Dieta przeciw rakowi piersi

Dieta przeciw rakowi piersi.

Symbol walki z rakiem piersi.

Wpis o tym jaka dieta przeciw rakowi piersi jest najlepsza  i dlaczego wegetarianki rzadziej zapadają na nowotwory piersi niż inne  kobiety.

Witaj !

Rak piersi to nie wyrok !

Z pomocą mojego bloga dasz radę zaczynamy !

Ze względu na liczne prośby, które otrzymuje w mailach publikuje dieta przeciw rakowi piersi. Nie jest to dieta odchudzająca. Jednak dieta przeciw rakowi piersi jest dietą zdrowotną czyli zbieżna z tematyką bloga. Wiele punktów z diety antyrakowej pomaga w odchudzaniu.

W tekście publikuje zamiennie rak i nowotwór choć jak wiadomo nie jest to samo. Jednak żeby nie powtarzać ciągle tego samego słowa stosuje oba słowa zamiennie.

Lekarze wciąż powtarzają, że prawidłowa dieta może w 60-70 % zapobiec występowaniu nowotworu. Dlatego tak ważna jest dieta przeciw rakowi piersi.

Dieta przeciw rakowi piersi a zapadalność na nowotwór.

60-70 % czyli 7 osób na 10 nie zapadnie na raka jeśli będzie stosować odpowiednią dietę i styl życia taki o jakim piszę na swoim blogu.

KLUCZOWYM czynnikiem w walce, ale też uniknięciu wystąpienia nowotworu jest pozbycie się nadwagi. Dieta przeciw rakowi piersi to dieta odchudzająca i antynowotworowa.

Idziesz na zakupy, zapisz te skróty na kartce.

Dieta przeciw rakowi piersi co jeść.

– Witaminy A, C, E  jednak na produkcie spożywczy może być napisany odpowiednik czyli odpowiednio karoten, kwas askorbinowy, tokoferol.

– Pierwiastki: selen, magnez.

Dieta przeciw rakowi piersi co powinnam wiedzieć ?

Dieta przeciw rakowi piersi jest dietą ubogą w cukier, tłuszcze i sól.

Dieta przeciw rakowi piersi 10 zasad.

  1. Błonnik.

Pisałem o nim że jest „Królem odchudzania”. Zobacz wpis: Błonnik na odchudzanie .Okazuje się że nie tylko pomaga w odchudzaniu, ale też zapobiega występowaniu nowotworu. Dieta przeciw rakowi piersi powinna być bogata w błonnik. Bo pozbywa on z organizmu estrogen odpowiadający za występowanie nowotworu. To podwyższony poziom estrogenu przyczynia się do występowania nowotworu.

Fakty dieta przeciw rakowi piersi.

Badania jednoznacznie wykazały, że wegetarianki wydalają z organizmu 3 razy więcej estrogenu niż kobiety, które jedzą mięso.

No i co z tego ?

Estrogen nie wydalony z organizmu powraca do krwio obiegu i destabilizuje gospodarkę hormonalną u kobiet. A to w znaczący sposób przyczynia się do występowania raka.

Dieta przeciw rakowi piersi ma wiele wspólnego z jadłospisem wegetarianek.

U kobiet, które ze smutkiem i łzami w oczach od tej chwili porzuciły mięso w kąt i od teraz są wegetariankami to dobra informacja.

Dieta przeciw rakowi piersi uwaga !

Dieta wegetariańska obniża o 50 % poziom estrogenu w organizmie słownie: pięćdziesiąt procent !!!

Drogie Panie.

Jeśli obniżycie swój poziom estrogenu w organizmie o zaledwie 20 % ryzyko wystąpienia nowotworu piersi u Was spadnie 4-5 krotnie !!!

To bardzo ważne i cenne informację.

2. Obniż poziom cholesterolu i unikaj tłuszczu zwierzęcego.

Tłuszcz przyczynia się do rozwoju rodników odpowiedzialnych za powstawanie raka. Rodniki niszczą komórki i fragmenty dna ludzkiego.Dieta przeciw rakowi piersi powinna być dietą bez cholesterolowa hamuje rozwój guzów !!! Musisz wiedzieć, że rak to pies na cholesterol. Komórki nowotworowe rozwijają się w środowisku podwyższonego poziomu złego cholesterolu.

Nie wierzysz ? Z pewnością masz kogoś wśród swoich bliskich lub znajomych (kobiet) kto choruję lub chorował na raka piersi. Spytaj się jej jakie miała wyniki hormonu prolaktyny i estrogenu.

Jednak zanim to zrobisz ja już teraz mogę Ci powiedzieć.Kobiety zapadające na nowotwór mają podwyższony poziom obu wspomnianych hormonów.Dlatego wyłącz monitor na chwilę i pójdź do lodówki i wyrzuć nabiał, tłuste mięso, mleko i jajka. Te wszystkie produkty podnoszą poziom cholesterolu.

Musisz też nauczyć się rozpoznawać dwa rodzaje cholesterolu, bo nie każdy cholesterol jest zły dla organizmu. Ale o tym napiszę innym razem.Kobiety chcące stosować dietę antyrakową muszą jeść więcej warzyw, owoców, ziaren zbóż. Na blogu publikuje wiele różnych diet w tym diet warzywnych i owocowych.

