Dieta truskawkowa

Dieta truskawkowa.

Świeże owoce.

 

Dieta truskawkowa trwa 3 dni i możesz  schudnąć 2,5 kg.Przez wiele osób takie odchudzanie uznawane jest za najsmaczniejsze. Kto z nas nie lubi truskawek ? Większości z nas owoce te kojarzą się z latem i upałami. Bo właśnie wtedy można je kupić.Co prawda sezon na truskawki jest krótki. Jednak dietę można stosować przez cały rok.  Wystarczy skorzystać z mrożonych owoców. Dieta truskawkowa jest świeża i zdrowa. Doskonale oczyszcza organizm z toksyn. Oczywiście w smaku najlepsze są nasze krajowe truskawki.

Jednak w sklepach można co raz częściej spotkać owoce z Holandii czy Belgi. Można ją podawać na wiele sposobów. Lub jeść samą. Najlepiej smakuje ze śmietaną. Jednak w czasie odchudzania lepiej jest nie jeść śmietany. Zamiast tego można ją jeść z jogurtem naturalnym 0 % tłuszczu.

Ciekawostką jest fakt, że istnieje biała odmiana truskawek. Normalne truskawki tylko, że białego koloru. Za to z czerwonymi pestkami.Te owoce w smaku przypominają ananas. Swój dziwny wygląd zawdzięczają temu, że powstały ze skrzyżowania dwóch gatunków roślin. Są także mniejsze od zwykłych truskawek. Wiele osób uważa, że są to truskawki albinosy. Po raz pierwszy wyhodowano je w Ameryce Południowej. Dopiero później trafiły do Europy. Początkowo myślano, że jest to żart. Ponieważ wiadomość o białych truskawkach. Ukazała się na przełomie marca i kwietnia. Jednak jak się później okazało. Białe truskawki faktycznie istnieją. Jednak rzadko można je spotkać w sklepach. Bo szybciej się psują. I trudno się je uprawia.

Tak właśnie wyglądają białe truskawki.

Białe truskawki.

Z owoców tych można przygotowywać smaczne koktajle truskawkowe. Są pyszne i orzeżwiają organizm. Zwłaszcza w lecie. Więcej o koktajlach przeczytasz we wpisie: Koktajle na odchudzanie

Kuracja odchudzająca jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które odchudzają się latem. I chcą jeść sezonowe owoce.  Zresztą na blogu pisałem już o innej sezonowej diecie, a mianowicie: Dieta jagodowa

  • Wiele osób zastanawia się ile ważą truskawki. Otóż jedna szklanka zawiera około 145 gram tego owocu.

Menu w diecie truskawkowej jest proste. Posiłki nie są drogie. I zawierają pełno pysznych i słodziutkich truskawek. Poza tym, że dieta truskawkowa jest pyszna. To owoce te dostarczają organizmowi mnóstwo cennych witamin. I wartości odżywczych.

Jadłospis dieta truskawkowa.

1 dzień.

Śniadanie – 135 kcal. 20 dag truskawek. Ziołowa herbata. Mały jogurt naturalny.

II śniadanie – 33 kalorie. 10 dag truskawek.

Obiad. Ryż z truskawkami.

Podwieczorek  – 33 kalorie. 10 dag truskawek.

Kolacja. Omlet z truskawkami, zielona sałata.

2 dzień dieta truskawkowa.

  1. Śniadanie – 135 kcal. 20 dag truskawek. Ziołowa herbata. Mały jogurt naturalny.
  2. II śniadanie – 33 kcal. 10 dag truskawek.
  3. Obiad. Sznycel w sosie truskawkowym.
  4. Podwieczorek  33 kcal. 10 dag truskawek.
  5. KolacjaMelon. Zobacz również wpis: Melon na odchudzanie

Dzień trzeci dieta truskawkowa.

Śniadanie – 135 kcal. 20 dag truskawek. Ziołowa herbata. Może być np. zielona herbata. Mały jogurt naturalny.

II śniadanie – 33 kcal. 10 dag truskawek.

Obiad. Filet “ogrodniczek”.

Podwieczorek – 33 kcal.  10 dag truskawek.

Kolacja. Mozzarella z truskawkami. Naprawdę pyszna sprawa. Połączenie serka z pysznymi owocami.

Taka kuracja odchudzające ma wiele zalet. Dieta truskawkowa obniża poziom złego cholesterolu we krwi. Odkwasza organizm. Świetnie oczyszcza organizm z toksyn. I innych zanieczyszczeń. Owoce te również świetnie wzmacniają włosy.

Tu z kolei możesz obejrzeć przepis na ryż z truskawkami według przepisu Górala 🙂

[jwplayer mediaid=”17787″]

Owoce te zawierają pektyny. Dzięki czemu pokarm jest szybciej trawiony. I łatwiej jest schudnąć. Zawierają również kwas elegonowy. Który chroni organizm przed wystąpieniem nowotworu. Więcej o tym kwasie możesz przeczytać wpisując w google

Przeciwwskazania dieta truskawkowa.

Takiej kuracji odchudzającej. Nie powinny stosować osoby cierpiące na cukrzyce. Poza tym niektóre osoby są uczulone na ten owoc. Zwłaszcza na pestki zawarte w owocu.

Oczywiście w trakcie odchudzania trzeba odpowiednio nawadniać organizm. W ciągu dnia najlepiej jest pić od 1,5 do 2 litrów wody. Mineralnej niegazowanej. Która usuwa z organizmu toksyny. Można również pić ziołowe herbatki na odchudzanie. Takie jak zielona herbata. Czy czerwona herbata. Które również świetnie oczyszczają organizm z toksyn. A do tego przyspieszają odchudzanie. Bo przyspieszają metabolizm. Czyli spalanie kalorii. Z pewnością dieta truskawkowa to świetna dieta sezonowa.