Dieta orientalna

Odchudzanie dieta orientalna.

Filozofia Yin-Yang.

Dieta orientalna pozwala schudnąć do 3 kg w tydzień. Dieta wywodzi się ze wschodu i stanowi połączenie diety doktora Hay”a i filozofii Yin-Yanga. W czasie trwania kuracji można pić alkohol.

Dieta orientalna jest bardzo ciekawa ze względu na to, że łączy w sobie azjatycką filozofie i możliwość odchudzania. Dieta orientalna przynosi korzyści dla ducha, zdrowia i ciała, bo odchudza i dobrze wpływa na funkcjonowanie organizmu.

Dieta orientalna to zupełnie nowe spojrzenie na odchudzanie. Większość diet odchudzających bazuje na europejskich produktach spożywczych: warzywach i owocach. Dieta orientalna wprowadza zupełnie nowe smaki do diety odchudzającej.

Ciekawostką jest fakt, że dieta orientalna dopuszcza picie alkoholu w trakcie odchudzania. Oczywiście są to małe dawki i taki alkohol który pomaga na trawienie np. lampka wina do posiłku. Każdy kęs posiłku powinien być dokładnie pogryziony, jeść należy bez pośpiechu. Dieta orientalna to nie tylko odchudzanie, ale także pewna filozofia spożywania posiłków. Niestety współczesne czasy sprawiają, że jemy szybko i w pośpiechu. Często nawet nie gryziemy dobrze posiłku który jemy.

A co ciekawe według lekarzy trawienie rozpoczyna się już w jamie ustnej. Wbrew pozorom odpowiednie przeżuwanie posiłku jest ważne. Duży nacisk na odpowiednie przeżuwanie posiłków kładzie kuracja odchudzająca Fletchera. Pisałem o niej we wpisie: Dieta Fletchera Gdy jesteśmy mocno głodni, jemy tak długo aż poczujemy sytość w żołądku. Naukowcy już dawno udowodnili, że dopiero po 15 minutach posiłek trafia do żołądka. Czyli wilczy apetyt może sprawić, że zjemy więcej niż to możliwe.

Na czym polega dieta orientalna ?

Głównym założeniem takiego odżywiania jest odpowiednie łączenie produktów spożywczych. Węglowodanów nie można łączyć z białkami. Istnieje także grupa neutralna produktów spożywczych. Jest to dobry sposób na odchudzanie. Odpowiednie składniki odżywcze w posiłku sprawiają, że łatwiej jest organizmowi spalić posiłek. Jeśli organizm szybciej spala kalorie, ma szybszą przemianę materii to szybciej spalana jest tkanka tłuszczowa.

Na śniadanie zaleca się picie zielonej herbaty, soku z owoców oraz jedzenie owoców.

Oprócz figi i bananów. Owoce i warzywa można łączyć z białkami. Kolejną grupą produktów spożywczych są produkty neutralne, które można łączyć z węglowodanami i białkami.

Plusy dieta orientalna.

•  Poprawia samopoczucie. Nie łączenie produktów spożywczych z pewnych grup sprawia, że organizm lepiej funkcjonuje.

•  Nie trzeba liczyć kalorii. Duża zaleta, bo komu się chce liczyć kalorie ?

•  Nie trzeba się głodzić. Podczas stosowania diety orientalnej nie będziecie chodzić z pustym żołądkiem.

•  Działa nie tylko na odchudzanie. Dieta orientalna to harmonia umysłu i ciała.

Dieta orientalna dodaje sił i wzmacnia organizm przed chorobami. Spożywanie w trakcie diety orientalnej takich produktów jak:  ryby i orzechy. Chroni organizm przed wystąpieniem infekcji.

Dieta orientalna produkty z różnych grup.

Węglowodany – ryż, soczyste owoce, makaron, chleb, słodkie owoce.  Nie można łączyć z białkami.

Białka – owoce morza, chudy nabiał, soja, jaja, ryby, mięso. Nie można łączyć z węglowodanami.

Neutralne – orzechy, grzyby, warzywa, oleje, przyprawy, masło. Można je łączyć z węglowodanami białkami.

Co jeść – dieta orientalna.

Oliwa z oliwek, makaron sojowy, tofu sojowe, sos sojowy, sos rybny, grzyby krajowe, kiełki, przyprawy orientalne.

Jadłospis dieta orientalna.

Śniadanie: Szklanka soku nisko słodzonego o smaku: jabłkowo-marchwiowo-pomarańczowym. Do tego gruszka (150 kcal).

II Śniadanie: Seler naciowy około 100 g, szklanka soku pomidorowego (20 kcal).

Obiad: Lampka wina białego wytrawnego, zapiekany w folii filet z dorsza w jarzynach (600 kcal).

Podwieczorek: Sałatka garściowa. Czyli po garści z orzechów włoskich, rodzynek, i banan. (ok. 300 kcal).

Kolacja: Risotto warzywne (ok. 250 kcal).

Składniki i sposób przygotowania risotto.

Dymka cebulka, kalafior 150 g, łyżka oleju słonecznikowego, 100 g ryżu. Wszystko przypraw imbirem, solą i pieprzem dla smaku, chilli.

Z pewnością dieta orientalna to ciekawy sposób na odchudzanie.