3. Dieta przeciw rakowi piersi a chemia w spożywce.

Muszę zasmucić mieszkańców dużych miast, ale woda chlorowana w znaczący sposób podnosi ryzyko zachorowania. Dlatego nie dziwi zwłaszcza latem masowe zjawisko kupowania zgrzewek wody mineralnej przez ludzi. Uważać należy na drób, mięso, jajka i mleko.

Osobiście wyeliminowałem jajka i mleko z mojej diety i naprawdę o wiele lepiej się czuje i mój organizm lepiej funkcjonuje, ale to mój przypadek.Współczesne mleka UHT w kartoniku mają nie zwykle długi termin przydatności nigdy to was nie zdziwiło ?

Samo mleko nie jest w stanie tyle wytrzymać dlatego dodawane są różnego rodzaju konserwanty no i jest pasteryzowane. Jednak spokojnie można też znaleźć wartościowe mleko.

4.Dieta przeciw rakowi piersi czyli EKO EKO EKO !

Ekologia. Jedz produkty ekologiczne, zdrowe i naturalne naprawdę pomagają w przypadku nowotworu oraz prewencyjnie.

5. Dieta przeciw rakowi piersi a antyoksydanty.

Poprawiają dna i regeneracje komórek. Najbardziej znane antyoksydanty to zielona herbata świetna na odchudzanie wiele razy o niej wspominałem na swoim blogu i grejpfrut szczególnie polecany w celu uniknięcia wystąpienia nowotworu.

Zresztą grejpfrut też świetnie wpływa na odchudzanie. Na blogu pisałem o diecie grejpfrutowej. Ale tych oksydantów jest więcej ja tylko o dwóch wspomniałem.

6. Fitoestrogeny.

To słowo szczególnie powinnaś zapamiętać. Zapisz je sobie i przyklej na lodówce. Jak będziesz robić zakupy wybieraj produkty zawierające fitoestrogeny. Znajdują się w produktach roślinnych takich jak: brukselka, paternak, kapusta, rzodkiewka.

Inne to czosnek, pomidory, cebula, ostra papryka.

7. Dieta przeciw rakowi piersi a stres.

Jest to czynnik który trudno jest pozbyć się z dnia codziennego. Jednak badania naukowe są nie ugięte. Lekarze jednoznacznie stoją na stanowisku, że stres osłabia organizm i „przyciąga nowotwory”.

Łatwo powiedzieć gorzej zrobić. Jednak jest na to sposób musisz znależć czas i sposób na rozładowanie negatywnych emocji czy stresujących sytuacji. Jednym z takich sposobów może być np. czytanie mojego bloga odchudzanieplus.pl ale tak na poważnie to np. medytacja. Świetnie pomaga w stanach stresowych.

8. Aktywność fizyczną.

Nie musisz zaraz chodzić na siłownie lub biegać maratony. Wystarczy aktywność fizyczna drobna choćby spacery. Ruszać się możesz nawet oglądając telewizję o czym pisałem na blogu.

“Ruch, ruch wszyscy na około mówią, żeby się ruszać a ja jestem leniwa i nie chcę ćwiczyć !”

Wszyscy mówią ruch jednak mało kto mówi o co dokładnie chodzi. Podczas aktywności fizycznej obniża się poziom estrogenu. Rachunek jest prosty mniejszy estrogen to mniejsze ryzyko zachorowania na raka piersi.

I co jeszcze ? ćwicząc poprawia się twoje samopoczucie, ma to też wpływ na psychikę. Poprawia się praca układu immunologicznego czyli układu odpornościowego. Który ma chronić Twój organizm przed rakiem.

Ostatnio na oficjalnym fanpage Ewy Chodakowskiej sam przeczytałem o kobiecie, która dzięki jej zestawie ćwiczeń i diecie schudła i wygrała z nowotworem.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=514451545295227&set=a.422230287850687.98575.186823701391348&type=1

9. chudniemy !

Nadwaga to więcej komórek tłuszczowych, które produkują estrogen. Większy estrogen to jak pisałem większe ryzyko zachorowania na nowotwór. Ale bez paniki ryzyko nie oznacza, że wszystkie kobiety z nadwagą zachorują, ale ryzyko jest większe niestety…

10. Dieta przeciw rakowi piersi a papierosy i alkohol.

Nie ma co tłumaczyć wszyscy wiemy, że palenie szkodzi i jest nie zdrowe powiem krótko palacze 4 razy częściej zapadaj na nowotwór.

“Na szczęście nie pale uff !”

Nie do końca a czy Twój mąż, chłopak, partner, kochanek nie pali ? Bierne palenie jest równie szkodliwe co palenie nałogowe. Bierni palacze 3 razy częściej zapadają na raka. Wiele razy okazuję się, że to żona zapada na nowotwór mimo, że w domu to mąż pali.

Unikaj alkoholu.

Alkohol osłabia układ immunologiczny i podwyższa poziom estrogenu w organizmie. Poza tym częste picie alkoholu sprawia, że pogarsza się funkcjonowanie wątroby i trudniej jest pozbyć się z organizmu substancji toksycznych

Te 10 zasad dowodzi tylko temu, że dieta przeciw rakowi piersi jest bardzo pokrewna z dietą odchudzającą.

Na blogu znajdziesz także inne diety przeciwko nowotworowi: Dieta dr Budwig i Dieta Gersona sprawdź !

Dieta przeciw rakowi piersi Pamiętaj !

Dbaj o siebie, chudnij dla siebie i swojego zdrowia. Regularnie badaj swoje piersi, chodź na badania kontrolne to nic nie kosztuje, a może uratować Tobie życie.

Schudniesz, dasz radę !