Dieta po diecie

Dieta po diecie no właśnie jaką dietę stosować jeśli jedną dietę już zakończyliśmy. Diety mają to do siebie, że z reguły trwają krótko. Po skończeniu diety dobrze jest zachować dobre nawyki żywieniowe. Odpowiednie odżywianie może nas uchronić przed efektem jo-jo.

Często błędem osób odchudzających się jest stosowanie diety nawet przez kilka tygodni, a następnie powrót do dawnych nawyków żywieniowych. Wtedy całe odchudzanie może pójść na marne. Dlatego warto jest pomyśleć nad zmianą swoich nawyków żywieniowych. Dobrze jest także zmienić swój styl życia.

Zmiana nawyków żywieniowych.

Nawyki żywieniowe są różne. Tak jak różni są ludzie. Niektórzy kochają czekoladę inni fast foody. Jeśli schudłaś i chcesz utrzymać wagę to zamiast diety po diecie. Zmień swoje nawyki żywieniowe. Najlepsza dieta po diecie to zmiana nawyków żywieniowych. Czekoladę i słodycze możesz zamienić na słodkie owoce. Owoce również mają cukier fruktozę. Jednak jest to zupełnie inny rodzaj cukru.

• Fruktoza to cukier przyjazny dla organizmu. Organizm łatwiej rozkłada cukier z owoców niż cukier ze słodyczy. Dieta po diecie powinna być bogata w owoce.  Istnieją również light odpowiednik słodyczy. Takie light słodycze mają mniejszą zawartość cukru. Jeśli uwielbiasz fast foody. Przy okazji zerknij na wpis: Kalorie fast food .Możesz ograniczyć kaloryczność fast foodów. Zamawiając popularny zestaw sieci fast food poproś o cole light. Wybierz kanapki z większą zawartością sałaty niż mięsa. Żeby nie przytyć wystarczy, że dieta po diecie będzie dietą light. Z zestawów wybierz mały zestaw zamiast XXL.

Zmiana stylu życia dieta po diecie.

Najlepsza dieta po diecie to zmiana stylu życia. Wprowadź do swojego życia aktywność fizyczną. Trudno jest schudnąć, a tym bardziej utrzymać wagę bez sportu. Dlatego dieta po diecie powinna zawierać element sportu. Większość osób kojarzy sport ze żmudnym treningiem. Seriami brzuszków i katorgą na siłowni. Oczywiście jeśli chcesz mieć ciało atlety to bez siłowni nie da rady. Jednak aktywność fizyczna może być na wiele sposobów. Może to być jazda na rowerze. Pisałem o nim we wpisie: Odchudzanie na rowerze  . Ale może to być zostawienie samochodu na parkingu.

I chodzenie po zakupy na pieszo. Swoją drogą znam takie kobiety które potrafią po kilka godzin chodzić po centrum handlowym. I to też jest sport. Dieta po diecie powinna zawierać sport. Dobierz aktywność fizyczną zgodnie ze swoimi możliwościami. Wiele osób narzeka, że nie ma czasu na sport. Ale nie trzeba chodzić na fitness lub siłownie, żeby być aktywnym fizycznie. Ćwiczyć możesz w domu. W internecie pełno jest filmów z przykładowymi ćwiczeniami. Swoją drogą najbardziej polecam trening z Ewą Chodakowską.

Aktywność fizyczna dieta po diecie:
  • Uprawiaj sport zgodnie z twoim wiekiem.
  • Nie musisz płacić za sport. Możesz ćwiczyć w domu filmy z youtuba.
  • Ćwicz z drugą osobą. Będziesz mieć większą motywację.

Dobrze jest także wsłuchać się swojego ciała. Często organizm wysyła nam sygnały, że brakuje mu pewnych składników. Ogromny apetyt na słodycze może być spowodowany brakiem chromu. O chromie pisałem we wpisie: Chrom na odchudzanie .Warto jest wsłuchać się w swój organizm. Organizm często informuje nas o braku jakiegoś składnika w diecie. Ważne jest żeby jeść słodycze i fast foody, ale rzadko i w normalnych porcjach.

Brak diety – dieta po diecie.

Dla niektórych osób najlepsza dieta po diecie to brak diety. Niektóre osoby nawet po skończeniu diety nadal liczą skrupulatnie kalorie. Ciągła ważenie się też nie jest dobrym rozwiązaniem po diecie. Po prostu najlepsza dieta po diecie to jedzenie posiłków zbilansowanych. Pozwól sobie na drobne odstępstwa od czasu do czasu. Zmiana nawyków żywieniowych i trybu życia nie musi być drastyczna.

– Możesz stopniowo zmieniać swój tryb życia. Wystarczy, że na początku częstego jedzenia słodyczy. Wyznacz sobie jeden dzień w tygodniu w którym pozwolisz sobie na jedzenie słodyczy. Możesz też nagradzać siebie drobnymi smakołykami za sukcesy w odchudzaniu. Oczywiście wszystko zgodnie z zasadą złotego środka. Tak by nie przekreślić efektów odchudzania. Podsumowując. Najlepsza dieta po diecie to zmiana nawyków żywieniowych i stylu życia.