trakcie odchudzania jest uniknięcie efektu jo-jo. Jeśli dieta trwa dłużej warto jest zastosować zasadę: wstęp do diety później sama dieta i powrót do zbilansowanego ale zdrowego odżywiania. Czyli jeśli stosujesz dietę 1000 kcal przez tydzień czasu. To po tym czasie każdego dnia o odrobinę zwiększaj swoje dzienną dawkę kalorii. Czyli 8,9 i 10 dnia dostarczaj każdego dnia 1200 kcal później 1500 a na końcu tyle ile wynosi twoje Dzienne zapotrzebowanie na kalorie.

•  Jeśli stosujesz dietę 1000 kcal przez tydzień czasu, a później już następnego dnia dostarczysz 2000 czy 2500 kalorii masz większe szanse na przytycie czyli słynny efekt jo-jo. Jest to naturalna reakcja organizmu. Organizm w ten sposób broni się. Magazynuje jedzenie pod postacią odkładania tkanki tłuszczowej. Można powiedzieć, że organizm robi zapasy na wszelki wypadek. Jest to naturalna reakcja biochemiczna i nic i nikt tego nie zmieni. Czyli pamiętaj przechodź ostrożnie z diety odchudzającej do normalnego odżywiania a w ten sposób unikniesz efektu jo-jo. Przejście z diety odchudzającej do normalnego zbilansowanego odżywiania powinno być stopniowe i płynne.

Dobre diety czyli przestrzeganie diety.

Trzecią kwestia bardzo ważną w czasie odchudzania jest dokładne przestrzeganie zasad diety. Niektóry diety są mniej lub bardziej rygorystyczne. Na blogu zawsze podaje czy dieta jest bardzo ścisła czy też dowolnie można ją skomponować. Zresztą sam tego doświadczyłem testując dietę Kwaśniewskiego. Dieta Kwaśniewskiego kładzie szczególny nacisk na jedzenie posiłków bogatych w tłuszcz, ale tylko bogatych w tłuszcz. Chciałem sprawdzić skuteczność diety Kwaśniewskiego. Jednak do mojego codziennego menu dodałem węglowodany, które tam nie powinny się znaleźć. Jak nie trudno się domyślić przez moje odstępstwa od diety dieta była nie skuteczna.

Dobre diety uniwersalne czy takie istnieją ?

Nie ma diety uniwersalnej. Każdy człowiek jest inny, prowadzi inny tryb życia i posiada inny metabolizm. Nie można zapominać, że odchudzają się praktycznie wszyscy w każdym wieku bez względu na zawód czy wykształcenie.Niektórzy mogą się zarzekać, że nigdy nie stosowali diety i nie odchudzali się ale dietę na odchudzanie czasami trzeba stosować ze względów zdrowotnych np. przed operacją. Dlatego tak wiele jest diet, żeby każdy kto chce się odchudzać mógł wybrać najlepszą dla siebie dietę. Poza tym niektóre diety są naprawdę smaczne i skuteczne np. Dieta truskawkowa która jest typową dietą sezonowa jest dietą pyszną i skuteczną. Czas wiec wypróbować dobre diety.

I najważniejszą zasada jeśli chodzi o dobre diety.

– Nie zapomnij połączyć dietę z aktywnością fizyczna obojętnie jaką czy to Pływanie na odchudzanie Nordic walking na odchudzanie czy też Bieganie na odchudzanie

Dobre diety plus sport są gwarancją Twojego sukcesu.

Powodzenia !