Dieta słoiczkowa

Dieta słoiczkowa.

Słoiczki dla maluchów.

Dieta słoiczkowa pozwala schudnąć nawet do 5 kg w 7 dni. Dieta trwa 7 dni. Nazywana jest także dietą Tracy Anderson.Dzienna dawka kalorii wynosi od 500 do 1400 kcal.

Dieta słoiczkowa została stworzona przez amerykańska trenerka odchudzania Tracy Anderson. Trenerka z powodzeniem pracowała nad wagą takich gwiazd jak: Shakira, Madonna czy Gwynetth Paltrow.  Dieta słoiczkowa jest stosunkowo prosta. Polega na jedzeniu posiłków przeznaczonych dla niemowlaków.

Tak, tak dobrze czytasz jedzenie w słoiczkach dla niemowlaków. Popularne gerbery to podstawa diety Anderson. Słoiczki z jedzeniem dla maluchów mają różną pojemność od 50 do 220 g.

Dlatego Tracy poleca większe słoiczki przeznaczone dla dzieci powyżej 1 roku. Każdego dnia podczas diety należy zjadać 14 słoiczków z jedzeniem. Oprócz tego dieta słoiczkowa zakłada, że w ciągu dnia należy zjeść jeden posiłek wartościowy.

Dieta słoiczkowa tylko przez 7 dni ?

Gerbery może i są smaczne i zjadalne, ale zawierają dużą ilość węglowodanów. Wynika to z faktu, że dziecko na tak małym etapie swojego życia potrzebuje sporej energii do rozwoju. Dlatego warto jest wybierać te słoiczki, których skład ma mniejszą zawartość węglowodanów. Z pewnością dużym plusem takiego odchudzania jest prostota.

Słoiczki bez problemu dostaniesz w sklepie spożywczym. W dodatku dieta słoiczkowa nie wymaga od nas przygotowywania posiłków. Pokarm w słoiczkach ma bardzo mało kalorii.Jednak niektóre posiłki w słoiczkach są bardzo kaloryczne, dlatego należy ostrożnie kupować słoiczki z jedzeniem.

Dieta słoiczkowa może być idealnym rozwiązanie dla osób zapracowanych. Minusem diety jest jej monotonność. Dieta słoiczkowa obarczona jest dużym ryzykiem efektu jo-jo więc musicie uważać podczas odchudzania.

Dieta słoiczkowa plusy.

  • Jest wygodna.
  • Łatwa i podręczna, słoiki można wszędzie ze sobą zabrać.
  • Jest zdrowa, bo słoiczki głównie zawierają przeciery z warzyw i owoców.
  • Wysoka jakość diety. Pożywienie dla dzieci w słoiczkach przechodzi różne badania i jest najwyższej jakości.
  • Dieta ekologiczna, bez dodatku soli.

Dieta słoiczkowa minusy.

Słoiczki gerbera sporo kosztują zwłaszcza jeśli je się na wszystkie posiłki.

Nie ma co się oszukiwać słoiczki są przeznaczone dla małych dzieci. Dzieci w tym wieku muszą być karmione specjalnym jedzeniem. Dlatego dietę należy traktować raz na jakiś czas.

Natomiast największym minusem jest fakt, że pożywienie ze słoiczków ma mało błonnika. Jest to duży problem, bo jak pisałem Błonnik na odchudzanie to prawdziwy król odchudzania. Dlatego moja rada jest taka, aby uzupełnić dietę słoiczkową o błonnik np. jedząc warzywa lub owoce może też być pieczywo chrupkie np. wasa.

Dieta słoiczkowa opinie.

Pewna młoda mama napisała do mnie.

„…cześć czytam twojego bloga, bardzo podobają mi się twoje wskazówki i rady na odchudzanie. Mam 24 lata ostatnio urodziłam córeczkę Lenkę i chciałabym wrócić do wagi sprzed ciązy. Czytałam u ciebie na blogu o diecie słoiczkowej czy mogę ją stosować po urodzeniu dziecka ??? Byłoby fajnie karmić małą i równocześnie sama bym się odchudzała jedząc gerbery…czy takie coś jest możliwe”

Lepszym rozwiązanie w takiej sytuacji jest odpowiednie odżywianie, bo z pewnością karmisz lub niedługo będziesz karmić niemowlaka własnym mlekiem.

Natomiast po ustaniu karmienia piersią polecam Dieta Matek która znajdziesz na moim blogu. Z pewnością dieta słoiczkowa jest ciekawym sposobem na odchudzanie.